Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyivel lesz fogekonyabb a...

Mennyivel lesz fogekonyabb a fertozesekre a baba, ha csak napi 1-2x szoptatom, mint mikor meg napi 5-6 alkalommal evett?

Figyelt kérdés

2015. jan. 7. 13:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Ha egyáltalán nem szoptatnád akkor sem lenne semmi baja.
2015. jan. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez így ki lehetne számolni.
2015. jan. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is gondoltam erre, amikor ide jutottunk, de szerencsére semmi különösebb változás nem volt. Szerintem ne aggódj előre! :)
2015. jan. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
számtalan ellenpélda van, anyatejes baba, aki állandóan beteg és tápszeres, aki nagyon ritkán. Nem ezen fog múlni.
2015. jan. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Tény hogy az anyatej a legjobb a babának és szokták is mondnai,hogy véd a fertőzésekkel semben, jobban erősíti az immunrendszert, nekem nagyon kevés tejem volt mind két babánál, az eljétől pótolnom kellett,szerencsére nem beteges egyik gyerekem sem, a fiam amíg nem emnt oviba csak kétszer volt beteg, utána gyakraban de csak ha oviban van és vírusok vannak, lányom szintén nem beteges most 3 éves és még csak kétszer volt lázas.Ezzel szemben a barátnőm aki mindhárom gyermekét tudta szoptatni és sokáig volt teje, nagyon betegesek a gyerekei, egy hetet megy oviba egy hetet otthon van, a kicsi most kezdte az ovit most még betegesebb, a nagyobbik is sajnos még mindig pedig már iskolás!
2015. jan. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem határozottan megmutatkozott, amikor már nem kapott anyatejet. Szinte rögtön beteg is lett. Akkor már csak 1x szopott, szóval a védettséghez ennyi is elég, nem a mennyiségtől függ.
2015. jan. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Csak mert eddig a nagyobb sok mindent haza hozott mar es eddig a kicsi meg nem kapta el. De a hozzataplalas miatt, felek, hogy fogekonyabb lesz a bacikra.
2015. jan. 7. 15:04
 8/15 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb nyilván lesz beteg, bármit eszik is. Én arra jöttem rá így harmadjára, hogy a gyerekem a fejemben beteg vagy nem. :) Elmondom mire gondolok: Első gyerek bekerült az oviba. Természetesen két hetente beteg volt, másfél éven át (hurcoltam magammal a munkahelyemre), aztán amikor a 8. (!!!) antibiotikumot írta fel a 20-dik doki és már teljesen tönkrement a gyerek, rájöttem, hogy hoppácska, mi is a probléma? Köhög és taknyos, plusz amit a gyomrával a sok vegyszer csinált. A lényeg a lényeg, hogy egy homeopata rendbe rakta 2 hét alatt, akkor volt öt éves. Először 6. osztályban hiányzott egy napot betegség miatt. Így végül rájöttünk a többinél, hogy nem "betegek", a taknyot, 3 köhintés, de még a 3 napig tartó lázat sem betegségnek tekintjük itthon. Ami szintén nagyon ritka, mert egyszerűen nincsenek vegyszerezve.

Az első 5 hónapig, a második 3,5 évig, a kicsi 2 évig szopizott. Bocs, hogy eltértem a tárgytól! :)

2015. jan. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem teljesen igazad van! Most volt 3 napig lázas, de nem kapott végül gyógyszert és meggyógyult magától is...
2015. jan. 7. 15:40
 10/15 anonim ***** válasza:
ööö, ez mit jelent? :)
2015. jan. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!