Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hetes a kislányom. Nem...

3 hetes a kislányom. Nem tudom szoptatni? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Születése óta óránként, félóránként kér enni, a kórházban nem tudták mérni, annyira keveset evett. Itthon is a max 30 ml volt, amit egyszerre szopizott,de ez a legritkább. Vérzik, sebes mindkét mellbimbóm, pedig kenem. Bimbóvédővel nem tud szopizni. Fejek 4x egy nap, de sokszor öntöm ki, mert tiszta vér a tej. 2 mellből egész nap, ha tudok össz 60 ml-t fejni. Olyan, mintha tiszta víz lenne az egész. Hiába adom neki üvegből este, 1 óra múlva megint éhes. 2. gyerek, nem vagyok teljesen tapasztalatlan. Egyszerűen nem tud szopizni, mikor a szájába adom, összeszorítja az ínyével, és rángatja. Megőrülök, úgy fáj. Iszom a teákat, próbálok enni, stb. Pihenni nem nagyon tudok, mert ott a 3 éves fiam. Reggel vinni oviba, délután menni érte, stb. Valami ötlet? Köszi, ha tudtok segíteni!
2015. jan. 17. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha ennyire szenvedtek, inkább tápszer. Ő nem lesz éhes (most úgy tűnik, hogy az), te meg nem leszel élő mészárszék.
2015. jan. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
mindegyik fajta bimbovedot probaltad? hasonlo gondunk volt es kb a 4. fajta valt be amivel rendesen tudott enni. sebesedesre 100% lanolin mert a garmastan es tarsai varositanak ami ha felszakad verzik. a lanolintol nekem masnapra teljesen begyogyult.
2015. jan. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Beszélj a gyerekorvossal, mert ehhez már tápszer kell.
2015. jan. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Ne kínlódj, igazából ez egy ördögi kör lesz, hisz stresszel a dolog és a fájdalom is, emiatt elfog menni a tejed. eleve kevés van, ha csak szorongatja és tépi. Ennek a szenvedésnek nincs értelme. Tápszert adj neki, te cicid meggyógyul a kicsi pedig nem lesz éhes! Azért mindenáron nem kell szoptatni. De neked 1000%, hogy az a pici tejed is gyors elmegy ebben a helyzetben.
2015. jan. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem szeretnéd feladni, javaslom az lll.hu oldalon található szoptatási tanácsadó valamelyikét. Egy próbát megér. Nekem más jellegű problémám volt, de segített.
2015. jan. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, aranyosak vagytok! (Kivéve azt a 2-t, amit töröltek is hála az égnek.) Nem tudom, ki pontozgat lefelé, én mindenkit felpontoztam. Próbáltam többféle bimbóvédőt, igen. Nekem volt egy itthon, meg a védőnő nagyon aranyos volt, hozott még 2 félét, de meg nem mondom, milyen. Nem is hajlandó megpróbálni vele a lányom.

Rástresszelve nem vagyok, meglepően nyugisan kezelem, valahogy jól dolgoznak a hormonok, nem vagyok fáradt sem, éjjel csak 2x kel szerencsére.

Dokihoz mentünk volna tanácsadásra már múlt héten is,beszéltem a doktornővel, de le kellett mondanom, mert nem tudtam ülni még.(Kocsival tudnánk menni.) Hétfőn már el tudom vinni szerencsére. Addig valahogy kihúzzuk.

2015. jan. 17. 16:29
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is voltam a dokinál, nekem azt mondta, hogy ezt valami fertőzés is okozhatja, már nem emlékszem a nevére de mintha valami vírust mondott volna. Ecsetelni kellett a mellbimbómat és rendbe jött.
2015. jan. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem hiszem, h fertőzés, mert használ a bimbóvédő krém. Éjjelre bekentem, reggel gyorsan fejtem, akkor nem vérzett, üvegből megette, meg még1x ugyanígy csináltam, akkor sem vérzett a fejésnél, és mikor legközelebb szopizott, megint "kiharapta".
2015. jan. 17. 17:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy le van nove a nyelve??? Valoszinu rosszul van cicin es ez emiatt is lehet. Szerintem ibclc.hu honlaprol keress egy gyermekorvos szoptatasi tanacsadot O biztosan tud segiteni. Ha bpi vagy betesda korhazba kerj idopontot a laktacios ambulanciara. Ingyenes. Sok sikert!
2015. jan. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nincs lenőve, ezt nézték a kórházban is, mivel keveset szopizott. Plusz megnézte a háziorvos is 3 napos korában.
2015. jan. 17. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!