Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet az, hogy egyesek...

Hogy lehet az, hogy egyesek szoptatástól híznak, mások meg fogynak. Mitől függ?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 21. 15:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
hát én a terhességtől híztam mint állat, a szoptatásól meg fogytam mint állat. genetikailag hízékony vagyok. szerintem ez nem genetika kivételesen.
2015. ápr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Sztem teljesen alkati a dolog. Én terhesség alatt sem híztam sokat, szülés után +2 kg volt rajtam (tökéletesre sportolt alakkal estem teherbe, tehát nem a 70 kilos 160 cm-s anyuka típus vagyok). Még mindig szoptatok, ezért nem tudok múlt időt használni. Az elején éhes voltam folyamatosan, tejem pedig csak a magas ch tartalmú ételektől volt elegendő mennyiségű, tehát fogyókúra kizárt. Annyit tudtam csak tenni, h délelőttre időzítettem a hízlaló kajákat. Szépen fel is jött 4 kilo (tehát +6 kg-ban voltam szülés után 6 hónappal). Nem tudom,hogy miért, de az elmúlt 3 hónapban szépen le is ment rólam az összes, jelenleg majdnem lapos a hasam, csak a bőrömnek kell még egy kis feszesedés.


Az első gyereket nem szoptattam csak 6 hétig, akkor szülés után 3 hónappal már a régi voltam.

2015. ápr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Van mikor a gyerek szívja meg van mikor fújja
2015. ápr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

szerintem nagyon befolyásolja a hormonháztartás, meg az alkati adottság is.

én pici plusszal lettem várandós mindkétszer (kb 3 kg-val, tehát nem oltári súlyokról beszélek). az első babánál fogytam, szülés után kevesebb voltam mint amikor teherbe estem. a második babánál sem ettem mást, máshogy vagy többet, de tartalékolt a szervezet, ott szülés után +2-3 kg volt rajtam.

3 és 4 hónapig szoptattam intenzíven, mindkétszer fogytam jó 5-6 kilót. Amikor abbahagytam a szoptatást, pár hónap alatt visszakúsztam arra a súlyra, amivel teherbe estem.

sógornőm gyakorlatilag salátán és csirkén élt mindkét várandóssága alatt. Az első babánál volt rajta 10-12 kg plusz amikor teherbe esett, és hízott 15 kilót, le se ment róla már jött a második baba, ott is hízott közel huszat! szoptatott folyamatosan 4 évig és tartotta az eszméletlen túlsúlyt, holott odafigyelve evett! Igaz, nem tornázott eü-i okok miatt, de minimálisan elegendő kalóriával tengődött. Mégsem fogyott. Azóta eltelt sok év, iskolások a fiai, ő meg jojózik, hol lemegy 10, visszajön 8, hol lemegy 2 visszajön 1, hol hízik 2 kg-t és nem tudja leadni hónapokig.. szenved. Az anyósom 60 kg-val esett teherbe, zsinórban jött a két gyerek, felugrott rá 35 kg, utána már le sem adta hanem csak nőtt tovább. Pedig építkeztek, földeken húzta az igát stb, keményen dolgozott. mégis csak hízott, és állítólag a családjukban minden nő így járt szülést követően. Nálunk meg anyai ágon meg se látszik a nőkön a 2-3-sok gyerek. Én most 33 évesen, 2 gyerekkel pont azzal a 3 kilóval vagyok több (amivel teherbe is estem), mint ahogy nyolcadikból elballagtam. Na jó, az izomtömeg aránya megváltozott, kicsit plötyibb lettem, de a súlyom ugyanaz, pedig rohadtul semmit nem teszek érte, eszem ami és amennyi jólesik, tornázni meg őszintén szólva lusta vagyok. Néha bicajozok, meg hétvégén kirándulunk, de nem járok le futni mint pl a férjem, mégis hízik évi 2-3 kilót.

2015. jún. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Sztem is genetika, hormonhaztartas lehet mögötte.

A 0-ra lepontozotthoz hasonloan hatott ram is. Atlagnal kicsit testesebb vagyok a pubertaskorom ota. 34 evesen a szülesem alatt "csak" 5 kg-ot hiztam, majd utana 19 honapig szoptatas alatt a 42-es ruhameretröl 46-ra. Vegig tornaztam, minden nap. Allandoan ehes voltam, szivesebben ettem volna egeszsegesebbet (amit kivantam), de persze az edesseg gyakran gyorsabban megoldhato, mint pl. salatat mosni. :( Különösen a huslevest kivantam es a salatat, friss gyümölcsöket, es sajnos pont ezeket elkesziteni nem volt energiam (ill. telen gyümölcs?). Szoptatas abbahagyasa utan az etkezes mindenfele kontrollja nelkül visszaalltam a 42-es ruhameretre.

Ezutan tovabbra is tornasztam, de az etkezesre nem igazan figyeltem, igy "idenytöl függöen" 42-46 között mozgott a ruhameret. (Testsulyomat nem nagyon mertem, igy a ruhameret jobban követhetö.)

5 ev mulva szülesem alatt fogytam, szüles utan a 42-es ruha logott rajtam (talan 38-as lett volna jo?), de hamar visszajöttek a kilok, pedig szinte csak teljes kiörlesü, magos kenyerkrem...stb, es a szoptatas alatt 17 honapig ugyanugy 46-os meretem lett. Vegig tornasztam, valamivel kevesebb edesseg az elözönel, de a sulyom csak felfele valtozott a 46-os meretig.

Összefoglalva a szoptatasok alatt tehat barmit tettem, a sulyom csak felfele valtozott vagy stagnalt. Terhesvitamint vegig szedtem. Masodszorra emellett Schüssler sokat, asvanyi anyagokat is, föleg az utobbiak sokat segitettek az allando ehsegerzeten! Szoptatas befejezese utan par kilo magatol lement (ugyanugy tornasztam, mint szoptatas es a terhesseg alatt, beleertve az utobbiak alatti korlatozasokat).

Most 44-es a meretem, es ha kicsit odafigyelek az edesseggel (ünnepek utan), sikerül több gyümölcsöt enni, akkor 42-ig lemegy, napi tornaval. Es meg hozzatennem, h azon kevesek köze tartozom, akinek a mellbösege a terhessegek alatti növekedes utan nem esett vissza, igy felsö ruhazatra elvileg nagyobb meret kell (95C, azaz XL, 44-46), mig nadragban 44 vagy a bövebb 42-es is jo. Pont most a fürdöruhavasarlas okoz feladatot, a probalt 2 reszeseken az also es felsö között egy meretkülönbseg jo.

2015. jún. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!