Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetnék, hogy több tejem...

Mit tehetnék, hogy több tejem legyen?

Figyelt kérdés
Babám 5 napos, sajnos még nincs elég tejem. Nagy baba (4500 g-mal született), így elég sok tej kellene neki. Megszoptatom, de már kénytelen voltam neki tápszert adni, mert nem az van, hogy sűrűbben kér, hanem egyszerűen el sem alszik, csak folyamatosan sír. A kórházban gyakorlatilag egyfolytában szoptattam, de már a doktornő is csak annyit tudott mondani, hogy adjak neki tápszert.
2008. okt. 12. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

tedd többször cicire naponta 10 szer is én is ezt csináltam.....,vagy ha meg-szopot az 1 ciciből akkor fejd ki jól .

jó babázást.

2008. okt. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

More Milk kapszula nekem nagyon bevált.

Homeos bogyó: urtica urens 5 ch (de csak a tej beindításához, utána szünetet KELL tartani).

Remélem hatni fognak!

2008. okt. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A babák gyomra igen icike-picike még akkor is ha 4500 gr-al születnek. Sok kicsi azért sír mert nehezebben alkalmazkodik a külvilághoz.

Egy kicsit gondolj bele az ő helyzetébe. Az a csöppség ezen az egész világon semmi mást nem ismer csak az anyukáját és a cicit. A szopóreflex veleszületett és a szopás nemcsak az éhségét elégíti ki hanem megnyugvás is neki azért akar állandóan szopni mert ott érzi magát biztonságban. Az első hetek vannak akiknél ilyen nehezek. Az én kisebbik fiam is állandóan szopott, a klasszikus szülés utáni tejbelövelés nem is történ meg nálam, óránként szoptattam éjjel nappal 3 hétig, ha kellett két mellből is meg oda vissza cserélgettem, ha nem a cicin volt akkor sírt. Mindenki azt sulykolta hogy biztos éhes, meg kevés a tejem, közben az első hónapban 1300 gr-ot gyarapodott. ( 3750 gr-al született )

Nem adtam fel, szoptattam állandóan amikor csak azt akarta a babám, és lassacskán kialakult a rend, beállt a tejtermelés is az evések 2-2,5 órás időkre ritkultak, aztán az éjjelek is előbb 4 evésre aztán fokozatosan lecsökkent 1 evésre.

Most 6 hónapos kizárólag szopik, gyönyörű kis vasgyúró, és már rég tápszeres lenne , ha nem vagyok akaratos és a babám helyett másokra hallgatok.

Szoptass igény szerint ( az elején nagyon fárasztó ) figyeld a babának a pisis-kakis pelusát és ha elkeseredsz, keresd fel Schneiderné Diószegi Esztert a Nők lapja café oldalon és kérj tőle segítséget.

2008. okt. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!