Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális az hogy megnyugtatás...

Normális az hogy megnyugtatás vagy altatáskor szopit kér?

Figyelt kérdés

2 hetes a babám, ha sír akkor cicin nyugszik meg, és hosszútávún nekünk sem lesz jó, mit csináljak?

És a doki nem engedi hogy 3 órával előbb egyen hanem csak utána, de többször igényli az evést.


2015. júl. 20. 09:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
3. válaszoló vagyok. Az én nagyobbik lányom hypotón, ami mit élete első két hónapját átaludta (ez tünet náluk). Nála is ezt mondta a védőnő, de ezt tényleg arra érti, hogy legfeljebb 3 óra teljen el, és nem azt, hogy ennyit várni kell az etetéssel. Az első néhány héten valóban ébresztenem kellett, és írnom, mennyit evett, mert nem is fejlődött jól. Előfordulhat, hogy ha egy kicsit problémás a pici, ezek tényleg fontos dolgok. A lányom nem ébredt, ha éhes volt,tényleg ébreszteni kellett, és a szoptatás is nehézkesen ment az elején, mert a gyenge izomzata miatt 5 perc alatt belealudt az evésbe mert elfáradt. Aztán szépen belejött, és magától alakította ki a rendszerét. De többször nyugodtan megetetheted, és mint én is, meg mások is írták, ilyen melegben fontos is.
2015. júl. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
3-as, 11-es vagyok, egyébként amikor a lányaim már csak tápszert kaptak, abból sem ettek meg mindig ugyanannyit, így időben is volt, hogy hamarabb kapták a következőt, ha jelezték, hogy éhesek, így szerintem tápszer esetében sem helyes ez a szigorú rendre etetés.
2015. júl. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha éhes, etesd meg! MÉg csak 2 hetes!


És persze hogy normális hogy megnyugtatáskor szopit kér! Nekik még a cici a minden!!! Imádnak cicin lenni, örülj hogy tudsz szoptatni. A gyakori szoptatás neked is és a babának is a legjobb!

2015. júl. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

5-6-os vagyok. Mi az, hogy nem aludhat egy csecsemő???? Könyörgöm, az első hónapban minimum 20 órát kell aludniuk naponta, hogy az agyuk megfelelően tudjon fejlődni! Főleg egy koraszülöttnek, annak még többet! Keress már rá légy szíves egy alvástáblázatra! Az én fiam 3,5 hónapos és több mint 16 órát alszik egy nap!

Egy 2 hetes csecsemő egyszerre általában 45-60 percet van fenn. Abba beletartozik a peluscsere, etetés, meg egy kis nézelődés. Gondolj bele, még a mondás is úgy tartja, hogy annyit alszik mint egy csecsemő!

Szerintem a védőnődnek nincs gyereke és csak a tankönyvek átlagát ajánlja.

2015. júl. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Szintén 2 hetes a babám, és szintén kis súlyú, 2200 grammal született. Majdnem egy hétig voltunk bent a kórházban, ott kötelezően kétóránként kellett etetnem. Nem vitatkoztam, mert az volt a cél, hogy mielőbb hazajöhessünk, így szerencsétlent csesztettem kétóránként, pedig amúgy nagyon aludt volna, sokszor 20 perceket piszkáltam, mire felkelt végre enni, és persze hamar belealudt...

Viszont mióta itthon vagyunk, én igény szerint szoptatom. Van, hogy eltelik 4,5 óra is két evés között, van, hogy csak másfél, de az esetek többségében magától tartja kb. a 3 órát. Én nem macerálom, éjjel főleg nem, hagyom aludni, egyszer kel magától. És láss csodát, hízik, nem is akármilyen ütemben, mert 9 napja jöttünk haza, és ez idő alatt 280(!) grammot szedett fel. Pedig anyatejes ő is, és kizárólag ciciből eszik. A védőnőnek én is azt mondtam, hogy persze, természetesen szigorúan 2-3 óránként eszik. Ő hangsúlyozta, hogy ezt tartani kell, különben visszaesik a súlya, az én kislányomat még nem lehet igény szerint etetni, mert túl picike. Mosolyogva meghallgattam, bólogattam, és nagy ívben leszarom, mert én látom, hogy tudja a lányom, mikor kell ennie és mennyit. Neked is ezt ajánlom, nem buták a babák, tudják, mikor éhesek, jelezni fogja a tiéd is. A védőnőnek és a gyerekorvosnak pedig mondd azt, amit hallani akarnak.

Amúgy nekem már a kórházban is azt mondták erre a kétóránkénti etetésre, hogy ennél több idő nem telhet el, de kevesebb igen, tehát ha soron kívül kér enni, természetesen kaphat, hiszen az a cél, hogy hízzon.

2015. júl. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!