Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet szülni (ha minden...

Lehet szülni (ha minden rendben) infúzió nélkül?

Figyelt kérdés
Nekem a tű instant ájulás, nem tudom a vérvételeket hogy éltem túl. Alternatív szobában leszek, ha szabad lesz, van esélyem infúzió nélkül szülni? Anti-g nem kell, kenetvétel negatív (így antibiotikum sem kell) illetve a baba is pici súlyú (mi sem vagyunk nagyok) plusz be is van szépen fordulva. Van esélyem? Milyen esetekben kell infúzió? Rettegek, de a pocakmanónkért mindent. Azt hiszem, csak próbálok minden lehetséges opcióra felkészülni. Sosem volt bennem infúziós tű. Köszi minden infót! :) 40+1h

2023. jún. 4. 10:04
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Tudom, fájdalomcsillapítást sem szeretnék. Köszönöm a válaszokat! :)
2023. jún. 4. 11:11
 12/28 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon jól látszódnak, mindenki dicséri. Vékony, hófehér bőrömön csak úgy átvirít a kék. 😄 Természetesen a baba az első, ez nem is kérdés!
2023. jún. 4. 11:12
 13/28 anonim ***** válasza:

#7! Ezt ismerem. Volt, hogy csomót pihegtem még az ágyon, de aztán jött egy másik ájulós és átadtam neki a helyet. Aztán kiültem és a váróban széksortól széksorig közlekedtem minden szinten🤣 Mindig azt hittem, mostmár jó lesz, de aztán kiderült, hogy mégse, úgyhogy megint leültem. Végül biztos, ami biztos, hazafelé még csak összecsuklottam a piacon😂 De már tényleg nagyon sokat javult a helyzet, mert rengeteget szurkáltak. Ami még segít, hogy utána rögtön eszem, addig nem mászkálok.

#5

2023. jún. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló vagyok, nekem ment a bekötött oxyval nègykèzlàb kitolàs. Màszkàlni is hagytak bekötött infúzióval, az àllvànyt ki lehetett húzni a konnektorbòl (digitàlis kijelzős volt, nem tudom màshol milyen), ès vihettem. Ctg muszàj volt az oxy miatt, mert mèhrepedèst, mèhgörcsöt vagy magzati szìhvang esèsèt okozhatja, amit azonnal èszre kell venni. Telemertiàs ctg-t kèrtem, ami volt is a kòrhàznak, ès ìgy tudtam màszkàlni. Egy idô utan csak feküdni tudtam a fàjdalomtól, akkor felvàltva adogatta pàrom szìvìszàllal a vizet (vigyèl szìvòszàlat!) és a gàzt. Azt akkor kell szìvni, mikor èrzed, hogy jön az összehúzòdàs, hogy a csùcsàra màr hasson. Mikor màr összeèrtek a fàjàsok, akkor màr nem volt elèg hatèkony.

Èn is otthon akartam szülni, de nem haladtam, ìgy mentem kòrhàzba.

2023. jún. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
82%

Három éve nem kötöttek infúziót automatikusan. Viszont a szülés közben fájás gyengeség, meconiumos magzatvíz és kifáradás miatt a végén kötöttek. Addigra olyan jó állapotban voltam hogy szerintem a kezemet is levághatták volna :-''')


Amúgy enni és inni is hagytak, mondjuk 12+ óra után már az ivás sem nagyon ment.

2023. jún. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Bemehet úgy a doki ha nem ő van ügyeletben? ez meglep, nálunk nem engedik.
2023. jún. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkétszer kötöttek be automatikusan, és mindkétszer kellett is, viszont természetesen nem kötelező. Nyugodtan mondhatsz rá nemet, hiszen a te tested. Semmi baja nem lesz attól a babának, hogy nem szúrkálnak össze, amúgy is egy pillanat betenni, ha nagyon kellene.
2023. jún. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
31%

1. Magánorvosod nem mehet be szülésre ha fizetsz neki ha nem.

2. Ha SOS műtőbe kell vinni és nem találják a vénát akkor igen nagy baj is lehet a felelőtlenséged miatt. Hiába van vékony, fehér bőröd, nem sokat számít.

3. Ha esetleg altatni kell biztos meg fognak dicsérni a vízivásodért. (Mindkét gyerekem természetes úton született, mégis a lepény nem jól vált le ezért altatni kellett)


És egy esetleges gátmetszés után sem kérsz érzéstelenítőt a varráshoz mert az is tű? 🤣🤣

2023. jún. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó lèpj màr ki a kőkorból. Ès ne fenyegesd a szülő anyàkat, mèg neten sem!

Nem felelőtlensèg felesleges, kàros beavatkozasokat, mint a rutinszerű vènabiztosìtàs, elutasìtani. Ès NEM veszèlyes vajúdàs alatt inni. Azèrt manapsàg ezt alap lenne minden kòrhàzban betartani, mert a vajùdàs közbeni kiszàradàs viszont veszèlyes.

2023. jún. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
0%

De nem érted hogy a kérdezőnek mindenre van egy csakazértis opciója?

Ráadásul első szülése lesz. Lehet az orvosok már többet láttak és jobban értenek hozzá...

2023. jún. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!