Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy a császár könnyebb? Valóban az lenne?

Figyelt kérdés

Ha választhatnátok melyiket választanátok és miért?


Mi ez a "hisztéria" manapság, hogy sok kismama császárt akar? Igaz, én még csak most fogok szülni, de nem gondolnám, hogy egyik másik könnyebb lenne.


2023. okt. 23. 12:32
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél nagyon szerettem volna a császárt, rettegtem a hüvelyi szulestol. Nem kérésre, de sürgősségi csaszar lett az első, azt éreztem ez gyerekjáték .. nem volt fájdalmam. 1,5 éven belül megszületett a kisteso, szinten császárral…na akkor megtudtam mi is az a fájdalom.. eszméletlen volt, nem értettem hogy tud ennyire fájni. Most várom a 3. Babát ha lehetne választani a hüvelyi szülést választanám , de nyilván nem lehet már :)
2023. okt. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz-könnyű kérdése, a terhesség+szülés sehogy sem nevezhető könnyűnek, bárhogyan is történik, és egy nő sem a "könnyűség" miatt választja, hanem a "máshogy nehézség" miatt. Mint amikor van akinek nehezére esik felkelni 4kor és este 9kor már alszik, más meg éjfélig is dolgozik, csak ne kelljen 9 előtt felkelnie.

De tovább megyek: ha au egyik tényleg könnyebb is lenne, miért zavar bárkit, ha valaki azt választja? Ha pl én természetes "párti" vagyok, azt tartom könnyebbnek, akkor mit foglalkoztat, hogy valaki a szerinte könnyebb, szerintem még nehezebb módot választja? Aztán pont ezek a nők mondják, hogy a pcs-osok csak a megoszlása játszanak. Nem lehet, hogy megint csak a "más dolgában ugatni" szindróma az, ami miatt egyes nők azzal vannak elfoglalva, más miért gondolja az ellenkezőjét valamiről, mint ő?

Van aki egyszerűen fél a szüléstől és császárt akar. Kész. Én császárt akarok, mert van egy csípőproblémám, ami talán nehezíti a szülést. És én ettől a kiszámíthatatlanságtól kiborulok. Szóval ha esélyes a császár én bizony inkább a programozottat választanám a sürgősségi helyett.

Aztán ott van a szülészetek durvasága: felesleges beavatkozások, csak hanyatt szülhetsz, van ahol egy nyikkanásra szikét ragadnak ahelyett, higy a természetre bíznák, máshol meg 3 napi vajúdas után sürgősségivel császároznak csak, mert már egyszerűen elfogyott az anya ereje. A sok "kívánt" császárnak valószínűleg mindez összesen az oka - ahogy pl annak is, hogy a legtöbb nő, aki magánklinikát keres, nem a pcs miatt, hanem a háborítatlan szülés miatt keresi. Egyszóval a szülés körülményei miatt vállalja inkább sok nő a biztos, de kiszámíthatóbb fájdalmat.

Üdv a jó magyar egészségügyben

2023. okt. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
42%
*a pcs-os nők csak megúszásra játszanak (nem megoszlásra, csak a telefonom folyton javítgat)
2023. okt. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
86%
Nekem könyebb volt és ha lenne harmadik akkor császárt választanék! Első természetes úton, maga volt a pokol!! Második faros, program császár. Mondtam szuper, még nagyobb szenvedés. Hát igazi meglepetés volt, fájdalomcsillapítót aznap szedtem és ennyi. Keltem mentem, semmi bajom nem volt utána. Soha nem szülnék természetesen ezek után.
2023. nov. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
0%
Erre van eszed! Orvost fogadni. Ezért szálltak el a dokik, és mindenkitől elvárják a pénzt. Aki meg nem tud fizetni, a zarójelentést a takarítóval küldi be. Sajnos volt rá példa!
2023. nov. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!