Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen esetekben, alkalmazzák...

Milyen esetekben, alkalmazzák a császármetszést?

Figyelt kérdés
Hüvelyi szülés közben,hogyan állapítják, hogy ebből császár lesz? Hogyan császároznak? Ha az első császár volt, akkor a többi is az lesz?

2023. okt. 6. 10:13
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálam azért lett császár mert fél perces fájásaim voltak (szülési fájás, megfelelő erősségű) de 2 nap alatt 3 cmt tágultam, elment az összes vizem. Az orvos azzal az indokkal tolt be hogy nem tudom megszülni mert túl nagy a gyerek később kiderült hogy nem a méretekkel volt baj hanem azzal hogy a feje nem állt lyukra a csontomba fordult (rendellenesen feküdt).

De nagyon nehezen akarnak amúgy császározni, ha valami baj van akkor szoktak.

2023. okt. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
67%

#10 Ez egyáltalán nem igaz, hogy lombikosoknak eleve császár lenne. A lombik nem császár indok, a lombikkal fogant babák nagyrésze természetes úton születik. (A lombikos terhesség 12. héttől ugyanolyan terhesség, mint bármelyik másik)


Császára indok lehet az anya egészségügyi problémája (pl szemészeti, kardiológiai, gerinc probléma), terhesség alatt kialakult probléma (magas vérnyomás, súlyos gdm, epepamgás), de indok lehet a baba fekvése (harántfekvés, arctartás, a legtöbb helyen farost sem engednek természetes úton szülni).

Ezeken kívül ha a baba szívhangja esik vajúdás közben, ha túl hosszú ideje tart a vajúdás és nincs megfelelő tágulás, oxitocin hatására sem.... Még még ezer más eset.

2023. okt. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
59%

"10 Ez egyáltalán nem igaz, hogy lombikosoknak eleve császár lenne"


Nekem is az volt. Semmiféle indoka nem volt, azt mondta a doki hogy ennyi év küzdelem után nem kockáztatjuk meg hogy elveszítsük a babát. Igazából ha nem mondta volna ezt akkor is császárt kértünk volna, ha máshogy nem, magánkórházban. Józan paraszti ésszel belegondolva is az a biztonságosabb a babának.

2023. okt. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Sok múlik az orvoson és a kórház protokollján. Nyilván, ha valami durva kockázat van, akkor mindenki vág, de egy farfekvéses babánál, előző császáros szülésnél vagy egy ikerterhességnél már nem olyan egyértelmű. Ahol én szültem, ott van olyan orvos, aki bevállalja ezeket hüvelyi úton is, máshol még a kórházi protokollban is az van, hogy kötelező. Megint más, ha magánban szülsz. Ott, ha császárt szeretnél, megkapod, államiban elvileg nem így van. A legnagyobb szívás szerintem az, ha bizonytalanságban tartják a kismamát: az egyik orvos azt mondja, hogy mindenképpen császár, a másik, hogy nagy eséllyel hüvelyi, a kismama meg szerencsejátékot játszik, hogy ki lesz épp ügyeletben.
2023. okt. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
47%
Badboy, már elfelejtetted? Egy éve is pont ezeket kérdezted. Kezeltesd magad.
2023. okt. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
85%

Nálam.


Elsőnél indítás toxémia miatt, 7.órában elakadt nyakán a zsínórral, leesett a szívhang.


Másodiknál fenyegető hegszétválás miatt azonnali császár. Komplikációk 2 órás műtét.


Harmadiknál előzmények miatt program császár.

2023. okt. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
40%

12# Nálam is elég sok ismerős van,akik lombikosak és bizony ugyanezt mondta az orvos,hogy nem kockáztat a végén annyi év küzdelem után,császár. Valahol az igaz is,hogy amíg a szülőcsatornában bármikor jöhet egy oxigénhiány,elakadás,mint egy ismerősömnél is,sérült lett a baba,addig a császárnál kikapják és ez elkerülendő. Gondolom emiatt van így több lombikosnál,de biztos orvosa válogatja is.

Nálam hellp miatt volt sürgős császár kérdező,nem volt idő indítgatásra,mert olyan rossz volt már a helyzet.

2023. okt. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Ezt komolyan kérdeztem:

"Korábbi műtétek? Hasfalsérv műtét lehet indok?"


#4-es?

2023. okt. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
18: igen, lehet.
2023. okt. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
52%
12-es, de bizony, egy lombikos orvos NEM kockaztat meg normal szulest. A lombikosok csaszarosak, ennyi. Hiaba is okoskodsz itt.
2023. okt. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!