Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás vagy tápszer? Bőv. Lent

Szoptatás vagy tápszer? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
dolgozathoz szeretném ha megírnátok ki hogyan taplálja babáját,ill aki tápszeres az miért azzal?nem ítélkezni akarok,csak nagyjából egy képet eről a témáról.előre is köszi
2010. febr. 8. 07:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

Nekünk szerencsére anyatej.

Ha nem lenne, akkor azt hiszem, előbb azt próbálnék szerezni és csak legvégső esetben tápszert.

2010. febr. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Az én babám két hónapig volt kizárólagosan anyatejes,addig is kínlódtam,mert nagyon erősek a mellembe a záróizmok és nehezebben jön a tej.Sokat fejtem és a pótlást szoptanít készülékkel kapta a babám,azért,hogy ne szokjon le a ciciről.Ez annyira jól sikerült,hogy a cumisüveget nem is volt hajlandó elfogadni.Aztán sajna pótolnom kellett,először tejtesónk volt három és fél hónapos koráig,aztán tápszert kellett adnom.Már hat hónaposak vagyunk, négy hónapos korától kap ételbeli kiegészítést,így reggel és este szopizik,ill. ha kevesebbet eszik normál kajából,akkor megkínálom a cicivel.Annyira nem szereti a cumisüveget,hogy itatni is csak kiskanállal tudom,vagy pici pohárból.Inni frissen facsart gyümileveket és vizet kap.Sajnos irtó sokat kínlódtam,hogy anyatejes legyen,nem is sikerült kizárólagosan azzá válni,de megérte,mert fél évesen is szopik még,egyszer sem volt beteg,pedig pont az influenzás időszakban vagyunk.Úgy gondolom,hogy az anyatej a legjobb,de jó,hogy van a tápszer,mert hát mire is mentem volna nélküle.Ha bármilyen kérdésed van a továbbiakban írj nyugodtan privit,szívesen válaszolok.
2010. febr. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Szia!1 hetes korától tápszeres a lányom, mert súlyos vérszegény voltam szülés után és nem indult meg a tejcim, így tápszer.
2010. febr. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
AZ enyém is anyatejes, de az elején annyira görcsöltem rajta, hogy lesz-e elég tejem, hogy majdnem teljesen elapadt az idegességtől. 2 hónapos korában vettünk tápszert, és én elfogadtam, hogy azon is fel fog nőni, és kutya baja sem lesz. Este kellett neki pótlás, és mivel már nem paráztam folyton, fokozatosan visszajött a tejem, három hét alatt sikerült teljesen elhagyni a tápszert. Azóta még mindig szopizik az étkezések után, most 6 és fél hónapos.
2010. febr. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%
6 hónapig csak anyatej, most 11 hónaposan is még 4x anyatej és háromszor rendes kaja.
2010. febr. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon szerettem volna szoptatni, de a nagylanyomat 1 hetig, a kicsit 6 hetig tudtam csak anyatejjel taplalni. A kicsi utana meg 3 honapos koraig szopizott reggel-este. Nagyon szoptatasparti vagyok, es nagyon elkeseritett, hogy nem ment. Most a 3. babamat varom, remelem, hogy ugyesebbek leszunk. Egyebkent Angliaban elek es itt nem szoptatjak a babakat a mamak. 2 hete szult baratnom, es le volt dobbenve, hogy kb 30 frissen szult kismamabol O volt az egyetlen aki szoptatott.
2010. febr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
37%

utolsónak:

na ez nagyon elszomorító, és már sok helyen olvastam, hogy a fejlett ny európában nem nagyon szoptatnak, nem akarnak.

Szóval lehet ott minden csili-vili, de azért ez már nem normális

Aztán meg az 4-5 éve gyerek egész nap chipset zabál, kólát iszik és nyomja ps-t

2010. febr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Van a bal oldalon egy kereső, ahova ha beírtad volna, akkor rengeteg kérdés kijön a tápszer kontra tej témában.

Sok sok oldalt végig tudtál volna olvasni hogy ki-hogyan-miért és még jó sok anyázást és leszavazást is, amiért valaki egyik vagy másik úton jár.


Elég egy-két vehemens anyuka és megint csak a viták fognak fellángolni!

2010. febr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%

Szoptatás!Mindent megtettem a tejért.4,2.5,6 hónapig tudtam csak szoptatni őket.Ettem,ittam,híztam,de a menstruációm mindig hamar megjött és vége lett a tejemnek.

Viszont,amit nem bírok:

Nagy gyerekeket,akik már mást is esznek nyilvános helyen pl:stand az anyukájuk ott szoptatja.Ez már nem a táplálásról szól.

2010. febr. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

szoptattam, mind a kettőt kizárólag 5 5és fél hónapos korukig, aztán HA pépet kaptak kiegészítésnek. Utána szoptattam még másfél éves korukig. Tápszert adni akartak rögtön a harmadik napon, de mondtam, inkább haza jövökmost nyomban a kórházból saját felelősségre és akkor rögtön azt mondták, jóó akkor ne legyen tápszer, fejjünk tejet és azt adjuk pótlásnak ha kell.

Anglia egyébként sem a szülői szeretet országa, nem véletlen, hogy már talán nyolc éves gyerekek is büntethetőek, mert szigorítani kellett a törvényt annyi kis gyilkos szaladgált az utcákon. Úgyhogy miért pont szoptatnának, amikor egyébként sem sokat foglalkoznak a gyerekekkel.

2010. febr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!