Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni látogatás?

Szülés utáni látogatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Január közepe felé fogok szülni, viszont a szüleim már kijelentették, hogy egyből jönni akarnak...

Nyilván sem én, sem a férjem nem akarjuk, hogy egyből jöjjenek. Az ő családjával nem tartjuk a kapcsolatot.

Tehát az én szüleim eleve az ország másik felében laknak, nincsenek együtt, és elviselni sem tudják egymást, pl emiatt az esküvőnkre sem hívtam meg egyiket sem, mert abból is csak a sértődés lett volna.

Alig bírom velük megértetni, hogy ne jöjjenek egyből, 1 rohadt hetet szeretnék, míg nem jönnek. Kicsit erősödjön a baba is, és én is tudjak a szülés után pihenni, nem kell, hogy ott legyenek, amíg ömlik a vér belőlem meg folyik a tejem egyfeszt, mert az ilyenektől agybajt kapok, ha nem érzem magam komfortosan, és mivel első gyerek, szeretnénk hárman összeszokni elsődlegesen. Kórházba sem szeretnék látogatót, eleve valószínű, hogy látogatási tilalom lesz, aminek megmondom őszintén, de örülök.


Ti hogy tudjátok megértetni a szülőkkel,rokonokkal, barátokkal hogy ne jöjjenek egyből és ne legyen belőle sértődés?

Kezd kicsit elegem lenni, és legszívesebben a Holdra költöznék előlük...



#szülés után #látogatás #értetlenség #nagyszülő #Legyünk együtt hárman #Én vagyok értetlen?
2023. okt. 24. 15:25
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
96%

Egyszerűen... Ha ennyire ilyenem akkor nem szólsz róla hogy megszületett ameddig nem lesz egy hetes.


Nekem simán megértették, hogy a kórházba nem kérek látogatót. Vagyis kicsit izélt anyukám, de szerintem nem fog odajönni a kérésem ellenére, tudja, hogy simán elküldeném, ami csak még rosszabb lenne neki.

2023. okt. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Azt sikerült sértődés nélkül lebeszélni, hogy ne jöjjenek az esküvőre, de azt már nem tudod hogy mondd meg, hogy várjanak egy hetet a látogatással? :)
2023. okt. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Őszinte leszek. Sehogy nem tudom megértetni a rokonokkal. Főleg nem sértödés nélkül. Nekik ez a természetes, ha lehetne a szülőszobába is benn lennének vagy 10. Úgy néznek rám mintha 2 fejem nőtt volna, hogy nem kell kórházból hazajöve 20 segítség.
2023. okt. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Mit tehetnek, ha megmondod, hogy ne jöjjenek? Nem értem a problémát.
2023. okt. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
91%
#2: ja, kicsit ez a szokásos "mit csináljak? Ha azt mondom, akkor is..." jellegű kérdés. Ha tényleg komoly kérdés, valószínűleg inkávv arról van szó, hogy inkább egy állapotos nő túlgondolja a helyzetet.
2023. okt. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Ott azért sikerült, mert nem az unokáról van szó, aki miatt meg kell őrülni szerintük :)

Amióta terhes vagyok, egyfolytában azzal jön apám, hogy neki milyen nagyszülői jogai vannak

Meg ő ha kell, ránk töri az ajtót, de jönni fog...

Az esküvő azért teljesen más szerintük, az nem lehet annyira nagy nap🤣

2023. okt. 24. 15:32
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Megmondtuk, hogy nem és kész.

Jó döntés volt mert rengeteg öltésem lett, tejlázam és szoptatási nehézségeink. Amyósom kritikái voltak az utolsó dolgok amire vágytam.

2023. okt. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
95%

"Meg ő ha kell, ránk töri az ajtót, de jönni fog..."

. Akkor feljelentést teszel, távoltartási végzést kérsz, és b*szhatja a nagyszülői jogait.

2023. okt. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

De komolyan, csak az én szüleim ennyire idióták, főleg apám, vagy másnak is? Én reagálom túl?

Még azt is kinézem belőle, hogy ha kell eltitkolja, hogy kicsit kezdi magát náthásnak/betegnek érezni, csak hogy jöjjön. Csak azzal foglalkozik, hogy ő márpedig akkor is jön, mert úristen unoka

Nekem meg úristen a gyerekem, mégsem bolondulok meg.

2023. okt. 24. 15:38
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Kb sehogy. Az én anyám pont ilyen.

Megsértődik picit, de annyira nem, hogy a köv. alkalomnál ne jöjjön.

Neki az a mániája, hogy az éjszaka közepén esik be vendégségbe. Nem vicc (mert 600kmre élnek, és időben el kell indulni. Azt sosem értem miért ne lehet reggel)

Baba van itt is.

2023. okt. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!