Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csaszaros előzménnyel szülés...

Csaszaros előzménnyel szülés indítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Már volt 2 éve egy csaszarom, az is indítás volt 39hét+4naposan, mert belekakilt a magzatvízbe. 10 óra vajúdás alatt sem történt semmi így császár lett fajas gyengeség miatt.

Na most meg 40+5 napos vagyok és már túl hordtam. Kedden fognak indítani mert akkor töltöm a 41.-ik hetet(persze ha beindul magától akkor tok jó lenne) és őszinte leszek rettegek. Egyrészt azért mert felek hogy megint vajludok kb 10 órát és sehova sem haladok, másrészt azért mert császár után nagyon nehezen épültem fel. Felek hogy megint császár lesz, tudom nyilvan az a legfontosabb minden rendben legyen, de annyira remenykedek hogy sikerul természetesen szulnom. Mennyi az esélye annak hogy sikerul természetesen szülnom ha újra indítanak? Volt valaki így hogy császár után inditassal sikerült természetesen szülnie?


2022. jún. 5. 23:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Szexelj a ferjeddel, elvileg az segít beindulni a dolgot. Amúgy a császárvonal ingyenes app rengeteget segít ebben a témában.
2022. jún. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az nem vált be de köszönöm.
2022. jún. 6. 01:00
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos senki nem tudja megmondani előre, hogy minden úgy megy e majd, hogy sikerüljön a természetes szülés.

De egy dolgot tarts észben: szülés és szülés, tehát császár és császár között is van különbség, egyáltalán nem biztos, hogy ha ne adj isten arra kerülne sor, most is olyan rossz lesz, nehezen épülnél fel.

Elég kicsi az esélye, hogy a második szülés is úgy alakuljon, ahogyan az előző.


Sok erőt, és kitartást kívánok!

2022. jún. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát sajnos ha mesterséges indítás nem segített, akkor esélyes hogy most sem fog. Vannak olyanok akikre a mesterséges oxytocin nem hat, mint pl én. 2 nap egymás után belémtöltöttek 2-2 infuziót oxyval és egy gyenge fájást nem bírtak kisajtolni belőlem a betöltött 42. Héten. Azt mondta a doki, hogy a másodiknál is számítsak rá, és igaza lett.
2022. jún. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ja és a 2 császárom ég és föld volt. A második után szinte semmi fájdalmam nem volt, az elsőnél azt hittem beledöglök.
2022. jún. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Persze, reménykedem abban ha császár lenne akkor most könnyebb lenne, de úgy borítékolom el hogy nehéz lesz, aztán majd kellemesen csalodok, talán😂


Na ettől tartok én is, szülés tervbe bele írtam hogy oxit nem akarok kapni, de hat nem hiszem foglalkozni fognak vele.. mindegy, muszáj már ki jönnie úgyhogy lesz ami lesz. Köszönöm a válaszotokat!

2022. jún. 6. 07:24
 7/14 anonim ***** válasza:

Sajnos érdemben nem tudom segíteni, az első szülésemnél sajnos nekem sem hatott az oxi.

Kismama vagyok, igaz még kis idős, de félek én is, hogy ilyen vége lesz.

Kérlek írj majd tapasztalatot, ha nem gond.

Sok erőt és kitartást neked!!

2022. jún. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem igazán számít az előzmény. Új szülés, új lap. Maximum amiért nőhet a császárra az esély az az, ha úgy látják nem tenne jót a hegednek a további vajúdás.

Engem is indítottak, így eléggé körbejártam a témát. Sajnos nagyon nagy százalékban kell az oxi indított szüléshez. Mi kivártunk. Ballonnal indítottak, 16 óránk volt, hogy valamit beindítson, aztán burkot repesztettek, szintén vártunk 1-2 órát és semmi. Úgyjogy muszáj volt bekötni, hogy haladjunk, pedig rettegtem tőle. Nem is mondanám, hogy szép szülésélményem volt, de sikerült természetesen megszülnöm a bébit többszörösen rácsavarodott köldökzsinórral is.

Aznap négyünket indítottak, csak én tudtam természetesen megszülni, de azt mondták nagyon változó az arány, teljesen egyénfüggőbés nagyon sokmindenen múlik, hogy sikerül-e végül.

2022. jún. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na sziasztok. Gondoltam leírom mi történt velem, ha érdekel titeket.

Ma ugye 8kor meg kellett jelenni a terhes ambulancián, már tegnap közöltek nst után hogy akkor 8kor legyek ott és utána indulhat a buli.

Ott is voltunk, be is hívtak időben, megcsinálták az nst, covid teszt, és akkor várjuk meg az ügyeletes dokit, mert a mehszajat meg kellett vizsgálni.

Egy órát vártunk rá, behívtak majd megvizsgált a doki, 2110 a mehszaj értek. Na mondta is hogy ez semmi. Mi legyen?😂👏🏼

Mivel már volt egy csaszarom így mondta, hogy na ebből indítás biztos nem lesz. Akkor kigubbadt a szemem, miért is nem?

Elmondta, hogy az a protokoll hogy ezt a mehszaj erlelo zselét használják, és akinek már varrva volt a mehe, annál nem használhatják, mert súlyosan növeli a repedés kockázatát. Na igen, de nekem múlt het pénteken ilyet egyáltalán nem mondtak, azért “huztuk” idáig, hogy ha nem indul be akkor indítják, de mivel oxival már nem szoktak inditani(csak akkor használják itt, ha eleve fajasokkal érkeznek) a zsele meg ugye kilőve, így beírták holnap 8ra csaszarra. Hat nem mondom hogy nem vagyok be*zarva..

Felek a katétertől, na meg maga a felállástól egyenesen rettegek. Na mindegy, a lényeg legyen minden rendben a babával:)

2022. jún. 7. 14:02
 10/14 anonim ***** válasza:

Akkor sok sikert a holnaphoz! Kitartás!

Gondolj arra, hogy holnap már babázhatsz! 🤗

7es voltam

2022. jún. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!