Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés már a tej, azért sebesed...

Kevés már a tej, azért sebesedett ki a mellbimbóm?

Figyelt kérdés

Kisfiam egy éves és szinte CSAK szopizik. Semmit nem akar megenni, pedig érdeklődve jön az ételek után, de amint bekapja fintor és kiköpi! Szépen fejlődik, 10 kg ezzel nincs is gond, engem sem zavart hogy ilyen cicimániás! Eddig!

Ugyanis pár hete szörnyen rosszul alszik! Fél óránként megébred, sír, alig lehet megnyugtatni, pedig velünk alszik és mégis... Plussz pár napja kisebesedett a mellbimbóm és kegyetlenül fáj már, főleg hogy már a 6.fogacska is jön.

Szerintetek megpróbáljam elválasztani? Járt még igy valaki? Szerintetek azert sebesedett ki a mellbimbom mert már nincs elég tejem? Es emiatt vannak a sűrű éjszakai kelések is? Adjatok tanácsot! Mert már megőrülök! :(


2014. dec. 19. 06:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
2%

Hát basszus,az anyatej MAX.6hós koiráig elég.

Utána már a kizárólagos anyatej nem elég.

Kérj szakember segítségét,mert ez a BABÁDNAK sem jó!

2014. dec. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Igen, nekem hasznos volt! :) köszönöm!

Szakember segítség? Hogy fektessék kórházba, tömjék meg és drasztikusan vegyék el tőle a cicit hogy a kis lelke is sérüljön?

Mint mondtam egy 10 kgos egészséges jókedvű fiúról van szó! Végső megoldás a szaki!

Csak kiváncsi voltam más anyukák véleményére, de látom itt mindenkinek jól evő jól alvó babája van! Szerencsére! Minden jót!

2014. dec. 21. 10:41
 13/19 anonim ***** válasza:
5%

Ez a válasz az Agárdi kisfiú anyukájára emlékeztet.

Én nem téged támadlak,hanem a babád védeném.

A védőnődet is le kéne csukni ha tényleg azt mondta neked,hogy a kizárólagos szoptatás 1 éves korban normális.

Vagy eltitkoltad és azt hazudtad,hogy mást is eszik az anyatejen kívül.

Nem kell elszakítani a cicitől ha nem akarja DE MÁST IS KELL ENNIE egy 1 éves gyereknek!

Ha Te ezt nem fogod fel akkor neked kellene egy alapos kivizsgálás!

Jézusom:((((((

2014. dec. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Felfogom képzeld, azért is kértem tanácsot!

De mint mondtam azt se látom megoldásnak h megtömjenek egy gyereket! Én bízom a babámban, tudom hogy előbb utóbb fog enni! mindennap kínálom, van mit jobban van mit kevésbé, van mit egyáltalán nem fogad el! Viszont iszik sokat, gyümölcslevet, teát, vizet, bármit amit adok neki, ugyhogy a vitaminadagját italokkal tudom biztosítani, ha nem is 100%osan! Januárban lesz az egy éves státusz vizsgálat, ott majd megbeszélek mindent a gyerekorvossal is!

Itt csak tanácsokat kértem,elsősorban a kisebesedett mellbimbómra és a sűrű éjszakai ébredésre, ami kiderült hogy télleg a foga miatt volt, s nem az éhség miatt! Ugyhogy meg lehet nyugodni nem éheztetem a babámat, köszöni jól van, csak nekem esett nehezemre sokszor a fájó cicivel való szopiztatas! De egy kicsit már az is gyógyulgat, ugyhogy még bírom!

Aki pedig azt tanácsolta hogy nekem kell kivizsgálás, annak üzenem hogy örüljön neki hogy nincs ilyen szituba mint én, mert kiváncsi lennék hogyha az ő babája lenne rosszevő akkor ő kivizsgáltatná-e magát csak mert a gyereke nem eszik rendesen!

2014. dec. 22. 09:07
 15/19 anonim ***** válasza:
Le lehet pontozni,de ha egy gyerek soha az életében nem evett mást 1 éves koráig mint anyatejet akkor az egyáltalán nem normális akárhány kiló is.
2014. dec. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintetek mitol 10 kg? A levegotol? Az anyatejnek ebben a korban annyi a kcal tartalma mint a tehentejnek. Szerintetek tehentej (persze nem ajanlott) tudna fedezni az energiasziksegletet? Ha itt barki ertene a kcal szamitashoz szamolja ki mert tudja. De a baba eszik mast is csak keveset es nem fogadja el rendszeresen. Szepen kijonnek a fogai es eszik es hizik tovabb. Ez jelemzo a szopis babakra. Igy normalis!!!
2014. dec. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A húgomat másfél éves koráig csak szoptatta az anyánk. Sajnos meg is van az eredménye.

Alig hajlandó még mindig szilárd ételt enni, elvan joghurton krumplipürén, néha levesen.

Kifejezetten utálja az ízeket. Pedig már 14 éves, nem hülye, de nem bírja rávenni magát, hogy mást is egyen.

Az gasztroenterológus szerint azért mert nem szokott időben a más ízű, állagú ételekhez, mint a semleges anyatej.

Én is szívtam a lányommal, de nem adtam neki igazat. Ugyanis nem tudják. Ha tehetné a gyerek folyton édes cuccokat enne, de azért van az anyja hogy megfelelően gondoskodjon róla.

2014. dec. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az enyem is szopizik 16 hosan. Tegnap eloetelnek kaposztas uborkas almas krumplis ceklasalatat (orosz recept) utana halaszlevet evett. Szereti az olivabogyot sot a kecskesajtot is nem csak az anyatej izet.
2014. dec. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Gondolom nem tegnap adtál neki először szilárd ételt. A hangsúly a csak szocskan.
2014. dec. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!