Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki a Soten szült,akár 1 akár...

Aki a Soten szült,akár 1 akár 2 válaszolna?

Figyelt kérdés
Ott meddig engedik még húzni a terhességet betöltött 40 hét után? Előtte mikor kell elkezdeni nst-re járni és milyen gyakran? Meddig engednek vajúdni? Nagy a császár aránya? Aki ismeri a Szent Imrét is, netán szült ott is, mennyiben másabb a kettő?

#szülés #SOTE #Szent Imre #semmelweis egyetemi oktató kórház
2023. júl. 23. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a császár arányra ne alapozz a SOTE I esetén. A magas szintű PIC miatt oda visznek koraszülés kockázattal sokakat, náluk pedig magasabb a császár aránya. Korához képest kicsi magzatok, fejlődési rendellenességet hordozó babák, közöttük is több a császár és jó eséllyel itt kötnek ki.


Mondjuk szülés közben én siettetést éreztem, ani miatt egészséges szülésből is könnyen császár lehet.

2023. júl. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Én 3x szültem az I-esen, de mindhárom császár volt (mióma miatt, nem a kórház hibája), és nem jutottam el a 40. hétig soha.

Ami biztos, hogy sok császár van, de ott köt ki minden problémás terhesség, koraszülés, stb. Tehát nyilván több a beavatkozás is. Ami biztos és a szülésnél a legfontosabb tényező: a baba itt van a legnagyobb biztonságban. Vérprofi NIC, PIC osztály és perceken belül ott van a baba, ha kell.

2023. júl. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A tesóm 40+2-re szült tavaly, 2 hetet engedtek volna ráhúzni. Talán 37/38. héttől volt nst, vajúdni az első babával kb másfél napig hagyták.

Én a Szent Imrében szültem, azt hiszem, ott is 2 hét után indítanak. Nst csak a 40. héttől van. A császárok aránya viszonylag alacsony.

2023. júl. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, világos! Igazából a szemlélet különbség érdekelne, mert akárki akármit mit mond, nekem hanyagnak tűnik amit a Szent Imre csinál, hogy nem kell sűrűn nst a végén, 42.hétig is bent lehet a baba kontroll nélkül.. eléggé félek, hogy így bajunk lesz a végére.. :( És azon gondolkoztam talán a Soten jobban oda figyelnének ránk a betöltött 40 hét után és nem kéne még 2 hetet várni ha nem indul magától
2023. júl. 24. 08:05
 5/11 anonim ***** válasza:
SOTE I-en szültem 1 éve (most meg mindjárt a következőt), 37/38/39. héten 1 NST, 40. héttől kétnaponta, illetve néha ránéznek uh-gal, csinálnak vér, vizelet, magzatvíz vizsgálatot (amivel néha a szülést is beindítják "teljesen véletlen"). Elvileg a 41. hétig hagyják bent, utána elkezdenek aktívan piszkálni az indítással és ha nagyon küzdesz, a 42. hétig maradhat. Ha ha kéred, a nőgyógyász betöltött 40. hét után leválasztja a burkot, ami jó eséllyel beindítja a szülést. Az én elsőm 40. hét előtt született, úgyhogy csak a védőnőtől van az infó, de ő elég tájékozódott, és ő is ott szült 2x.
2023. júl. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
A SOTE 1 az állami egészségügy legalja. Ne arra alapozz, aki több éve szült, mert fogalma sincs róla, mi megy most ott a kórházban. A tapasztalt szülésznőik mondanak fel, a szakorvosok nincsenek benn. A rezidensek tapasztalatlanok, többnyire magukra vannak hagyva. Nagy a nyomás rajtuk, túlterheltség jellemző. Az ápolók parasztok. A szülésem során harmadfokú sérüléseket szereztem, leírták másodfokúnak, és azóta újra műtöttek. Szépen elkenték a felelősséget. Mehetek gátplasztikára magánban, ami közel egymillió lesz. Én azt mondom, ne menjen oda senki szülni, ha megteheti, mert katasztrófa és káros, amit most abban az intézményben zajlik!
2023. aug. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os!

