Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen esetekben, alkalmazzák...

Milyen esetekben, alkalmazzák a császármetszést?

Figyelt kérdés
Hüvelyi szülés közben,hogyan állapítják, hogy ebből császár lesz? Hogyan császároznak? Ha az első császár volt, akkor a többi is az lesz?

2023. okt. 6. 10:13
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
36%

Volt egy lombikom, volt egy komoly nőgyógyászati műtétem is és ezek után 4 orvos mondta, hogy szülhetek természetes úton. Lombikos csoportokban is benne vagyok, ott is többször volt már kérdés, de nem császároznak csak azért mert lombik volt.


3 év után két lombik között lettem spontán terhes, most akkor nekem is császár kellene, hogy ne kockáztassunk hamár összejött? Fel sem merült eddig egy orvosban sem, a császárhoz ennél komolyabb indok kell.


(Az más kérdés hogy még a hálapénzes rendszerben lehet így volt kényelmes az orvosnak, valami más indokkal programcsászárra kiírta a kismamát és lombikostól biztos lehetett a vastag borítékban...)

2023. okt. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
64%

Lombikos kismama vagyok, 39 hetes.


Termeszetes úton fogok szülni :)


Egyébként ilyet még soha nem hallottam, hogy a lombik=császár. Több lombikos anyukát ismerek, mindenki termeszetes úton szült.


Császár akkor van, ha vmi nem stimmel a magzattal (farfekvés vagy ilyesmi), csak maga a lombik nem befolyásolja.

2023. okt. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
22 # itt az oldalon októberi kérdéseknél ugyan ezt olvastam, hogy valaki szerint lombik császár, más válaszoló az ellentétét írta, hogy a lombik baba is természetesen születik meg mint a nem lombik
2023. okt. 10. 17:59
 24/29 anonim ***** válasza:
73%
Mert van ahol kockáztatnak, van ahol nem, ilyen egyszerű.
2023. okt. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
57%
24# Ott a pont.
2023. okt. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ezt több dolog is befolyásolja. Nem tudom, hogy az előző válaszolóknak is van ebben tapasztalata, vagy csak olvastak valahol valamit. Onnantól kezdve, hogy a beültetés sikeres, ugyanúgy kezelnek téged, mint egy normális úton teherbe esett nőt. Legalábbis itt, ahol én élek (nyugat-európai ország) ez a szokás, de nagyon sok magyar lombikos kismamával is beszélgettem erről. Nyilván, ha elmúltál 40 éves, vagy mondjuk csak az 5. lombik lett sikeres, vagy a magzat nem úgy fekszik vagy túl nagy stb. akkor biztos itt is fontolóra veszik a császárt. De mivel alapvetően az a jó a babának, ha természetes úton születik (es itt most nem akarok vitatkozni arról, hogy császár kontra természetes szülés), így mindent elkövetnek hogy természetes úton szülessen. Ebben semmi kockáztatás nincs, ha előzőleg úgy ítélte meg az orvos, hogy minden rendben a babával es az anyukával. Egy normálisan megtermékenyített nőnél ugyanúgy előfordulhat komplikáció, a szülés minden esetben rejt kockázatot magában, függetlenül attól, hogy jött létre a terhesség.
2023. okt. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
40%

"De mivel alapvetően az a jó a babának, ha természetes úton születik (es itt most nem akarok vitatkozni arról, hogy császár kontra természetes szülés)"


Ne jelents ki tényként olyat, ami nem egyértelmű, ez csak a te magánvéleményed ami vagy érdekel, vagy nem, szóval kezdd el használni a "szerintem" szócskát mielőtt félrevezetsz valakit.

2023. okt. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
74%

Ma voltam magzati szívultrahangon. A doktornő ezzel biztatott, hogy vizsgálatok igazolják, hogy az a jó a babának és a mamának is, gondoljak erre. 😏

Az más kérdés, hogy milyen okok miatt gondolkodom a császáron, de ez most pont aktuális volt...

2023. okt. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
11:22, ez nem az én magánvéleményem, hanem orvosok es szakemberek véleménye és én laikusként rájuk hallgatok. Mivel valaki itt azt erősítette, hogy a lombikot csakis császár követheti, elmondtam az én tapasztalatomat, hogy ez nem minden esetben van így. Erre is való többek között ez az oldal, hogy tapasztalatot cseréljünk. De vitatkozni szerintem teljesen felesleges ezen, te szülj császárral, ha azzal szeretnél, mindenkinek joga van hozzá, hogy maga döntse el.
2023. okt. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!