Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megvegyem előre a mellszívót?...

Megvegyem előre a mellszívót? Vagy ráérek akkor is ha már megvan a baba és látom hogy alakul a szoptatás?

Figyelt kérdés
Első babám lesz és nem tudom érdemes-e ezt is előre beszerezni. Mert mi van ha nem is lesz tejem (persze ne így legyen) vagy pont annyi lesz amennyi kell. Akkor ott áll majd kihasználatlanul. Vagy erre mindenképp mindenkinek szüksége van? Esetleg vegyek használtan egyet?

2014. nov. 21. 16:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Bérlés: 300-580 Ft/nap árakat láttam így elsőre.

Az 3 hónapra 27.000-52200 Ft

Igaz, ezek kórházi mellszívók, tehát "ELVILEG" nagyobb teljesítményűek.


Medela Swing (ami szerintem a legdrágább kapható mellszívó) 45.000-56.000 Ft-ig láttam az árakat és nem csak 3 hónapig használhatod! De találhatsz ennél olcsóbbakat is, 30-40.000 Ft-ért.


Ha 2 gyereket szeretnétek és pár hónapnál tovább szoptatsz, máris bejön az ára. (én első gyerekkel 8 hónapig aktívan fejtem, másfél évig szoptattam és néha-néha még akkor is fejtem). Utána esetleg még el is adhatod valami aprópénzért, bár ezzel most ne számoljunk.


De szerintem a legnagyobb előnye ha megveszed, hogy nyugodtan használhatod, nem kell azon vaciálni, mikor add vissza, használod és fejsz ameddig csak akarsz.

2014. nov. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ja és azzal is számolj, hogy mi van ha ünnepnapkor szülsz. Én pénteken szültem, nem estem még aznap kétségbe, hogy nincs tej. Szombaton sokat próbálkoztam de semmit. Vasárnap már hoztak vmi ezeréves vacak mellszívót a kórházban, de csak megfájdult tőle a mellem annyira erős volt. Venni nem tudtunk, mert pünkösd volt. Aztán meg kellett várni még a hétfőt is, akkor is minden zárva. (Ügyeletes gyógyszertárban csak kézi mellszívó volt, erőm nulla nyomogatni.)

Szóval, ha gyanús, hogy ünnepnap környékén szülsz, érdemes legalább előtte való nap elküldeni a férjedet megvenni.

2014. nov. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb tippeket! :) Közben beszéltem a védőnőmmel és szerinte nagyon hasznos a mellszívó mert segít beindítani a "dolgokat" bár ő a kézit javasolta, de valahogy nekem a gépi felé húz a szívem.
2014. dec. 1. 13:19
 14/15 anonim ***** válasza:

Tudod engem a végén az győzött meg, hogy annyi de annyi vackot megveszünk a gyereknek. Milliónyi ruha, amit egyszer ha tud hordani, ilyen-olyan zenélő/nyomogatós/kattogó játékok, baldachin az ágya felé és a legszuperebb forgó....akkor meg nehogy már egy ilyen ne vegyek meg vacak 20-30e forintért, amin lehet a szoptatásom fog múlni....

Ráadásul itt a karácsony, simán kérheted ajándékba. :-)


Nálunk az egész családban nemzedékek óta senki sem tudott szoptatni, nővérem tartja a rekordot a maga 3,5 hónapjával. Én meg másfél évig szoptattam gond nélkül. Soha nem kellett aggódnom, vajon eszik-e eleget a babám, soha nem méricskéltem, ha megmaradt a tej kiöntöttem...szóval nekem simán megért ennyit a lelki nyugalmam. És láttam más anyukákat, akik szenvedtek a szoptatással, akiknek fogyott a babájuk és csak sírt az éhségtől szegény...és aztán pár hét/hónap után feladják, persze mi mást is tehetnének. Szóval csak arra akartam ezzel rávilágítani, hogy csak egyszer lesz kevés a tejed, és akkor ott abban a pillanatban bármit megadnál, csak legyen elég tejed.


Persze sokszor nem lehet mit tenni, de én azt mondom, ne ezen múljon.

2014. dec. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Van olyan mellszívó amit gépiként és kéziként is lehet használni. Nekem Philips Aventben volt olyan.
2014. dec. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!