Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem tudom szoptatni. Most mi...

Nem tudom szoptatni. Most mi legyen?

Figyelt kérdés
2 napos baba, de eddig még egyszer sem sikerült, pedig nagyon kedvesen segítenek is. Elkezd enni, de 2-3 szívás után megunja, hogy nincs semmi és elkezd sírni. Aztán egyre jobban belehergeli magát, öklendezésig sír. Tegnap adtak neki 10 mili tápszert pohárból, utána kicsit nyugodtabb lett, de inkább játszott a cicivel, meg azon aludt. Viszont utána lévő két étkezést már teljesen tápival kellett megoldani, mert még ennyire sem fogadja el a cicit. Ha próbálom mellre tenni, borzasztó nagy sírásba kezd. A tejem sem tud így megindulni ... van innen még esély a szoptatásra? Vagy ez egy ördögi kör és tápszeres baba lesz?
2016. okt. 21. 05:08
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Lehet meg nem indult be a tejed

Legyen sokat cicin. Próbálkozzatok más pózokkal.azt mondják ennyi idősen egy két korty tejci is elég nekik.

De ha tápszeres lesz sincs semmi probléma.

2016. okt. 21. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Keress meg minél hamarabb szoptatási tanácsadót, nekem ők segítettek! lll.hu
2016. okt. 21. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Így két gyerek után (mindkettőt szoptattam 2 évig), azt mondom, hogy az ég világon semmi baja nem lesz ha tápszeres lesz. De a helyedben azért még próbálkoznék. Az első lányommal én is csak szenvedtem szoptatás szempontjából a kórházban, egész nap sírt , nem jött rá hogy kell cicizni. Kérdezd meg a kórházban van-e gép a fejéshez, engedjék meg, hogy használd. Sokat segíthetne. Ha nincs, akkor ha lehet vitess be mellszívót. A fő , hogy ne idegeskedj. Nem sokáig leszek már benn, otthon minden másabb. Vegyenek otthonra tápszert tudjon enni a pici, bármi jobb mintha éhes, te meg próbálj minél többet fejni, megeheti cumisüvegből. Esély van rá, hogy szoptass, ha akarsz. A lányomnak én 3 hónapig fejtem a tejem, mert nem tudott cicizni, akkor azt mondtam, hogy feladom, kész, ezt nem lehet bírni, szopik, megeszi az előzőleg lefejt tejet, altatok, fejek, és újra és újra minden. Eddig bírtam, akkor lesz tápszeres, láss csodát ,megpróbáltam, onnantól úgy cicizett, ahogy a nagykönyvben meg van írva, úgyhogy esély mindig van. A legfontosabb pedig, hogy ne idegeskedj, feltalálták már a tápszert is. Gratulálok a picihez, jó egészséget.
2016. okt. 21. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

Csak a sikertelenség a baja. Próbáld meg úgy, hogy amikor behergeli magát, akkor a kisujjad dugod a szájába, meg érintve a nyelvét és mikor elkezdi szopni, akkor kihúzod és gyorsan odaadod a cicit. Nekem ez bevált, mert a kislányom ugyanígy viselkedett a kórházban két naposan. Most tíz napos és már semmi gond sincs.

A tejem a negyedik nap indult meg, addig jól elvolt azzal a kicsivel is, ami kijött a mellemből, viszont én nem engedtem sem a tápszert, sem a cukros vizet, éjjel nappal velem volt.

2016. okt. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%

A második babám 2,5hetes.

Elsőnél szenvedtem,nem ment. Most se. Nekem véresre szivta mindkettő de egy szivással. Nem birja a mellem.

Harmadik nap lövell be a tej,és sajnos igen,ördögi kör.

Ha nincs rátéve,nem is fog annyi tej jönni,ami neki kell. Főleg ha már tápszert adnak,ahelyett hogy segitenének neked.

Én fejek kevéskét,mellé gyűjtőből hozom az anyatejet és még tápszer. Kedvesek voltak benn meh minden,de én megmondtam,megpróbáltam nála is,elsőnél is ,de én itt befejeztem,neü teszem tönkre magam lelkileg,mert nem megy,annyira fáj.

Én benn is nekiálltam fejni és anyatejet kapott pótlásnak ott is.

De csak azt tudom tanácsolni,ha te akarod szoptatni,tedd is rá mindig,ne pótlást kapjon. És keress fel tanácsadót,elv kórházban is kéne lennie,bár lehet csak a baba barátokban van,itt nálunk ez az egy kórház,ami van,baba barát.

