Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális az hogy megnyugtatás...

Normális az hogy megnyugtatás vagy altatáskor szopit kér?

Figyelt kérdés

2 hetes a babám, ha sír akkor cicin nyugszik meg, és hosszútávún nekünk sem lesz jó, mit csináljak?

És a doki nem engedi hogy 3 órával előbb egyen hanem csak utána, de többször igényli az evést.


2015. júl. 20. 09:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

Nem engedi??? A te gyereked vagy az övé? Te szoptatsz vagy ő? Amikor a gyermeked éhes, etesd meg. 2 hetes könyörgöm! A pici gyomra még nem tud annyi táplálékot befogadni, ami 3 órára elég lenne.

Ha pedig megnyugodni, vagy elaludni szeretne, akkor is szoptasd nyugodtan. A komfortszopinak ugyanolyan fontos szerepe van, mint amikor "csak" eszik.

[link]

2015. júl. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs, hogy a doki nem engedi, hiszen nem áll ott mellettetek, hogy megtiltsa.Tedd azt, ami a gyerekednek jó, és szerintem keress másik dokit!
2015. júl. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos egy elég maradi felfogású dokid van. A három óránkénti, szigorú etetést tápszeres babákra alakították ki. Két hetes gyermeket akár óránként is mellre lehet tenni. Teljesen normális, hogy két hetesen a közelségedre vágyik, add meg neki. Nem beszélve, hogy ebben a melegben ő is szomjas lesz, amikor szintén az anyatejre van szüksége.

A komfort szopinak az anyával való kapcsolaton kívül a tej termelődésben is szerepe van.

Én mindkét lányomat fél éves korukig tudtam szoptatni, de addig igény szerint ment. A kisebbik cicin aludt el, a nagyobbik nem igényelte ezt. Ha következetesen, okosan csinálod, nem fog a fejedre sem nőni a gyerek. Én hagytam, hagy alakuljon ki a napirendjük maguktól, csak finoman igazítottam az evésükön, mikor már négy-öt hónaposak voltak. Ahogy elmaradtak a szoptatások, úgy a babáim is már nem igényelték a cicit egyéb esetekben sem.

2015. júl. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
nem találom a szavakat... a doki nem engedi???? etesd annyit a gyereked, ahányszor csak éhes lesz, és olvass utána a szoptatásnak.
2015. júl. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%

Komolyan mondom be kellene tiltani, sot, buntetni kellene az orvosi 3 orankenti etetes ajanlasat! Az en fiam 3,5 honapos es a szuletese napjatol kezdve 4-5! orankent eszik cicibol, es este 8 oratol 1-ig alszik, egyszeruen nyugtalan es alvasbol felebreszthetetlen, ha nem ehes! A korai honapokban szo szerint kenyszer volt a kenyszer tomes! Ilyenkor a 40 fokban viszont termeszetes, hogy surubben ker enni, hiszen en is tobbett iszok.


Szoval, hallgasd meg az orvos es mire hazersz tole felejtsd el es etesd ugy ahogyan a babad keri! Kulonben is egy 2 hetesnek olyan kicsi a gyomra, hogy ebben a melegben sokkal gyorsabban KISZARADHAT, tehat dobd el az orat es etess igeny szerint! De ne az orvos vagy a vedono igenyei szerint! Ha meg rajerdeznek, vigyorogva hazudj nekik 3 orat, ha felsz, hogy lebasznak! Mas is azt teszi!

2015. júl. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Meg annyi, hogy nem kell felned, hogy raszokik, mert ilyen idosen meg termeszetes a nagyobb ragaszkodas, de ha hagyod, hogy kialudja magat es akkor ebredjen amikor o akar, vagy ehes akkor egy ido utan be fog allni az optimalis evesi ido!


Ajanlom, hogy keress meg ra erre a youtubo-os videora,: 5 szo amit a cscsemok hasznalnak. (Vagy hasonlo a cime, konnyebb lesz megerteni mit is akar valojaban a baba, nekem rengeteget segitett!).

2015. júl. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A kislányom 2hetesen szinte egész nap szopizott. Sajnos muszáj voltam pótlást adni neki,mert fogyott. Viszont imádott cicizni,volt hogy egész éjjel rajta lógott. Most 3hónapos,és bár tejem már alig van,mégis kéri a cicit. 3hete viszont átalussza az éjszakát,és egyre többször alszik el egyedül. Ja,és már magától kiköpi a cicit 10-15perc után
2015. júl. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szerettem volna én is igény szerint. De kis súllyal született 2300gr 39hétre. Védőnö is mondja h 3oranként etessem és ne hagyjam aludni. Füzetemet is eljéri h mennyit mikor evett..
2015. júl. 20. 11:09
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi van??? Milyen füzetedet??? Még életemben nem láttam ilyet... Hát akkor hazudj! Te jó isten, a doki vagy a védőnő csak az éppen aktuális ajánlásokat mondja a kismamáknak, nem pedig személyre szabott tanácsokat osztogatva!

Hidd el, a gyereked most még ösztönösen tudja, mi a jó. Sőt, ha egész nap és éjjel a melleden vagy az öledben lógna, az is normális lenne (az már más kérdés, hogy marhafárasztó) Nem véletlen, hogy az első három hónapot sokszor a 4. trimeszterként emlegetik, olyanannyira kötődik még az anyához a baba.

Könyörgöm, két hetes, még most alakul ki a kereslet-kínálat elv szerint az anyatej termelődése.


CSAK AZ ÖSZTÖNEIDRE HALLGASS, a védőnőnek meg a dokinak meg mondd azt, amit hallani akarnak...

2015. júl. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha kis súlyal született,akkor sztem a 3órát arra értik,hogy annál tovább nem szabad hagyni nem enni.

Ne haragudj de ha annyi önállóság nincs benned,hogy a gyerekedet akkor etesd amikor éhes,hanem olyanokra hallgatsz akik nem is imerik a babádat,akkor nagyon sok nehézséget fogsz neki,és magadnak is okozni. Egyébként nem értem,ha sír mert éhes de még csak 2ora telt el akkor hagyod egy órát visitani?

2015. júl. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!