Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen érzés szoptatni?

Milyen érzés szoptatni?

Figyelt kérdés
Januárban fogok szülni, de kicsit aggódok a szoptatás miatt, hogy milyen érzés lesz.
2014. nov. 19. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Mivel egyáltalán nem készültem fel elméletben, a csecsemősöket a kórházban meg inkább hagyjuk... ezért a kórházban nem sikerült, itthon meg vért izzadva végül összehoztuk. Ha teheted, olvass a lll.hu -n, keress a környezetedben egy szimpatikus szoptatási tanácsadót (hogy legyen kinek szólni, ha kell), és készülj fel elméletben, amennyire teheted. Azt gondoltam, ez a világ legtermészetesebb dolga, és az is, csak épp senki nem születik profinak. Maga az érzés, ha jól helyezed mellre a babát, és összeszoktatok, nagyon kellemes, aranyos, intim :)
2014. nov. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

én nagyon tartottam tőle, mert nagyon érzékeny a mellbimbóm. amikor először rám tették a babát, bénáztunk, kellemetlen érzés volt, mint mikor a férjem túl erősen birizgálja a nyelvével.

aztán másnapra kisebesedett úgyhogy elkezdtem bimbóvédőt használni. ezzel már lényegesen jobb volt, érzem ugyan, hogy szívja, de egyáltalán nem kellemetlen, ráadásul imádok a kis jelenséget a mellemen, fantasztikus érzés :)

amikor meg reggelre tele a melled, rettenetesen feszül, mintha viszketne a bimbó, meg csöpög össze vissza, alig várod hogy etess, és végre ráteszed, olyan mintha egy bazi nagy pattanást nyomnál ki :))

azért ha érzékeny a bimbód szerezz be bimbóvédőt.

2014. nov. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

nekem kezdetben fájt ahogy szopizott, nem is értettem mit szeretnek ebben az anyukák, meg lelkileg ugyan mitől felemelő, meg el is döntöttem, hogy ez nekem nem is fog hiányozni(minthogy más alig akarja "elengedni" a babát, több évesen is szoptat)

de 1-2 hónap, elmúlt, nem fájt.


először azt sem tudtam jön e tej, állítólag valami melegség érzésből lehet érezni, hát én abból sem, jobb volt mérni.


nagyon fontos, hogy szülés után az első két órában már szopizzon(nem baj, ha nem jön semmi), mert így rögzül be nekik technikája, ha később kap cicit(pl császárosaknál)ott már szenvedősebb lesz szegénykével.


törlemesen akár 3-4 nap ot is kell várni, hogy beinduljon a tej(sokan fel is adják, hogy nincs tejem)és lehet csak 1-2 csepp lesz először, nem kell megijedni, mert egy újszülött gyomra akkora mint egy cseresznye, nekik 5 ml(valóban pár csepp)teljesen elég az első napokban :)

igazából 40 napig kell türelemmel lenni és nem feladni(már akinek nehezen indul be, nehezen nő a mennyiség)


első 2 nap éjjel nappal szoptatni, a gyerek a cicin lógjon, utána (sokan nem szeretik)de tökéletes a 3 órás rendszer(hajnalban is folytatva), amiből kb 1 óra a szopizás (mindkét mellből kell)szóval marad 2 óra pelusra, visszaaltatásra


ez csak pár hét, utána akár már 20-40 perc alatt kiszívják a magukét és kitolódik, egyre többet alszanak éjszaka.


fontos mindent úgy beállítani már kezdetektől, ahogy a sok-sok hónapon át szeretnéd majd csinálni(p ha ringatással altatod el, vagy cicin, vagy nem az ágyikójában, készülj arra, hogy majd 10 kg-san is ringatni kell és cicifüggő lesz(a babaának mondjuk érdeke, hogy megtanuljon önállóan aludni, neki is pihentetőbb lesz és nem lesznek felriadások, hogy cicin aludtam, el most hol vagyok..stb)

2014. nov. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó, nagyon szépen összefoglaltad, és részben igazat is adok neked. A cicin altatásban nem, mert ellentétes tapasztalataim vannak. A kisfiam világ életében cicin aludt el, 10 hósan pedig kicsavarta magát a kezemből, hogy neki ez aztán nem kell, és azóta nem is hajlandó szopizni, leteszem az ágyába, a fal felé fordul és alszik. Én is azt hittem, mert mindenhol ezt olvastam, hogy majd idő lesz leszoktatni róla, de nem, én éreztem magam rosszul, hogy nekem kell leszoknom róla és nem fordítva.
2014. nov. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ananke ***** válasza:

Én soha nem olvastam utána,de nagyon nem is izgatott a dolog.A kórházba nagyon aranyosak voltak a nővérek,mindenbe segítettek.Az első mellre tétel is jól sikerült,ment minden.Hát fura érzés volt,de semmiképp nem rossz.Meg olyan jó nézni ahogy cicizik.Én még most is szeretem nézni,pedig elmúlt 1 éves.Lehet ezért lepontoznak majd,de a helyedben én vennék bimbó védőt és krémet is/bár nálunk adtak a kórházba kis mintát/.Nekem sebes lett a cicim ezért használtam,de másnap már megint tudott szopizni rendesen.Mert azért igénybe van véve,a bimbónak is meg kell edződnie :)

Sok sikert a szoptatáshoz,és sok boldogságot a picurhoz :)

2014. nov. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem alapjáraton nem érzékenyek a melleim,mellbimbóim, de először a szoptatás nagyon nagyon fájt,ez engem nagyon váratlanul ért,nem gondoltam,hogy ennyire fájdalmas lehet, de pár héten belül ez elmúlt,de aztán begyulladt a mellem (mindkét gyermekemnél kétszer) na az olyan érzés mintha parázzsal égetnék mikor elkezd szopizni. De ha semmi gond nincs,és ügyes a baba ,helyes a mellretétel nem fájdalmas.
2014. nov. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
Nekem semmi gondom nem volt a szoptatással. A tej 3-4 nap alatt beindult. A baba kb. 30 percig szopott az elején, mert a kórházban mondták, hogy bizony ébresztgeti kell, nehogy feláztassa a bimbót (Láss csodát, hízott is rendesen, az elején havi 1 kilót). Most 5 hónaposan 10 perc alatt lerendezi. Sosem használtam a szoptatást altatásra, igazából Ő magától alszik el.
2014. nov. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
28%

Rengeteget szenvedtem,mert még a kórházban olyan kemény lett a 2 cicim,mint a kő!Belejött a tej,csak el voltak még záródva a tej csatornák.Nem adtam fel!Szoptattam,masziroztam.Első hónapban olyan nyugodt volt a babám,hogy 45 perceket szoptattam,nappal és éjszaka is,2 vagy 3 óránként,igény szerint.Mindenki azt mondta,hülye vagyok,mert olyan fáradt voltam,mint a hulla.De megérte!!!1500 grammot hízott 1 hónap alatt!Szedtem elevitet,ittam a teákat,és sok folyadékot!Ennyi a titok,meg ha kevesebb termelődik,sűrűbben kell szoptatni,akár 1,5 óránként is!Ja!És csak először fáj,de kibirhato!Olyan jó érzés,hogy alig várom megint.6 hónaposán már 4 perc is elég volt,hogy jól lakjon!

36+1 hetes kismama.

2014. nov. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!