Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után nem maradsz tág?

Császár után nem maradsz tág?

Figyelt kérdés

Akik császármetszéssel hozták világra a gyermeküket, nekik valóban "ugyanolyan" maradt a hüvelyük?

Természetes úton szültem, második gyermekemmel vagyok várandós és bevallom eléggé zavar, hogy már az első után sem maradtam olyan, mint előtte (tudom ez normális).

Viszont bennem van a félsz, hogy a második születése után, teljesen tönkremegyek odalent. A császár után valóban semmi nem változik odalent?


2023. aug. 27. 18:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Én ugyanolyan maradtam.
2023. aug. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Intimtornat probaltad?
2023. aug. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

Dehogy. A tested nem tudja, hogy császár lesz, a hormonok hatnak az ízületekre és izmokra... Akinek tág lesz, annak nem attól lesz csak tág, hogy végig haladt a szülőcsatornában a baba.

Persze genetika kérdése is, de intimtornával azért orvosolható a változás.

2023. aug. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Intimtorna
2023. aug. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem a szülés miatt "maradsz tág", hanem mert a medencefenék izmai a terhesség alatt megnyúlnak. Ha nem végzel intimtornát (Kriston Andrea módszere nagyon hastásos), akkor nem, vagy csak kisebb mértékben húzódnak vissza. Az intimtornával gyakorlatilag teljesen heylreállítható az eredeti helyzet, söt nálam - a harmadik szülés után hallottam elöször erröl és kezdtem csinálni - azóta sokkal feszesebb vagyok, mint az elsö gyerek elött.

(Ugyanis megtudtam, hogy rengeteg nönek már eleve elég lazák az izmai azon a területen, a terhesség ront rajta, de a legtöbben elötte sem voltak optimális szinten)

2023. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Erősíteni kell a medencefenék izmaidat.
2023. aug. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Még egy szavazat a Kriston módszerre. Én terhesség alatt is intimtornáztam, és a hüvelyi szülés után nem hogy tágabb, de szűkebb lett a hüvelyem mint terhesség előtt. És nem volt sem gátmetszés, sem szakadás, ergo varrás sem. Magyarán ha akartak volna sem tudtak volna szűkebbre varrni.

Ha a medencefenéki izmokkal probléma van, akkor a császár sem segít. Ahogy fentebb írták, maga a terhesség során fellépő plusz terhelés tágítja ki odalent a dolgokat.

2023. aug. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Nekem krónikus hüvelyfájdalmam lett császár után. 8 éves a lányom, nem múlt el. A hüvelybemenet jobb oldala nagyon érzékeny, fájdalmas.
2023. aug. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

Tájékozódj mielőtt butaságokat írsz.

Az előttem szólok jól leírták. Nem a hüvelyi szüléstől maradsz "tág".

Egy 4 és egy 4,5 kilós gyereket szültem, semmi változás nincs

2023. aug. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos nagyon sokan hiszik ezt a baromságot, már diplomás nőtől is hallottam, hogy jujj kitágul ott majd meg "tönkre megy".
2023. aug. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!