Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit és miért nem fogyaszthat...

Mit és miért nem fogyaszthat egy anya, ha szoptat?

Figyelt kérdés

Nekem nincs gyerekem, de sokszor hallottam már, hogy ezt azt nem ajánlatos enni, ha a nő szoptat. Mikre vonatkozik ez és egyáltalán miért?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. máj. 30. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyától és főleg a babától függ. Ki kell tapasztalni.


A fiam nem bírj az epret (hüpp-hüpp, én imádom) és ha sok tejeset eszek. Voltunk bőrgyógyásznál is, de a bőrének nincs baja. egyértelmű az összefüggés sajnos :-(


A lányom a fűszereset nem bírta. Ezt így utólag nem bánom, sokkal egészségesebben eszek azóta.

2016. máj. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholt nem ajánlott, mert átmegy valamennyi az anyatejbe. Amúgy mindent lehet enni, de vannak olyan ételek, amik után puffadtabb, hasfájósabb a baba. Nálunk ez pl. a paradicsom, azt kihagyom. Első gyerekemnél ha nagyon sok tejet ittam akkor volt hasfájósabb.
2016. máj. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert az elfogyasztott ételekben lévő anyagok kiválasztódhatnak az anyatejjel. Ez amúgy nem baj, csak ha az a valami allergén, vagy irritatív, mert akkor bekerülnek a baba szervezetébe és allergiát válthatnak ki nála, vagy emésztési problémát.


Vannak általános mondások, pl epret ne egyen a szoptatós mama, mert az eper kisbabákra nézve erős allergén, de ez is olyan, hogy van akinél semmilyen problémát nem okoz. Egyébként a tej az ami még a legtöbb gondot szokta okozni.


Szerencsére ritka az, hogy a baba drasztikus vagy súlyos allergiás tünetekkel reagáljon egy egy ilyen élelmiszerre, hanem általában bőrtünetek, hasi diszkomfort jelentkezik. Így többnyire van egy kis idő kitapasztalni ezeket a dolgokat.


Nyilván ez a gyógyszerekre is vonatkozik, tehát azok is kiválasztódhatnak az anyatejjel. De az orvos/patikus el tudja mondani, hogy az adott gyógyszer mellett szabad-e szoptatni.

2016. máj. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Bella169 ***** válasza:
80%

Aprómagvas gyümölcsök (eper, málna, kivi ...stb) az allergének miatt.

Földimogyoró és diófélék, szintén az allergének miatt.

Káposzta, paradicsom,paprika, hüvelyesek (borsó, bab ...stb) mert puffasztó hatású.

Szénsavas üditők.


A tej és tejtermékek egyéni tolerancia függő. Egy hasfájós babánál el kell hagyni a tej és tejtermékeket is, mert valószínűleg gondja van a babának a tejfehérje vagy tejcukor megemésztésével.

Nekem a gyerekorvosom azt mondta mikor megszültem, hogy az első napokba ne egyek se tejterméket se tejet, majd szép lassan apránként elösször tejtermékeket csak kismennyiségben majd növelve ezek mennyiségét és olyan 1 hós kora körül kezdhetek el tejet inni elösször kicsit majd egyre többet, ha a tejtermékektől nem fájt a pocakja.

Hál istennek a lányom bírta a tejet. A többivel (amiket fentebb felsoroltam) nem kísérleteztem. nem kockáztattam meg egy perc hasfájást sem. Akkor vezettem vissza az én étrendembe az ételeket mikor már ő is ehette/ette és nem okozott nála gondot.


És természetesen a káros dolgokat kerülni kell továbbra is. Alkohol, cigeretta, drogok.


A kávé napi egy javasolt a coffein tartalma miatt.


Cola, és coffeines fekete tea szintén nem javasolt, mert a cukortól és coffeintől nagyon felpöröghet a baba, nem tud aludni rendesen.

2016. máj. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2016. máj. 30. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!