Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy valaki azért hagyja abba a szoptatást mert szigorú diétát kellene tartania?

Figyelt kérdés
A baba hasfájós és kiütései vannak, ezért az anyukának szigorú diétát írt elő a gyerekorvos. Ő ezt "nem bírja", ezért inkább tápszert ad a babának.
2016. febr. 7. 09:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Pár hétig tartanám (mondjuk a gyerek 6 hetes koráig), de én is azt gondolom, hogy az anya hozza meg a döntést.

Eléggé megviseli az embert a szülést követő pár hét amúgy is.

Mondom ezt úgy, mindkét gyerekemet hosszan tudtam szoptatni.

2016. febr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
36%

Maganugy.


En megtennem a gyerekemert.

Kb en sem ehettem semmit kenyeren es alman kivul az elso par honapban.

2016. febr. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
22%

9 - es, igen a parizeren elo anya teje us UGYANOLYAN mint egy jol evoe.

Az anyatej mennyiseget lehet az etkezessel befolyasolni, a minoseget nem !

2016. febr. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%
Hosszú távon kifizetődőbb egy boldog, elégedett anya, tápszerrel; mint egy állandóan rosszkedvű, szomorú, anyatejjel...
2016. febr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés? Hogy jó anya-e,ha tápszert ad?

Igen! Mindkét fiam tápszeres lett/volt. Nem érzem magam rossz anyának...

2016. febr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
van, aki meg a cigire állt vissza, mégsem vonta el a tejet a gyerektől..
2016. febr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Azért nagyon nem mindegy, hogy mekkora babáról van szó.

Magamból kiindulva, ha már az elejétől fogva diétáznom kellett volna, akkor pár hétig tartottam volna, de sokáig biztosan nem.

A fiamról 8 hónapos korában derült ki, hogy valószínűleg tejallergiás, 10 hónapos korában erősítette meg a gasztroenterológus. Akkor már csak reggel-este szoptattam, amit max. 1 éves koráig akartam folytatni, ahogy a tesóját is, így nem éreztem miatta lelkiismeret furdalást.

Így is volt, aki beszólt, pedig 6 hónapos koráig semmi mást nem kapott az anyatejen kívül, de egyeseknek úgy látszik semmi sem elég jó csak ha egy anya megszűnik ember lenni...

2016. febr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

13-as, már hogy lenne olyan? Nem hiába hangsúlyozzák a minőségi étkezést.


Ha nem lenne tejed és venni akarnál, te melyik anyáét választanád? Aki csak tartósítószeres konzerveken és gyorséttermi kajákon él vagy, aki minden nap eszik zöldséget, gyümölcsöt, tejterméket, stb.?


Mindenki kívülről fújja, h az anyatejbe átmennek azok a dolgok, amiket az anya fogyaszt, így a tartósítószerek, színezékek is, húsipari adalékanyagokok is, igen.


Mellesleg a parizer az húsipari hulladék, szemét. Egye, aki akarja. De nekem ne mondja, h a parizeren élő anya ugyanolyan tejet termel, mint aki miőségi étkezést folytat. Még a tyúktojás se ugyanaz, nem mindegy, h kukoricát evett vagy tápot. Még az se mindegy, h szabadban tartották-e. Igenis befolyásolja a tej minőségét a táplálkozás. CSak abba gondolj bele, h a diétázóknak el is megy a teje, szóval nemhogy gyenge minőségűt nem termel, hanem semmilyet se.

2016. febr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


3 hónapos volt a baba. A tápszer megoldotta a problémát, hamar elmúlt a hasfájás és pár héten belül a kiütések is eltűntek.

2016. febr. 8. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!