Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet szülni (ha minden...

Lehet szülni (ha minden rendben) infúzió nélkül?

Figyelt kérdés
Nekem a tű instant ájulás, nem tudom a vérvételeket hogy éltem túl. Alternatív szobában leszek, ha szabad lesz, van esélyem infúzió nélkül szülni? Anti-g nem kell, kenetvétel negatív (így antibiotikum sem kell) illetve a baba is pici súlyú (mi sem vagyunk nagyok) plusz be is van szépen fordulva. Van esélyem? Milyen esetekben kell infúzió? Rettegek, de a pocakmanónkért mindent. Azt hiszem, csak próbálok minden lehetséges opcióra felkészülni. Sosem volt bennem infúziós tű. Köszi minden infót! :) 40+1h

2023. jún. 4. 10:04
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvosok annyira értenènek hozzà, akkor nem lenne minden korhàzban màs a szokàs, és nem a szokàsjog alapjàn làtnàk el a szülő nőket. Nem lenne annyi szülès közben szerzett sèrülès.
2023. jún. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
68%

Elfolyt a magzatvizem, ezzel indult, igy nem volt valasztasom, antibiotikumot kaptam venasan, szoval nagyon hamar beszurtak a korhazban. Persze ezt is lehet elutasithattam volna, de abban a helyzetben nem olyan egyszeru ez. Illetve nyilvan sikeresen meggyoztek, hogy a kb 3 adag antibiotikum az kell, nehogy fertozes legyen…

Hat nem tudom, hogy tenyleg kellett-e,de mindegy igy alakult.


En is rettegtem tole, de kar volt ennyire izgulni rajta, egyaltalan nem volt veszes.

Ez volt a legkisebb rossz es a legkevesbe fajdalmas dolog az egesz szules alatt.

2023. jún. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Èn is elfolyt magzatvízzel mentem be, ès nem fogadtam el az antibiotikumot. Antibiotikum helyett elvileg meg kellett volna figyelniük a babàt szülès utàn. Arròl volt szó, hogy első èjjel 3 óránkènt fogjàk a làzàt mèrni, ès a tüdejèt, szívèt hallgatni. Ehhez kèpest 1x làttam èjjel nővèrt, mikor èn hìvtam, egyèbkènt rànk se nèztek. Ennyire ,,fontos" az antibiotikum elfolyt magzatvìznèl.
2023. jún. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtató szavakat! Igen, valóban első baba, felmerülhet a kérdés, miért gondolom azt, hogy jobban tudom, mint az orvosok. Nos, annyi magyar és külföldi előadáson vettem részt (amelyeket orvosok, szülésznők, dúlák tartottak), amennyin csak tudtam, és még a saját édesanyámnak, testvéremnek is tudtam olyan új információval szolgálni, amiről nem is tudtak. Amit ők veszélyesnek gondoltak, és én voltam a felelőtlen anya, majd elmagyaráztam nekik is amit tanultam ( akár a burokrepesztésről), és máris másképp álltak hozzá. Tulajdonképp nem is az a fő kérdés, hogy mivel tehetek kárt a babában, hanem az, hogy mennyire jellemző, hogy automatikusan berakják a tűt. Gátvédelemmel szeretnék szülni, ami ha esetlegesen nem is sikerülne, akkor a varráshoz azt az egy tűszúrást sokkal inkább kibírom, mint a folyamatosan bennem lévőt. :) Nem mindenre van egy “csakazértsem” válaszom, csupán érdekel, hogy ki hogyan, s mint élte meg. Azt hiszem nem attól vagyok felelőtlen szülő, ha minél több információt igyekszem szerezni. 😉
2023. jún. 4. 19:11
 25/28 anonim ***** válasza:
81%
7-es: nincs tű a kezedben, egy kb. 1 mm vékony hajlékony cső van bent. A szúrás semmivel sem rosszabb, mint a vérvétel tűszúrása, és utána nem érzed, hogy benned van valami. Nekem a könyökhajlatba kötötték be a petesejtleszívásnál (én is tűparás vagyok, ráadásul soha előtte semmilyen orvosi beavatkozásom nem volt), mondták, hogy nagyon extrém módon ne hajlítgassam, de nyugodtan lehet mozogni.
2023. jún. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem tű-tű, csak így hívom. No de majd lesz valahogy. :) Ha a babócámról van szó, kibírok mindent. A választ megkaptam a kérdésemre, volt olyan szülés, ami lement “tű” nélkül. :)
2023. jún. 5. 01:03
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon friss infó, fővárosi kórház, infúziót csak akkor kötnek ha muszáj. Nekem most muszáj volt, így bekötötték. Eltörpül minden más mellett, na.
2023. jún. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszii :))
2023. jún. 6. 06:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!