Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tapasztalt anyukák vki segít?

Tapasztalt anyukák vki segít?

Figyelt kérdés

5 napja szültem, ma jöhettünk haza a kórházból. A tejem már megindult, de mivel magától nem jó a bimbóm, így bimbóvédővel szoptatok.

Ha cicire teszem a babát, 10-15öt szippant és bealszik. Ébresztgetem, akkor még egy kb ugyanennyit kiszív és k.o. Ha ezután leteszem aludni, egyből felébred és sír. Ha hagyom, akkor egy fél órát alszik az ölemben, majd felébred, sìr. Gondolom, mert még éhes. Újra cicire rakom.

Mivel egyszerre nem eszik sokat, így a kórházban pótlást kapott, fejnem kellett, de még jóllakva is csak az ölemben volt hajlandó aludni.

Azt szeretném, ha 2,5-3 óránként enne csak és elaludna egyedül, de nem tudom, hogy álljak neki szoktatásnak. Persze tudom, h még pici, de biztos már most el kéne indulni vmi vonalon, különben később is csak szopiból meg ölben alvásról fog szólni a napom.



2016. júl. 17. 16:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Még csak öt napos! Miért vársz tőle olyat, amit jó, ha egy két-három hónapos tud? Az anyák nem viccből szoktak kibukni a fáradságtól az első pár hétben, a kicsinek is tanulnia kell. Biztos, hogy nem megy bimbó védő nélkül? Időre született? Mekkora volt a súlya?
2016. júl. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6 hét mire kialakul valami rend, addig sajnos ki kell tartani. Utána már mehet a 3 óránkénti szopi, nekem is sikerült beállítani, nem vagyok igény szerinti szoptatás párti.
2016. júl. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kitartok én, de most akkor 6 hétig a karomban lesz csak el? Mikor lehet így tusolni, aludni, stb... Vhogy csak nem kéne nekem sem meghalnom közben. :)
2016. júl. 17. 17:12
 4/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, olyan bimbóm van, hogy egyben dudorodik ki az udvarral, így nem fogadja el. 41. Hétre született császárral, mert nem indult magától. 3350 gr, 56 cm.
2016. júl. 17. 17:15
 5/13 anonim ***** válasza:
Muszáj kitartani hat hétig, mindenki ezt csinálja. Kicsit fáradékonynak tűnik nekem ez a baba és ahhoz képest, hogy terminus után született, a súlya sem túl nagy. Minden rendben volt terhesség alatt?
2016. júl. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Pedig az első hetek iyenek.Összebújva szoptatás szinte non stop.Neki is kell pihenni a születést.Ha bealszik ébresztgesd,ha nem kel fel tedd le.

Nem minden baba képes az egyedül elalvásra

2016. júl. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De ha leteszem, egyből felébred és üvölt. És a cicim a 24 órás cumizástól már ki fog ázni és sebesedni.
2016. júl. 17. 19:09
 8/13 anonim ***** válasza:
Pedig ez ilyen. Próbáld ébren tartani, pl csikizd a füle mögött, húzd meg a pajeszánál a haját, csípd meg egy picit az arcát, legalábbis nekem ezeket ajánlották, mert a mi fiunk húgyúti fertőzés miatt nagyon aluszékony volt. Mondjuk nálunk semmi nem segített. A mi fiunk egyébként kb három hónapos koráig csak kézben volt el. Nehéz volt, de muszáj végigcsinálni. Kérd meg a férjed, hogy segítsen. Nekem szerencsém volt, mert sok szabija volt összegyűlve meg ugye öt apanap, így sokat volt az ő kezében is. Majd könnyebb lesz, egyelőre túl kell élni. A bimbód megedződik és a baba is egyre erősebb lesz. Nem ok nélkül van hat hét gyerekágy. Persze van l, aki szerencsésebb és egy eszik, alszik baba jut neki, aki pontosan három óránként eszik már az elején, de vannak ilyen babák is mint a tied és az enyém, akik viszont igénylik a közelséget. Mondjuk én imádtam, ahogy a karomban szuszogott, órákig hallgattam halk zenét és ringattam a nappaliban, gyönyörű időszak volt.
2016. júl. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Biztos le fogtok pontozni, de én az 5 napos gyereket sem szoptattam napi 20 órát és fogtam napi 24-et. Én úgy csináltam, hogy ha elaludt, próbáltam ébresztgetni. Ha nem sikerült, leraktam az ágyába. Ha erre felébredt, újra mellre tettem, és megint megetettem. Egy szoptatás az elején kb. fél órát tartott, talán az első időben valamivel tovább. Utána másfél-két órán belül nem szoptattam újra, ha nem tudott aludni, dajkáltam. Ha szerettem volna fürdeni, átadtam az apjának dajkálni, vagy a nagymamának ha ott volt. Ha elaludt, újra megpróbáltam lerakni.

Próbáltad úgy lerakni, hogy becsavarod egy takaróba?

2016. júl. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Próbálj neki cumit adni.
2016. júl. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!