2016. okt. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindhárom gyerekemnél a második nap és éjszaka nehéz volt, mert ilyenkor még nincs tej, a baba meg már éhes. Nálunk a kórházban nem adtak tápszert, csak cukros vizet folyadékpótlásra. Így nézett ki a napunk: mellre rakás, rövid alvás, hosszú dajkálás, mellre rakás... Harmadik napra jó lett. Igyál sokat, és próbálj meg nem idegeskedni. Ha holnapig nem is oldódik meg a helyzet, utána hazamentek, ott már nyugodtabbak lesztek mindketten, nyugodtabban lehet próbálkozni is. Ha szeretnéd szoptatni, akkor lehetőleg a tápszert ne cumisüvegből add neki majd Te se, mert attól könnyebben alakul ki cumizavar.
2016. okt. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem szeretném az előző válaszokat megismételni. Egyetértek velük.


Annyival egészíteném ki, hogy nem feltétlenül kell tápszeresnek lennie attól, hogy nem megy a szoptatás. A lányomat sikerült annak idején 13 hónapig szoptatnom, bár az elején csak bimbóvédővel nagy nehézségek árán. A fiaimmal viszont egyáltalán nem ment. Nem adtam fel, fejtem. A nagyobbiknak több mint egy évig. A kisebbiknek is, immár 10 hónapja.


Csak arra szeretnélek bíztatni, hogy ne add fel! Kitartás! Ha már végigpróbáltad a többi lehetőséget, akkor tudd, hogy így is lehet.

2016. okt. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Semmi baj nem lesz ha tápszeres lesz. Én most szültem a 3. at, talán ő lesz az aki legtovább fog szopizni (legalább most úgy tűnik), a másodiknál pont úgy volt mint neked, még a cicit sem fogadta el, később már mikor elővettem elkezdett ordítani nemhogy a közelébe tegyem. 1 hét alatt alig 10g-ot "gyarapodott", muszáj volt tápszert is adni neki, hogy fejlődjön.Mi akkor kipróbáltunk mindent, sokszor sajnáltam, hogy ennyit szenvedtetem őt, de próbálkoztunk. Végül beláttam, hogy ha nem akarja ne erőltessük, amíg volt fejtem neki és a tápszer mellé adtam (persze ez ugye nem volt nagy mennyiség, mert fejéssel azért nem tudsz úgy tejet fakasztani, mint ha ő szívná, de legalább az is volt). Most már elmúlt 2 és semmi baja, nem beteges, vasgyúró gyerek.
2016. okt. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én nem adnám fel így, az én babám is ilyen volt, csak sajnos nálam nem voltak olyan kedvesek hogy segítsenek, egyből vitték tápszerezni nekem meg jól begyulladt a mellem.

a szobatársnőm ajánlotta a bimbóvédőt (teljesen normális a mellbimbóm, de valahogy azt jobban be tudta kapni).

szóval mire kivergődtem a mellgyulladásból, szinte semmi tejem nem volt, viszont a bimbóvédővel szépen tudott szopizni a baba, neki álltam a szaporításnak, felesbe tápszer-cici, majd egyre több cici, 2 hónapos korára újra kizárólag anyatejes lett...

keress meg egy szoptatási tanácsadót, valószínűleg a póz sem jó, nekem a szoptatós párna is nagyon sokat segített, és persze rengeteg türelem és próbálkozás..

valóban nem baj ha tápszeres lesz, én is az voltam, de mint gyakorló anyuka mondom, ezerszer kényelmesebb a cici, olcsóbb is, és sterilebb. emellett jó érzés, jó dolog, ha már megy könnyedén, összecsiszolódtok :) igyál rengeteg folyadékot, és egyél rendesen, hogy beinduljon a tej

2016. okt. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is problémánk volt, 4.napon indult be a tejem,de 3.napon már kevés volt neki az előtej. Addig is állandóan cicin lógott, szinte egész nap szoptattam,kisebesedett a mellbimbóm is,de nem adtam fel. 1x adtak neki tápszert az engedélyemmel,mert egész éjjel sírt szegénykém,éhes volt. De mindig tettem cicire,végül rendeződött minden,azóta is csak anyatejes, 12hetes. De ha tápszeres is lenne a babád,az sem a világ vége szerintem. Inkább,mint hogy éhes legyen és egész nap sírjon,az egyikőtöknek sem jó.
2016. okt. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!