Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás után a bukás helyett...

Szoptatás után a bukás helyettesíti a büfiztetést?

Figyelt kérdés

Nem akar összejönni a büfiztetés, van hogy 20 percig is szenvedünk mindenféle pozícióban. Kb 3 alkalomból egyszer jön össze a büfi, a többi alkalommal nem. Majdnem biztos, hogy nyel levegőt minden szoptatásnál, mert nagyon mohó a kicsi :)

Buki majdnem mindig van és nem tudom, hogy erőltessem-e tovább a büfiztetést ilyenkor vagy ha bukizik, akkor már ne?



2016. júl. 28. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Érdemes büfiztetni a babát mindenképp.
2016. júl. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem. A bukás oka pont lehet a bennmaradt levegő. Mondjuk nekem amúgy is bukós volt a babám, volt büfi minden étkezés után, nem is egy és néha így is maradt bent, pont amikor egymás után többet bukott az volt a jel, hogy újra büfizne.
2016. júl. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
tudom, hogy érdemes büfiztetni, de ha már 20 percen át kínlasztom a büfiztetéssel és még mindig büfizik, akkor mit csináljak?
2016. júl. 28. 12:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
kérd meg a védőnőd nézzen meg egy szoptatáást. nézz videókat a helyes mellre tételről. kérj segítséget szoptatási tanácsadótól. ha 20perc után még javában büfizik, sok levegőt nyel evés közben,kicsit csiszoltok a szoptatási technikán,mellretételen és lehet meg is oldódi k a dolog :-)
2016. júl. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bukós és/vagy hasfájós babáknál van még óriási jelentősége a büfiztetésnek, de a hátára ne tedd büfi nélkül. Inkább a hasára/oldalára fektesd, ha véletlenül bukna, akkor tudjon kijönni.

(2-es)

2016. júl. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is állandóan ezzel vesződtem, míg kicsi volt a babám. Próbálgasd a büfit többféleképpen! Én max 10 percig büfiztettem, mondjuk jött is szinte mindig, de utána ha letettem, a következő 10 percben ha nyugtalankodott, tudtam, hogy még büfiznie kéne. Olyankor újra megbüfiztettem, és szépen kijött egyszerre. Szóval szerintem tedd le 10 perc után, csak figyeld még egy kicsit, ha kényelmetlenkedik, nyöszörög, akkor van még büfi.

Jó hír: enyém tényleg nagyon büfis-bukós volt, fél éves korára kinőtte.

2016. júl. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bukós babánál a büfiztetés módja se mindegy. Ha átveted a válladon és megnyomod a hasát, akkor jó hogy a levegő helyett egyből a tej jön vissza.
2016. júl. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bukós babánál hogyan érdemes büfiztetni?
2016. júl. 28. 15:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha a baba utána nem éhes, akkor csak a felesleg jött ki. Bukós babám van és a legjobb a vállra tétel, akárhogy máshogy teszem, akkor is előbb vagy utóbb kijön, csak akkor még szenved is tőle
2016. júl. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én a vállon vivős módszerrel büfiztettem, de sokszor segített az, hogy ha nem jött ki semmi, akkor lefektettem, hogy "igazodjon" a pociban, majd újra felvettem. Sokszor ilyenkor jött ki :) Próbáld ki, mert így hátha elmozdítod a levegőbuborékot és könnyebben ki tud jönni
2016. júl. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!