Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás vagy tápszer? Bőv. Lent

Szoptatás vagy tápszer? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
dolgozathoz szeretném ha megírnátok ki hogyan taplálja babáját,ill aki tápszeres az miért azzal?nem ítélkezni akarok,csak nagyjából egy képet eről a témáról.előre is köszi
2010. febr. 8. 07:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Babánkat szoptattam 12,5 hós koráig, 6 hónapig kizárólag anyatejet kapott, utána fokozatosan csökkent a szopik száma eleinte napi 4x, aztán napi 3x (reggel, délben, este) végül csak napi 2x (reggel és este). Éjjel csak 3 hetes koráig szopizott, aztán átaludta az éjszakát.

Most abszolút nem iszik meg semmilyen tejet sem, próbáltam bolti tejet, tápszert (Nutrilon, Beba, Hami, banános Beba, házilag kikevert ízesített tejcsi). Ígyhát jogurttal, tejföllel, vajjal, túróval, sajttal fedezzük a kalciumbevitelt.

2010. febr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Enyém 2 napos korától anyatej + tápszer volt, illetve az eleje kínkeserves próbálkozás, mert szoptatni próbáltam, de véresre, sebesre szívta a mellbimbót, de minden egyes "etetés" után ordított ,így már a kórházban a 3. nap megszántak minket, és adtak tápszert.


Itthon is próbálkoztunk, de akár hiszitek akár nem, ömlött a víz rólam, minden egyes szoptatásnál leizzadtam, a pólóm a hátamon vizes volt. A férjem állandóan kérdezte, miért szenvedek, hagyjam abba.


Anyu persze hozta a rántott leveseket, én ittam az alk.mentes sört, a Laktoherb teát, Urtica Urenst, More Milk-et (nem egyszerre!!) de eredmény semmi:(( Híztam 5 kilót, de két mellből 20 ml-nél több tejem sosem volt (mértük a gyereket minden egyes evésnél). Viszont lehúzott utána 50-70 tápszert, tehát nálam egyértelmű volt, hgoy valami gond van.


3 hónapig ment ez az "őrület", kikészültek az idegeim, sírtam sokat, és ingerült voltam a gyerekkel is.


A védőnő aztán "eligazított" (kár hogy nem előbb). Áttértünk 3 hónaposan a csak tápszerre, és láss csodát, a lányom gyönyörűen fejlődött, sosem volt beteg, és én is visszatértem a "régi kerékvágásba", már nem éreztem magam egy csődtömegnek, egy senkinek, egy haszontalan anyának.


Most 2 éves. Hát nekünk ez a rövid történetünk. :)

2010. febr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
5,5 hónapig csak anyatej, most 13 hónapos,és még nappal 3x szopik, éjjel, ha jön a foga, többször is. Soha nem kapott tápszert.
2010. febr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 xStefix ***** válasza:

A lányom 3 hónapos koráig tápszeres kiegészítést is kapott, mert sajnos időhöz kötötten kezdtem szoptatni és emiatt nem volt elég tejem. Miután "megvilágosodtam" és átálltunk igény szerintire, 6,5 hónapos koráig már kizárólag anyatejet kapott, onnantól hozzátáplálom. Mindjárt 2 éves és még 3x szopik napközben, néha éjjel is.


És ha erre járna egy nálam hevesebb hosszan szoptató anyuka, aki egy korábbi hsz kritizáló megjegyzésére reagál, megint elkezdődhet az anyázás...

2010. febr. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

3 hetes koráig tudtam szoptatni. Utána tápszer. Megittam-megettem amit csak lehetett, de nem használt.

Az összes tejserkentőt kipróbáltam.

2010. febr. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én úgy látom, itt egyetlen egy anyuka sincs, aki azért adott tápszert a gyerekének, mert nem akart szoptatni. (úgy látszik ez csak Angliában van így). Úgyhogy a dolgozatod kb. arról fog szólni, hogy Magyarországon szoptatás, és ha probléma van a szoptatással, csak akkor tápszer.
2010. febr. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
1 hós koráig szopizott ,mellé kellett tápszer,majd 1 hót betöltötte és már csak tápszer.
2010. febr. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Örülök neki hogy ilyen sokan vlaszolatok.Mindenkinek nagyon köszönöm!
2010. febr. 11. 08:10
 19/20 anonim ***** válasza:
Kislányom 4 hós és eddig kizárólag szopizott, bár nem megy olyan könnyen, mert nekem is szükség van tejserkentőkre. Bízom benne, hogy legalább 6 hós koráig nem kell tápszer kiegészítés!
2010. febr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
3 hets koráig csak anyatej, majd tápszer + szopi. Ma már csak szopi, mert a tápszert nem fogadja el és hozzátáplálom helyette. A kislányom 8 hónapos
2010. febr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!