Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem tudok fejni?

Miért nem tudok fejni?

Figyelt kérdés
3 hetes a babám, és kevesebb lett a tejem, mert sárga, és lusti, nem üríti ki a mellemet. Hogy ne menjen el teljesen a tej fejni kéne, de kézi mellszívóval csak pár csepp jön. Volt így valaki?Ennyi tej lenne benne?
2010. márc. 18. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Én ugyan elektromossal fejtem, de nagyon sokszor előfordult, hogy pár cseppnél nem jött több. Egyszer továbbfejtem, és 10-15 perc után indult meg, akkor lefejtem 70ml-t. Lehet, hogy csak a fejőre nem indul be a reflex, esetleg ki kellene próbálnod, hogy te is tovább fejsz.

Kitartás!

ҝ

2010. márc. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is így voltam.Próbálj meg kézzel fejni .A kézi mellszívó annyira nem jó.Fejés előtt igyál sokat vagy alkoholmentes sört az sokat segít .Szoptatás előtt pedig masszírozd át a melled és az segít abban hogy a kisbabád könnyebben tudjon szopizni.Nekem sem ment elsőre a kézi fejés sokáig kell csinálni hogy belegyere és ahogy az előttem lévő is írta kell idő még elinduljon a tej.
2010. márc. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem nagyon bejött a kézi mellszívó, eleinte nagyon sokat szenvedtem:

1. van egy érzés, amikor beindul a tej, mármint szopi vagy fejés közben, erre csak 1-2 hónap után jöttem rá.:

ha mondjuk a jobból szoptatsz/fejsz, akkor a másikban is érzel egy olyan összehúzódás félét (vagy nem is tudom, hogy írjam: mintha húzódna, nyúlna, remélem, majd érted, és érzed), és akkor induél be. fejd nagyon sokáig, amíg ez az érzés nincs, és egy csomó csatornából nem spriccel, szó szerint. na akkortól fog jönni sok. nekem eleinte volt, hogy 40 perc is volt. én is megpróbáltam, ahogy te, nem jött, feladtam. csináld nagyon sokáig, jönni fog, tuti!

2010. márc. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
utolsó, ha nem megy, írj privit, próbálok még segíteni, én is rengeteget próbálkoztam. de sikerült!
2010. márc. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
igen, az a bizsergő-zsibbadó érzés, mikor a szopott/fejt mellel párhuzamosan a másikból is kezd csurogni a tej. na azután könnyebb fejni is. nekem ez elég hamar bekövetkezik szopi és fejés közben, de még a mellbimbóm egyszerű ingerlésére is, akkor is, ha bekrémezem például. milyen mellszívód van? nekem "egykezes", vagyis az egyikkel tartom és pumpálom, a másikkal pedig tudom nyomni, így tudok komoly mennyiségeket is fejni, ha csak a bizsergő érzést várnám, nem sok jönne ki magától... sajnos a nyomkodás éppenséggel garantálja a megereszkedő melleket, de engem ez kevésbé érdekel, mint hogy legyen elég tejem :)
2010. márc. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én soha nem tudtam fejni, hiába próbáltam kézzel is és mellszívóval is. Az én kislányom is sárga volt, igyekeztem sokszor mellre tenni, így ő eleget tudott szopizni.
2010. márc. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én se bírtam kézivel csak 10 ml-t kipréselni,pedig volt tejem, nekem a gépi jött be. Egyedül az Avent kézi mellszívót hallottam, hogy jó.
2010. márc. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sokáig én is azt hittem hogy nem jön több, és biztos nem elég a tejem, de rájöttem hogy tovább fejem, egyszer csak beindul. Kb 10-15 perc. Ez az első 2-3 hónapban sajna így volt.

Ja, és nekem is kézi aventem volt, szerettem.

2010. márc. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mint a többiek. :)Az elején azt hittem, nem jön fejéssel semmi, aztán 10 perc után durr, és jött ezerrel. Utána már egyre kevesebb idő kellett, hogy meginduljon. Nekem a kézi Aventes nem jött be, a kézi Tommee Tippee annál inkább! Kitartás, uncsi de megéri, lesz a hűtőben tartalék. :)
2010. márc. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!