Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tapasztalt anyukák vki segít?

Tapasztalt anyukák vki segít?

Figyelt kérdés

5 napja szültem, ma jöhettünk haza a kórházból. A tejem már megindult, de mivel magától nem jó a bimbóm, így bimbóvédővel szoptatok.

Ha cicire teszem a babát, 10-15öt szippant és bealszik. Ébresztgetem, akkor még egy kb ugyanennyit kiszív és k.o. Ha ezután leteszem aludni, egyből felébred és sír. Ha hagyom, akkor egy fél órát alszik az ölemben, majd felébred, sìr. Gondolom, mert még éhes. Újra cicire rakom.

Mivel egyszerre nem eszik sokat, így a kórházban pótlást kapott, fejnem kellett, de még jóllakva is csak az ölemben volt hajlandó aludni.

Azt szeretném, ha 2,5-3 óránként enne csak és elaludna egyedül, de nem tudom, hogy álljak neki szoktatásnak. Persze tudom, h még pici, de biztos már most el kéne indulni vmi vonalon, különben később is csak szopiból meg ölben alvásról fog szólni a napom.



2016. júl. 17. 16:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Azt szeretném, ha 2,5-3 óránként enne csak és elaludna egyedül, de nem tudom, hogy álljak neki szoktatásnak"


miért szeretnéd ezt? 5 napos, és baromira sosem volt még előtte nélküled.

egy 5napos babánál simán lőfordulhat, hogy 1-2 óránkéánt éhes, olyan pici a gyomra... és lehet, nem is éhes, csak szeretne hozzád bújni -ölben alvás-, érezni a meleget, hallani a szíved verését, a légzésedet... hiszen neki egészen eddig TE voltál a természetes környezete.


én sem hittem anno, de tényleg olyan gyorsan elmlik, és már majd nem akar bújni :'(

2016. júl. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
egyébként a takaróba csavarás nem rossz ötlet. hagyományos angol pólya, vagy miracle blanket, vagy hasonló. ezeket szeretik a babák.
2016. júl. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A kórházban nem mutatták a helyes mellre tételt? A szobatársamnak dinnyényi mellei voltak, hatalmas, tányérszerű, sima mellbimbói, de simán szoptatott. Nekünk azt mondták, össze kell nyomni, és a szájába illeszteni, mint egy szendvicset. Tehát nem csúcsosra, mint a cumik formája, hanem ellapítva, mintha te akarnál beleharapni egy zsemlébe, úgy add a szájába!


Az első hetek tényleg nehezek, de ki kell bírni sajnos, nincs tuti recept. Azért leírom, nekem mi vált be, hátha egy rugóra jár a babáink agya. :)

Az én gyerekem is nagyon hamar elfáradt, nekem az vált be, hogy evés előtt nem, hanem közben pelenkáztam. Tehát: láttam, hogy éhes > szoptatás > elaludt > pelenkázás > fölébredt > szoptatás. Kell még neki 2-3 hét, míg úgy megerősödik, hogy jól tudjon lakni, és ebben szerintem sokat segítene, ha elhagynád a bimbóvédőt, mert abban biztosan fárasztóbb neki szopni. A szája arra lett kitalálva, hogy közvetlenül a mellet szívja, ez csak egy plusz akadály neki.


Az utolsó mondatod viszont meglepett, hogy azt gondolod, lehet nevelni, irányítani egy ekkorka babát. :) Ne aggódj, semmiféle vonalon nem kell elindulni, ők még nem nevelhetőek, nem lehet elrontani, elkapatni őket. Amit tesznek, ösztönből jön nekik, a túlélésük érdekében. Kicsike a gyomruk, ezért nagyon gyors az emésztésük, ami miatt hamar megéheznek, sűrűn van szükségük táplálékra. Ráadásul nekik ez az ivás is, ami ilyen melegben duplán fontos, nekik is melegük van, szomjasak. Ha sír, az nem azt jelenti, hogy vissza akar élni vele, egyszerűen szükséglete van, amit ki kell elégíteni.


A síráson pár nap múlva már segíteni fog, ha szórakozhat kicsit, de ehhez még nagyon fáradt. :) Ez nálunk úgy nézett ki, hogy áttettem máshova, ahol lát valami érdekeset. Nagyon szerette nézni az élénk mintákat, egy fellógatott színes babatakaró simán leköti egy kipihent, jóllakott újszülött figyelmét addig, hogy el tudj menni egy gyors zuhanyra. Az ablak is nagyon tetszett neki, hiszen nem látnak még élesen, de a fényt igen.


Az viszont tényleg benne van a nyűgösségben, hogy te vagy az egyetlen biztos pont az életében, illetve másodsorban a családtagok természetesen. Szüksége van az érintésre, a testmelegre, a szívdobogásra, mert neki még ez jelenti a világot. Amint kezd nyílni az értelme, ügyesebb lesz (pl. tud tárgyak után nyúlni, el tudja fordítani háton fekve a fejét), már sokkal jobban ellesz magában is, addig kell kitartani, ez kb. 7-8 hét még.

2016. júl. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!