Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kezdek belefáradni a szoptatásba?

Kezdek belefáradni a szoptatásba?

Figyelt kérdés
A kérdés nem provokatív! Csak sokszor arra gondolok, h több kárt teszek, mintha tápszert adnék 7 hetes kisgyerekemnek. Gondolok itt a rettenetes hasfájásra,felfúvódásra, arcpöttyökre. Első gyermekem 14 hónapos koráig cicizett,most is szívesen szoptatok, szoptatnék...

2015. ápr. 24. 14:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2015. ápr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ér a szoptatás annyit amennyi fájdalmat okoz a tej kisbabámnak? Az összetétele folyton változó, nehezebben szokok hozzá a pocak, mint az állandó összetételű tápszerhez. Fáj a hasa, 3.szernél járunk, eddig nem használtak. Alig jön ki a szél, a kaka kb. 5-7 naponta :(
2015. ápr. 24. 15:02
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Tápszeresnél normális az 5-7 naponta jelentkező széklet, de anyatejnél is.


Ha tápszert szeretnél adni, adj neki. Nem hiszem, hogy ezt itt kellene egy csapat idegennel megszavaztatni.

2015. ápr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Az én gyerekemnek is volt tejkiütése, és fájt a pocakja, sokat ordított, de nem jutott eszembe, hogy emiatt tápszerezzem, de persze, te tudod...
2015. ápr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Tápszernél nem normális az 5-7 nap kaka nélkül kedves utolsó.

Az én babám tápszeres kedves kérdező, és ugyanúgy hasfájós volt, hajnal 2 ig sétáltam vele sokszor, napi 1 kaka nagy nehezen..szóval nem ezen múlik. 3 hónaposan elmúlott. mi is rengeteg mindent kipróbáltunk. Bio gaya cspeppek kb 1 hét kell mire hat, de tényleg nagyon jó cucc!Én a helyedben e miatt nem hagynám abba a szopit. Esetleg adj neki vizet is, hátha segít.

2015. ápr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
nekem nem jutott eszembe,hogy tápszert adjak.napi 14 órát sírt a hasfájástól. de hacsak nem tejérzékeny,akkor nem a tej hibája. laktózra is van már lactase csepp. úgy voltam vele,hogy a hasfájás elmúlik,az immunrendszer megmarad. nagyon sokat küszködtem azért,hogy legyen tej,ezért nem mondtam le róla. ha tejérzékeny lett volna,akkor viszont úgy láttam volna jobbnak. a te döntésed mit adsz neki,ne tölünk várj választ
2015. ápr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az én fejemben is megfordult hogy inkább kapjon tápszert a gyerek, kettőt szoptattam, mindkettő extrém hasfájós, minden este ordítottak amíg meg nem tanultak mászni, akkor enyhült a hasfájás pedig csak olyat ettem amit szabad, minden csodaszert kipróbáltunk, az ügyeleten is voltunk mert székrekedéses volt a kicsi, és a nagy elég beteges, hiába volt anyatejes. A kisebbiket már tápszereztem volna, hiszen mindennek van határa, az az én tűrőképességemnek is, és a napi összesen 2 óra alvás, 20 percekből összeadva eléggé kicsinált, de sajnos a nagyobbik hozta haza a betegségeket így kellett a kicsinek az immunanyag, kb félig megőrültem mire abbamaradt a hasfájás. Már 1 éves, túléltük, de legalább 5 évet öregedtem 1 év alatt, úgy kikészültem. A nagyobbikat is 1 évig szoptattam, szintén nem volt sétagalopp. Ilyen is van. Szerintem cselekedj érzésed szerint, ha nem akarsz szoptatni mert kikészít mindkettőtöket akkor adj neki tápszert. Nem érdemes kikészülni testileg lelkileg ha nem muszáj.
2015. ápr. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de mi a garancia, hogy egy 7 hetes baba a tápszertől majd nem ordít? Éretlen a bélrendszere, tápszertől is simán ordíthat...
2015. ápr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy a hasa fáj?

[link]

Nálam ez a cikk életmentő volt anno... Mi is mindent kipróbáltunk, de ma már azt mondanám, nem hasfájás volt a gond...

2015. ápr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Mi ezt nagyon szerettük:

[link]

2015. ápr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!