Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni látogatás?

Szülés utáni látogatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Január közepe felé fogok szülni, viszont a szüleim már kijelentették, hogy egyből jönni akarnak...

Nyilván sem én, sem a férjem nem akarjuk, hogy egyből jöjjenek. Az ő családjával nem tartjuk a kapcsolatot.

Tehát az én szüleim eleve az ország másik felében laknak, nincsenek együtt, és elviselni sem tudják egymást, pl emiatt az esküvőnkre sem hívtam meg egyiket sem, mert abból is csak a sértődés lett volna.

Alig bírom velük megértetni, hogy ne jöjjenek egyből, 1 rohadt hetet szeretnék, míg nem jönnek. Kicsit erősödjön a baba is, és én is tudjak a szülés után pihenni, nem kell, hogy ott legyenek, amíg ömlik a vér belőlem meg folyik a tejem egyfeszt, mert az ilyenektől agybajt kapok, ha nem érzem magam komfortosan, és mivel első gyerek, szeretnénk hárman összeszokni elsődlegesen. Kórházba sem szeretnék látogatót, eleve valószínű, hogy látogatási tilalom lesz, aminek megmondom őszintén, de örülök.


Ti hogy tudjátok megértetni a szülőkkel,rokonokkal, barátokkal hogy ne jöjjenek egyből és ne legyen belőle sértődés?

Kezd kicsit elegem lenni, és legszívesebben a Holdra költöznék előlük...



#szülés után #látogatás #értetlenség #nagyszülő #Legyünk együtt hárman #Én vagyok értetlen?
2023. okt. 24. 15:25
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező ez ilyen sajnos, sajnállak hármotokat. Nem kell mondani a szüleidnek, hogy meg szültél, vagy szülni fogsz. Ha csak 1 évesen raksz fel fotót a babárol a Facebookra, akkor 1 évesen raksz fel. Ha nem értik a szüleid, akkor kapcsolatot szakítani, vagy távolság tartás ideje.
2023. okt. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

30-as : mivel az ország másik feléből jönnek, így nálunk a max 10percre beugranak nem opció, azzal még bajom nem is lenne, nekem azzal van a bajom, hogy legszívesebben a nyakunkra költöznének és nem hagynak élni így sem...


Ígyis úgy kell velük vitatkoznom, hogy rólam ne tegyenek fel képet..amikor anyám itt van, mániája kismillió képet csinálni, és pakolgatná fel a Facebook-ra...volt, hogy a kérdezésem nélkül feltette, és már a hangomat kellett felemelnem hogy vegye le, de azonnal! Nem szeretem ha valaki ennyire értetlen, a férjem meg végképp...

2023. okt. 25. 12:43
 33/39 A kérdező kommentje:
Tehát ebből kiindulva nem tudom, hogy ha meglesz a gyerek, akkor mi lesz ebből is. Nem akarok velük veszekedni, nert szeretem a szüleimet, de rettentően sok, amot művelnek.
2023. okt. 25. 12:44
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
Sértődés biztosan lesz belőle. Húzd meg a határokat. Nem kell őket beengedni.
2023. okt. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
84%
Először is gratulálok a babához! Másodszor pedig növessz önbizalmat és állítsd le őket. Nem normális beköltözni a kisbabás családhoz, csak mert ők azt akarják. Te előre szólsz, hogy nem jöhetnek, és akkor sem engeded be, ha éjjel kopognak, és magyaráznak, hogy nincs hol aludniuk. A baba miatt már nem gyengülhetsz el, és nem lehet ér az sem, hogy "mégis csak a a szüleim, hát szeretem őket, ők ilyenek". Neked, a férjednek és a babának nem lesz szüksége ilyenekre sem az elején, sem később. Ne félj a vitától és harcolj a békédért, mert más nem fog
2023. okt. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem is mondd meg nekik, mikor megszületett a baba.
2023. okt. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
88%
Mi is kijelentettuk, hogy egy hetig senki, aztan igazabol tok jol elvoltunk, igy egy heten belul szoltunk, hogy johetnek. De amugy meg nem nyitsz ajtot ha odamennek es kesz.
2023. okt. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 Bogica0616 ***** válasza:
90%
Mond meg, hogy vendégeket nem vársz, ha jönnek tényleg jó szándékkal és álljanak be takarítani, főzni, kiszolgálni titeket. Én is ezt mondtam mindenkinek. A kedvük attól még megvan, hogy jönnek az ajtót nem fogom rájuk vágni, de tudják mibe csöppennek. Főznek, mosnak, takarítanak, ha kell bevásárolnak. Ennyi a lényeg, nem várok vendéget, nem jopofizok senkivel szolgáljanak ki. Meg is fogják tenni, így nincs gondom velük.
2023. okt. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

Mèg nem szültem,de anyós màr bejelentette hogy szülés után itt lesz nálunk 2hètig segíteni. Csak nem èrtem pontosan,hogy miben is:)

Szoptatàskor ott ülne majd az àgyon mellettem vagy mi? 🤣🤣 montuk neki hogy majd boldogulunk mi ketten.

nov. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!