Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyivel lesz fogekonyabb a...

Mennyivel lesz fogekonyabb a fertozesekre a baba, ha csak napi 1-2x szoptatom, mint mikor meg napi 5-6 alkalommal evett?

Figyelt kérdés

2015. jan. 7. 13:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem állíthatom, hogy az anyatej hiányától, de más változás nem volt az életünkben, tehát gyanús. Mikor 2.5 évesen abbamaradt a szoptatás, az addig még orrfolyást sem produkáló lányom 2-3 hetente lett taknyos, köhögős. Egy hónapra rá pedig tüdőgyulladása lett. Eltelt fél év, úgy tűnik javul a helyzet, erősödik az immunrendszere.
2015. jan. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
:) Azt írtam, hogy igazad van. A nagyobbik most volt 3 napig nagyon lázas, jártuk vele az ügyeletet, de végül nem kapott gyógyszert és nem is volt rá szükség, mert meggyógyult magától. Azt mondom én is, hogy felesleges túlgyógyszerezni a gyereket. A kicsi pedig még nem volt beteg és attól tartottam, hogy most a szopik csökkenése miatt majd az lesz, de itt az egyik anyuka azt írja, hogy a mennyiség náluk nem számított. Én is remélem, hogy még a telet kihúzzuk így. Olyan pici még, hogy nem szeretném, ha elkapna valamit, ráadásul a nagy szegény sokat beteg...
2015. jan. 7. 16:00
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem sem a menyiség számít! Azt mondják, azért nem kapja el a betegségeket a szoptatott baba, mert az anyatejbe belekerülnek az anya által termelt antitestek, amik védik őt. De ezek akkor is ott vannak, amikor csak kevesebbet szopizik, és ugyanúgy védik őt, ebben nem nagyon számít a mennyiség!

A túlgyógyszerezésről meg teljeen igazatok van. Nálunk is már többször volt, hogy valamelyik gyerek lázas volt 1-2 napig. Eddig soha sem kaptak semmilyen gyógysert, mégis 2-3 nap alatt teljesen meggyógyultak.

2015. jan. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Természetesen magas lázra lázcsillapítót adtunk nekik... Utolsó voltam.
2015. jan. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én már nem tudom, mert a fiam 3 hónapig volt anyatejes, aztán 4 hótól hozzátáplált, 4 hetes kora óta járjuk a várost és két hetente elutazunk idegen helyekre is vele és még sosem volt beteg. 11 hónapos lesz, már 8 hónapja egyáltalán nem kap anyatejet, eszik lassan mindent és közösségben, tömegközlekedésen, idegen helyeken is gyakran vagyunk hétvégékre. Fogalmam sincs mennyire függ az anyatejjel össze a fogékonyság, azt mondják függ tőle, de nálunk ez totál nem függött össze úgy gondolom.
2015. jan. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!