Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második babával mikor mentetek...

Második babával mikor mentetek kórházba?

Figyelt kérdés
Az elsővel 6 óra rendszertelen, de egyértelműen vajúdó fájásokkal mentem be, de úgy, hogy kb 4-7-2-3 perces fájásaim voltak, úgyhogy összevissza. Az átlag kb 4 perc volt, amikor indultunk. Már járni nem nagyon tudtam, de fekve még elviselhető volt a fájdalom. Erre rá 18 órára szültem, ami nem lett egy túl kedves emlék, másodszorra inkább mennék a legutolsó pillanatban, amikor még van idő minden vizsgálatra, de már nem kell sokat bent lenni. Hasonló tervekkel ki hogy állapította meg, hogy mikor induljon be? További nehezítő tényező, hogy egy órára van a kórház kocsival, úgyhogy valahogy azzal is számolni kell.
2023. júl. 13. 15:52
1 2
 1/11 Tubarózsa ***** válasza:
100%
Szia. Második babával reggel 9fele kezdödtek a fájások. Még elviselhetőek voltak, néha megálltam, hogy most fáj... rendszertelen volt 5-20percesek. Du fél 13 fele anyu szólt páromnak, hogy menjünk be. (Én még nem akartam menni. Vártam, hogy rendszeres legyen és azt a falkaparos fájást, mint az elsővel) 13fele értünk be, 15:00kor született meg a fiam. Ha rajtam múlik, itthon szülök 😃
2023. júl. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet kiszámolni, lehet a 2. 2 óra alatt meglesz, de lehet 1.5 nap.... Főleg hogy 1óra az út.. hát én inkább a kórházban lennék annyival többet, minthogy a szántóföld mellett a kocsiban szüljek félúton.

A legutolsó pillanatban, amikor még van idő a vizsgálatokra de már nem kellene sokat bent lenni meg abszolút lehetetlen megjósolni, mikor kéne indulni.

Nekem mind a kettőt indították, úgyhogy fogalmam sincs, milyen otthon tipródni, hogy már menjünk vagy még ne menjünk, de én inkább a kórházban lennék, mint baj legyen.

2023. júl. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ez kiszamithatatlan.

Elsővel magzatvíz szivárgással mentem be reggel 7kor. Este 7ig rám se néztek. Akkor indították be rendesen a szülést. Oxitocinnal. Hajnali 2re lett meg.


Másodikkal itthon megvartam az 5perces fájásokat. Bementem. Mivel semmit nem tágultam, hiába lakunk fél órára a kórháztól, hazaküldtek. Aznap estig itthon vajudtam. Este már menni nem tudtam, visszamentünk. Ismét hazaküldtek, mert 1ujjnál jártam.

Reggelig további vajudás itthon. Durva fájásokkal. Reggel irany vissza. 2 ujjnyi. Haza akartak ismét küldeni, de férjem kicsapta a balhét, hogy 24órája kb 5perces fájasaim vannak, bem fog hazavinni.

Felvettek osztályra, ott még vártak estig. Este jött be egy doki, ő volt hajlandó foglalkozni velem. Azonnal burkot repesztett, adta az oxitocint. Igy lett meg hajnalra.

Majdnem 3 nap 5perces fájásokkal, a végen meg mégrövidebbekkel.

2023. júl. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1 Én is erre gondoltam, hogy megvárom, hogy már borzasztóan fájjon, az biztosabb, mint hogy hány percesek a fájások. De akkor az sem feltétlen halad ugyanúgy két szülésnél.

Sajnálom utolsó, ez elég szörnyen hangzik. :(

2023. júl. 14. 13:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor indultunk amikor hajnalban fél háromkor felebredtem,hogy mar majdnem tolofajasaim vannak.(az a jellegzetes fajas amikor ugy erzed nagyvecere kell menned,es feszit alul nagyon ).

Ataludtam az egész vajudast(este 11-kor meg semmi jele sem volt,hogy rn szulni megyek),mire beertunk a korhazba,folyt a magzatviz,vereztem is

40 perc mulva meg is szuletett a fiam 😁

2023. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

*elfolyt-lemaradt a szo eleje😄

5

2023. júl. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egy ilyen szülésben benne lennék #5. :D Az első baba is gyorsan jött?
2023. júl. 15. 16:13
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7 nem,a lanyommal inditották a szulest 🤣

A fiamat is inditani akarták,szerdan kellett volna befekudnom.kedden ejjel szerencsere elindult kifelé 😁

5

2023. júl. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor tényleg bármi megtörténhet. :D
2023. júl. 15. 16:53
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9 bizony,en sem gondoltam,hogy ilyen lesz a masodik szulesem.

Konnyu szulest kivanok neked ,🙂

2023. júl. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!