Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt olyan dolog életetekben...

Volt olyan dolog életetekben ami jobban fájt a szülésnél? (fizikailag)

Figyelt kérdés
Én úgy mentem szülni, hogy előtte a poklokat megjartam tinikent. Elmesélem a sztorim : 17 éves voltam mikor egy májusi nap rosszul lettem. 40 fokos láz, zöld hasmenés és levertség. Brutális görcsök(szülés közben nem éreztem akkora fájdalmat mint akkor anno) 1 hétig orvoshoz sem tudtam menni. 38 alá nem ment a lázam. Annyira fájt a hasam, hogy szó szerint azt hittem, hogy meghalok az ágyamban. 1 hét után elmentem orvoshoz hazaküldtek, hogy gyomorrontas pihenjek. 2 hónapon keresztül mindennap falat kaparva sírva, csont sovanyan vártam mikor leszek jobban. Közben minimum 5 orvos nézett meg és senki nem látott semmit. Utána mintha mi sem történt volna jól lettem. Ez évekkel ezelőtt történt. Egyébként ha valaki felismeri a betegség tüneteit nyugodtan leirhatja. De az az egy biztos, hogy ez sokkal jobban fájt a szülésnél. A fájás az teljesen ugyanaz volt mint vajúdásnál csak ott nem társul hozzá sem láz, sem levertség sem hasmenés, és nem tart 2 hónapon keresztül .
2020. jún. 19. 21:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
56%

Eü. okokból mindhárom gyerkőcöm császárral született. Az első császárnál rossz helyre szúrták az epidurált. Azt hittem, minden oké lesz, nem éreztem a hideget, amikor a vágás előtt a szikepróba volt. Aztán jött a vágás, majd a cibálás-marcangolás, utána amikor csípőcsonttól csípőcsontig feszítették a fogóval a vágást, hogy kiemeljék a kisfiamat... Mindent éreztem. Üvöltöttem a fájdalomtól, azt hittem, el fogok ájulni. Nem akartam, hogy altassanak, mert ébren akartam lenni, amikor az arcomhoz teszik a kisfiamat. Sikerült.

De utána még várták, ami egy másik rémálom volt, minden szúrást éreztem. Sokáig a kisfiam születési időpontjában minden nap végig futott rajtam valami jeges borzongás. Életem legnagyobb fájdalma volt, nem éreztem olyan fájdalmat, ami ezzel vetekedhetett volna.

2020. jún. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
69%

Epém begörcsölt anno, akkor volt a középső fiam 4 hónapos. Voltam vele dokinál, meg uh.zott, mondta, hogy menjek haza, 2 hónap múlva megműt. Otthon csak nem múltak a fájások, marék számra ettem az algopyrint, de nem használt. 1 hétig szenvedtem, majd újra bementem a kórházba. Míg vártam a vizsgálatra, a folyosón összeestem. (Ezen kívül még 1x estem össze, az első szülésem után kimerüléstől mikor először fel kellett keljek) Jelzem, elég magas a fájdalom küszöböm, de ott halál félelmem volt. 2 mentős felrángatott, úgy beszéltek velem mint a kutyával. Ne szimuláljak már. Felvittek osztályra. A nővérpultnál ki kellett töltenem a papírokat. A nővérek bactak rám, legalább 1 óráig hagytak ott ülni 1 széken, holott semmit az ég világon nem csináltak. Nagynehezen kaptam 1 ágyat. Kötöttek be 1 algopyrin nospa infúziót, ami semmit de semmit nem használt. Kértem tőlük 1 újabb adagot, mire közölték, hogy majd 3 óra múlva. Mondtam nekik, hogy otthon ezen éltem, és nem használt.... Meg akartam ott halni. Nem érdekelt a 2 kisfiam abban az állapotban, annyira nagy fájdalmam volt. Soha semmi nem fájt annyira. Szültem 2x spontán, 1x császárral, nudli volt ahoz képest. Férjemet kértem, hogy szerezzen 1 orvost. Végül sikerült is. Ő adott 1 olyan infúziót ami azonnal kiállította a fájdalmat. Valami csodaszer lehetett. Végre 1 hét után tudtam aludni. Másnap megtükröztek. Egy 7 mm.es kő megakadt az epevezetékbe . 2 nap múlva megműtöttek. A doki azt mondta, ilyen gyulladt, csúnya epét még nem látott.

Mi mindent képes elviselni 1 ember!

2020. jún. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
50%

...varrtak...


11.

2020. jún. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
83%

Kedves 12

Egyet tudok veled érteni. Nekem akkor volt ilyen borzalmas epegörcsöm, amikor terhes voltam. Csak paracetamolt (kb annyit ért mintha megittam volna egy pohár vizet a fájdalomra) kaptam, mást a terhesség miatt nem lehetett.

Hajnalban a férjemnek könyörögtem, hogy segítsen valahogy. Ő száguldott be velem a kórházba. 4 óránként kaptam "fájdalommal" csillapító, de semmi. Így szenvedtem este 9 órától másnap délután 3 óráig. Életem legborzalmasabb fájdalma volt. Rá 2 hétre szültem. Az ehhez képest semmi sem volt.

2020. jún. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szülése válogatja.


Az én epegörcseimnél mentőt hivtam, azt hittem meghalok.

Életem legrosszabb fájdalma volt.


Egészen a szülésig, ahol komplikációk léptek fel. Na ott imádkoztam, hogy ne jöjjön a kövi fájás.

Nem tágultam, de már nyomni kellett, viharos gyorsasággal történt, megcsászároztak. A végén nem volt a hormon rush, gondolom ezért emlékszem "jobban" melyik fájt.

2020. jún. 20. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

2. Vagyok


Az első szülésem élményét elnyomják szerintem a hormonok..


Férjemnek halálfélelme volt a végén.

Kikönyökölve vákuumoztak.


2. Szülés csak 3 órás volt...mindenre emlékszem, a csípő érzésre, amikor az utolsó előtti tolónál megrepedt a gátam pl.::


Vesegörcsnél nem hullámokban fájt, hanem folyamatosan.. hullákokban vaaknaokkal jobbana

2020. jún. 20. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
A vajúdás volt a legfájdalmasabb. Volt epe és vesegörcsöm, méhgyulladásom, kétszer tályog(nyitott sebkezelés két hónapig naponta), az se volt piskóta de a szülés pokol. Számomra nincs nagyobb fájdalom.
2020. jún. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Epegörcs, na ott azt hittem meghalok. Nekem rosszabb volt, mint a szülés.
2020. jún. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Volt epegörcsöm terhesen, amire még fájdalomcsillapítót se kaphattam, mert paracetamolra allergiás vagyok.

Volt vesemedencegyulladásom 40 fokos lázzal. Törésem.

Egyik se volt semmi az első szülésemhez képest. Az horror volt. Vákuum. Szakadt, repedt minden, utána 2 órát varrtak úgy hogy az érzéstelenítő nem hatott.

A második szülés kevésbé fájt.


Kérdező,

a tenyésztés se mutatott semmit? CRP szint? Egyéb gyulladásos paraméterek?

Kezeletlen bélfertőzésnek tűnik. Szégyen hogy nem kezelték ki.

2020. jún. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
71%
Nyílt törés a sípcsontomban,az sokkal jobban fájt a szülésnél.
2020. jún. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!