Nem tudom nyilván, hogy mi történt veled, de örülnék, ha megosztanád a részleteket egy olyan szülésről, ahol az ÖSSZES ott dolgozó felsorakozott. Feltételezem, hogy így történt, hiszen az egész kórház összes dolgozójáról nyilatkozol, gondolom mindenki munkáját ismered egytől-egyig.


Ha mégsem így történt, akkor kérlek ne általánosíts egyetlen rossz tapasztalat alapján.


Én 3-at szültem ott, egy nagyműtétem és egy vetélésem volt, illetve egyszer egy hétig feküdtem bent fenyegető vetélés miatt, amit sikerült megoldaniuk. A középső lányom életét megmentették a NIC-en, az én méhemet a nagyműtét során. Én sem általánosítok, csak azt mondom, hogy akikkel ezalatt én találkoztam, azok mind nagytudású, profi orvosok, akik emberileg is mindig korrektek voltak. Soha nem volt negatív élményem, rossz tapasztalatom.


Én értem, hogy egy rossz élmény után az ember csalódott, de egy másik kismamát elrettenteni pusztán azért, hogy a saját dühödet levezesd, az nem túl korrekt szerintem. Hangsúlyozom, nem az a baj, hogy leírod azt, ami veled történt, biztosan igaz. De ne általánosíts és ne bánts másokat azért, amiről az ott dolgozók zöme nem tehet.

2023. aug. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#6 Nézd, engem hazaengedtek vizit nélkül, úgy, hogy kérésem ellenére sem nézett meg senki! Ha nem megyek vissza a magánorvosomhoz a panaszommal, kaphattam volna szülés után jó kis szepszist! A második beavatkozás után jobban véreztem, mint amikor befeküdtem. Hazamenetel előtt az ápolónővel beszéltük mi legyen. Ez alkalommal se nézett meg orvos, pedig kértem. Nem tudott kinek szólni az ápoló? Erre újabb magánorvosnál derült fény a problémámra. Nem tudom, mikor jártál az intézményben, nem elérhetőek már azok a szakorvosok, szülésznők, a java lépett magánegészségügybe.
2023. aug. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A botrányos ellátás következménye, jó kis széklet- és vizelet inkontinencia. Szerintük, "jól van az úgy!" Hüvelyi szüléstől eltiltottak, kb. 1M lesz a rekonstrukció. Papíron leírták másodfokú sérülésnek. Illetve nettó paraszt volt mindenki az ott töltött napokban. Az infrastruktúrát meg hagyjuk. Szóval a felépülés hosszú és drága lesz. Szóval az ott dolgozók elmehetnek egytől egyig a fenébe. Hiba volt nem a 2-esre menni.
2023. aug. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok: mint ahogy írtam is, egy percig nem vitatom, hogy veled mi történt.

Bár azt nehezen hiszem, hogy orvos nem látott, hiszen záró nélkül nem engedhetnek el eleve, ha a legkisebb dologgal mész fel, akkor sem (ügyeletben). Azt inkább elhiszem, hogy sok várakozás után feladtad esetleg. Az osztályról szülés után engem orvos engedett el, 3 szülésből 3x. Én egy éve szültem utoljára, koraszülés volt. Éjjel értünk be, több orvos is ott volt, többen is megnéztek, egy viszonylag fiatal doki műtött, de egy régi nagy koponya végig ott volt és irányította, tehát nem hagyták felügyelet nélkül.

Ezzel a terhességemmel kétszer voltam fent ügyeleten vérzéssel, mindkét esetben hosszan bent tartottak, alaposan, többször megnézett nőgyógyász, uh-s doki is.


De mondom, nem akarom vitatni az esetedet, csak ne általánosíts és próbáld kicsit átgondolni, hogy Te esetleg ebben mennyire voltál benne. Szülések esetén nagyon sokszor az egyéni csalódottság beszél az emberből.

2023. aug. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!