Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mesélnétek, hogy teltek a...

Mesélnétek, hogy teltek a kórházban töltött napok császár metszés után? Hány napot töltöttetek bent? Baba végig veletek volt? Szobatárs, ha volt, tudtatok egymásnak segíteni? Kedvesek,segítőkészek voltak az orvosok, nővérek?

Figyelt kérdés
Nem sokára aktuális lesz nálam is a császáros szülés, köszönöm, ha megosztjátok tapasztalataitokat.

2023. okt. 23. 09:26
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Helyi kismamás csoportban érdeklődj az ottani protokollról, ott naprakész információkat kapsz a látogatási lehetőségekről is.

A cs. Vonal csoport pedig a felépüléshez ad jó tippeket.

Az én pécsi élményeim nem sokat segítenek, mert esélyesen ott más szokások vannak.

2023. okt. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vinnék saját szakállra gyógyszert. Ha szükséges, fognak adni ott. Nálunk napi 2 algoflex volt az "adag", de ha kellett, adtak még.
2023. okt. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi 5 napot voltunk kórházban, de ebből másfél nap volt az elején a vajúdás, sürgősségi császár lett végül. Volt 2 napig egy nagyon normális szobatársam, aztán ő hazament, a következő meg egy brutál paraszt proli nő volt, szörnyű volt. Baba végig velem lehetett. Szerencsére nálunk a szobákba nem jöhet látogató, nem nyitott ránk a szobatárs ugyanolyan proli családja (folyosón láttam őket, nagyon örültem hogy nem mehettek be). Egy idős nővér és egy orvos volt tahó, mindenki más kedves volt, segítettek sokat amikor kértem.
2023. okt. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
13-as. Apukához akkor te mentél ki, gondolom a babát nem vihetted. Amikor a szobatársad kiment, megkért, hogy figyelj a babára, vagy ki vittétek inkább a csecsemősökhöz a látogatás idejére?
2023. okt. 23. 10:53
 15/28 A kérdező kommentje:

2021. Októberi házirend szerint :

A részlegen a friss édesanyák nyugalmának biztosítása érdekében kórtermi látogatás nem engedélyezett.


Az újszülöttek látogatása (hol és hogyan nézhetik meg a rokonok a babákat?


A járványhelyzet alatt minden gyermekágyas nő egy védettségi igazolvánnyal rendelkező hozzátartozót fogadhat naponta egy órára. Az újszülöttet az osztályról ki nem viheti, az üvegajtón keresztül mutathatja meg.

Ennyivel okosabb lettem 😊

2023. okt. 23. 11:05
 16/28 anonim ***** válasza:

6 napot voltunk bent csm után.

Nagyon fájt minden, felállni is nehéz volt, baba 0-24 ott volt, 2 szobatársam volt, egyik simán szült maga is doktornő neki szerencséjére semmi baja se volt, ugrabugrált kb, a másik szobatársam szintén császáros volt és szenvedett, vele segítettünk egymásnak, azóta is 6 éve a legjobb barátnőm, a gyerekeink közt 2 óra van. Közel lakunk egymáshoz. Fájdalomcsillapítót, vérhigitot maguktól adtak. Jöttek szoptatást tanítani is, sikertelenül. Kedvesek voltak amúgy. Amíg zuhanyoztunk stb vigyáztunk egymás babájára a császáros szobatársammal. Orvosom hozzám sose jött be, barátnőmhöz járt az övé be. Az én babám kapott tápszert is, mert kis súlyú volt, koraszülött tápszer, azt is a csecsemősök keverték, hozták mindig időre. Ki kellett járkálni folyosóra mérni a hidegbe, az mondjuk nem volt jó éjjel nappal de kibírtuk. A szobában nagyon meleg volt. Kaja jó volt. Igaz az 6 éves sztori, SOTE 1, harántfekvés miatt volt császár

2023. okt. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Ja család nem jöhetett be mert látogatási tilalom volt, influ szezon, csomagot portán hagyhattak, aztán leszenvedted magad érte.

Büfé volt, oda 1-2* lelifteztem.

Babát beadhattuk a csecsemősöknek, de nem díjazták, én 1* adtam be, mikor elmentem az irodába intézni az iratokat, anyakönyvit, nemtom máshol hogy van, akkor ott lehetett a kórház irodáján 5 napon belül.

Adnak hashajtót itt mert a hazaengedés feltétele a széklet, na az nem lesz kellemes, ülni se nagyn tudsz majd, pisilés meg a katéter miatt fájt hetekig.

Hazamenetelre magadnak kényelmes gumis derekú nadrággal leggingsel készülj.

Babát nálunk kórházi ruhába öltöztették végig, cukik voltak szépen öltöztették őket, csak hazamenetelre kellett ruha.

Orvos nem járt be csak vizitkor egy nap egyszer.


16-os vagyok

2023. okt. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedden délben volt a császár, szombaton engedtek haza. Nálunk Nyíregyházán a csáazárosoknak 3 napig csak szopni hozzák a babát. Utána már a tiéd.

Nem volt semmi baj,szépen elteltek a napok.

Velem volt kis probléma, de megoldódott az is .

A lányom szépen szopott az első perctől

2023. okt. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Kerestem a facbookon csoportokat, véleményeket, google böngésző stb, de a Cholnoky Ferenc kórház szülészetéről konkrétan semmit nem találtam azon kívül amit bemásoltam. Se vélemények, se csoportok 🤷‍♀️ Annyival tisztában vagyok, hogy itt is a babát a kórház öltözteti a bent töltött napok alatt, és császár esetén is kint van az anyával a baba. Apás szülés van, ha természetes úton jön a baba, császárnál nincs infó. Max 3 ágyasak a szobák, bízom benne hogy jó szobatársakat kapok. Próbálok felkészülni lelkiekben mindenre, de biztos lesz meglepetés, jó is, rossz is. Lényeg hogy komplikáció mentesen alakuljanak a dolgok és minél előbb itthon lehessünk. A fájdalomra nem tudok felkészülni, de lesz benne részem az tuti.
2023. okt. 23. 11:45
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, 13-as vagyok. Kitolhattam a babát az előtérbe. A szobatárs nem kért meg, hogy figyeljem és én sem őt. A szobához tartozott a wc fürdőszoba, betoltam magammal ameddig fürödtem, wc-be nem vittem magammal, abban az egy percben nem lesz semmi baja. Csecsemőknek nem adtam be a picit.
2023. okt. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!