Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Még csak 2 hetes a babám de...

Még csak 2 hetes a babám de apad a tejem, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Tudom én rontottam el. A korházban jól ment a szoptatás. 70 ml-t is megevett. Itthol már annyira kisebesedett a mellbimbóm hogy képtelen voltam rátenni. Ömlött a vér belőle. Kb 2-3 napig fejtem a tejet és úgy adtam neki. Éjjel viszont tápszert adtam neki mert nem tudtam annyit lefejni, hogy elég legyen neki. 2 napja újra elkezdtem szoptatni (megnéztem videókat hogyan kell helyesen szoptatni) viszont azóta kb 50 ml-t tud kiszívni. Fejni sem tudok többet. És érzem is hogy nincs tele, alig van benne valami. Igény szerint teszem cicire. Sokat iszom, szopis teát is iszok, eszek is rendesen. Vissza fog jönni még a tejem vagy marad a tápszer?
2015. máj. 21. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, és tegnap csak 20ml-t tudtam lefejni egésznap :(


pedig én is iszom a teát, napi 2-3 liter víz, amikor felkel teszem cicire de semmi változás :(


nekem 4 hetes a picim

2015. máj. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nézz utána a neten a 7-5-3-1 módszeres fejésnek, és fejjél legalább napi kétszer, és akkor is, ha úgy látod, nem jön belőle, mert nem a mennyiség a lényeg, hanem az inger...ha egy hétig ezt betartod, és napi 2-3szor fejsz, visszafog jönni a tejed..főleg ha éjjel is szoptatod mielőtt odaadnád a tápszert.

Továbbá ajánlott minden szopi előtt és után legalább 2 dl víz elfogyasztása, és most mehetnek a tésztafélék, kenyér, kalács, pizza, ezektől ömlik a tej. kitartást, én szinte nulla tejjel indultam (vérző, sebes mellbimbó, tejláz, tápszer), de kitartó fejéssel és egy jó bimbóvédővel 10 hónapja szoptatom (fél évig kizárólagosan)

2015. máj. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
rengeteg fejés+szoptatás. én is úgy növeltem napi 140ml-ről kb 1300ra. lassan fog növekedni a tej,ne várj csodát egyből,de ha kitartóak vagytok,menni fog. pótlást akkor adj,ha muszáj és csakis szoptatás után. egy órát szoptass mindkét melled kerüljön sorra,és csak aztán adj pótlást,és akkor ha tényleg kell. utána fejéssel adj még plussz ingert a mellednek,ez legyen fél óra függetlenül attól,hogy jön-e tej,vagy nem. az éjszakai fejéseket ne hagyd el addig,amíg csak szoptatni akarsz.
2015. máj. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha volt rendesen tejed akkor a fejéssel plusz szoptatással vissza tudod hozni szerintem csak legyél kitartó. Tényleg nincs jobb, több tanács mint szoptatni egész nap ha kell.
2015. máj. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!