Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy valaki azért hagyja abba a szoptatást mert szigorú diétát kellene tartania?

Figyelt kérdés
A baba hasfájós és kiütései vannak, ezért az anyukának szigorú diétát írt elő a gyerekorvos. Ő ezt "nem bírja", ezért inkább tápszert ad a babának.
2016. febr. 7. 09:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ő dolga.
2016. febr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanezt akartam írni. Az ő dolga.
2016. febr. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Megértem. Nem kell ehhez indok se, én nem szoptattam, mert nem akartam. Ennyi. Felnőtt a gyerek tápszeren is.
2016. febr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ti is ezt tennétek? Nem ér meg ennyit, hogy anyatejet kapjon a baba?
2016. febr. 7. 09:21
 5/19 anonim ***** válasza:
45%
Felnő tápszeren is,ez így van,de az anyatejben vannak olyan anyagok,amiket a tápszer nem tud helyettesíteni.Én önző érdekből biztos nem hagynàm el a szoptatást.
2016. febr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%

O dolga.


De én nem így tennék. Legalabb fél éves koráig mindent megtennék hogy szoptathassam

2016. febr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatból mondom, hogy ha egy anyukának szigorú diétát kell tartania, akkor fennáll annak a veszélye, hogy akár akar, akár nem, nem fog tudni szoptatni, ugyanis elmegy a teje.

Nekem epeköveim voltak a szülést követően, olyan szigorú diétát kellett tartanom, hogy hiába akartam tovább szoptatni, szépen elment a tejem. A napi mennyiség mindösszesen 20 ml volt, amit ki tudtam fejni. Tudod egy pár napig szenvedtem, viszont utána úgy döntöttem, hogy napi 20 ml-ért nem fogok kínlódni, mert édes kevés és akkor teljesen tápszeres lesz. Szerencsére mikor még volt rendesen tejem, akkor annyira sok volt, hogy tudtam pluszban fejni, így le volt fagyasztva és eleinte azt kapta, majd mikor elfogyott, akkor kapta a tápszert.

Szóval azért nem olyan egyszerű ez a dolog, mint amilyennek látszik!

2016. febr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
Az, hogy a baba hasfájós, nem feltétlen függ az anyatejtől, a kiütéseknél meg ki kell következtetni, hogy mitől, nehezen hihető, hogy szigorú diéta kéne emiatt, nálunk összesen két kaját nem bírt, de a hasfájósság így is úgyis eltartott 3 hónapig. De szerintem emiatt gáz abbahagyni a szoptatást, na nem mintha közöm lenne hozzá, azt csinál a gyerekével, amit akar, csak szerintem itt inkább tájékozatlanság van a háttérben.
2016. febr. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
62%

6 hetes korától csak tápszert kap, mert kevés volt a tej és nem érte meg azzal a kicsivel órákat kínlódni. egy pici lelkiismeret-furdalást se érzek. Szépen fejlődő, kiegyensúlyozott, jóevő, jóalvó, egészséges baba, még egyszer sem volt beteg. Az anyatej nem csodaszer, csak egyesek szeretik azt hinni, h az anyatejjel a színtiszta élet-erő-egészséget öntik a gyerekbe.


Hát nem, mert az is csak egy táplálék, olyan a minősége, amilyet az anya tud termelni. Ne legyenek illúzióitok, a parizeres kenyéren vegetáló anya teje szerintetek mennyire tápláló és vitamindús? A gyógyszereken élő vagy dohányzó, alkoholizáló anya teje is életelixír?


Bennem pl. fel se merült, h anyatejet vegyek mástól a babámnak, inkább tápszert adtam. Az ellenőrzött minőségű,a tápértéke állandó és tiszta.

2016. febr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
*jó evő, jó alvó
2016. febr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!