Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni látogatás?

Szülés utáni látogatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Január közepe felé fogok szülni, viszont a szüleim már kijelentették, hogy egyből jönni akarnak...

Nyilván sem én, sem a férjem nem akarjuk, hogy egyből jöjjenek. Az ő családjával nem tartjuk a kapcsolatot.

Tehát az én szüleim eleve az ország másik felében laknak, nincsenek együtt, és elviselni sem tudják egymást, pl emiatt az esküvőnkre sem hívtam meg egyiket sem, mert abból is csak a sértődés lett volna.

Alig bírom velük megértetni, hogy ne jöjjenek egyből, 1 rohadt hetet szeretnék, míg nem jönnek. Kicsit erősödjön a baba is, és én is tudjak a szülés után pihenni, nem kell, hogy ott legyenek, amíg ömlik a vér belőlem meg folyik a tejem egyfeszt, mert az ilyenektől agybajt kapok, ha nem érzem magam komfortosan, és mivel első gyerek, szeretnénk hárman összeszokni elsődlegesen. Kórházba sem szeretnék látogatót, eleve valószínű, hogy látogatási tilalom lesz, aminek megmondom őszintén, de örülök.


Ti hogy tudjátok megértetni a szülőkkel,rokonokkal, barátokkal hogy ne jöjjenek egyből és ne legyen belőle sértődés?

Kezd kicsit elegem lenni, és legszívesebben a Holdra költöznék előlük...



#szülés után #látogatás #értetlenség #nagyszülő #Legyünk együtt hárman #Én vagyok értetlen?
2023. okt. 24. 15:25
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
89%

Azert ez az eroszakossag, a nagyszuloi jog, mint card elorancigalasa, fenyegetes, egyaltalan nem biztato. Ha ezt nem fejezi be, ebbol a kesebbiekben komoly problemak lehetnek, esetleg elveszti az unokaja lathatasi jogat, amit egyedul csak maganak koszonhet az ilyen. ;-)

En nem mondanam meg, mikor szuletett meg a gyerek. Egyaltalan, a no contact lenne az idealis megoldas. Foleg a gyerek reszere, de neked is.

2023. okt. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
98%

"De komolyan, csak az én szüleim ennyire idióták, főleg apám, vagy másnak is?"

. Nem, sok ilyen van. De állíts határt. Mond meg neki, hogy ha nem tartja tiszteletben, amit kérsz, és eljön, akkor készüljön úgy, hogy utoljára jött el.

2023. okt. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
11%
Anyukám meg anyósom otthon vártak... Az egyik legszebb emlékem. Rossz látni, mennyire utáljátok a saját családotokat.
2023. okt. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

Igen, a férjem is mindig ezt mondja, hogy ez lenne a legjobb nekem is, ha nem foglalkoznék egyikkel sem.

Nálunk az a tipikus majomszeretet volt mindig is. Nem engedtek soha semmit a szüleim, mindig a sarkomban voltak, kicsit a mai napig is, pedig már annyi féleképpen próbálom megértetni velük, hogy 25 éves vagyok, hagyjanak már élni, nyilván a férjem teljesen ki van a gondolattól is, amikor jönnek, pedig anyám még pár fokkal könnyebb eset. Apuval van, hogy nem is állnak szóba, mert idegesíti a hülyeségeivel, és mindig összeveszünk, amikor itt van, mert jön a debilségeivel. Mellé az a baj, hogy én meg gyenge vagyok ahhoz, hogy azt mondjam, hogy itt a vége, és hagyjanak teljesen békén. Amikor a szüleim szétmentek, onnantól tette tönkre apu az életem és az idegrendszerem teljesen, amikor folyamatosan azzal jött, hogy ő öngyilkos lesz, és nem egyszer azzal hívott fel, hogy ha most nem veszem fel.a telefont, akkor megöli magát. Akkoriban rengeteget dolgoztam, még a csodás anyósomnál laktunk, akivel sajnos nem jöttünk ki, pedig eleinte nagyon szerettük egymást. 168-184óra helyett dolgoztam közel 300órakat, és ilyenekkel hívogat fel apám, hogy megöli magát..már azon gondolkodtam, hogy kirohanok egy gyorsvonat elé🥲

2023. okt. 24. 16:02
 15/39 A kérdező kommentje:
13. : nem utálom a családom, csak nem akarom, hogy egyből jöjjenek. Nem mindenkinek tetszik az, ha lerohanják egyből.
2023. okt. 24. 16:04
 16/39 anonim ***** válasza:
92%

13:ez nem utálat.

De az ilyen szülő, akkor is vendég, ha nem akarjuk.

Beleszól mindenbe, figyelmen kívül hagyja a ház szokásait, stb.

Rendkívül fárasztó az ilyen rokon pláne ha baba is van.

2023. okt. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
87%

13# lehet,hogy nálatok esetleg normálisak? Lehet,hogy te így érzed magad komfortosan, más meg nem?

Kérdező én hiába kértem,hogy ne jöjjenek a kórházba. Bejött drága anyukám majd osztotta az észt,hogy jaj ugye mekkora nagy fájdalmam van?Miért nincs még tejem? Szopik a baba? Szopik? Beszólt két percenként. Felhúzott és elküldtem a francba. Nem erre volt szükségem, főleg egy koraszülött mellett császár után ezt hallgatni . Jól összevesztünk,neki állt feljebb nyilván. Majd kértem itthonra ne,csak eljött,de aznap 5-kor engedtek haza és már aznap akart, mondtam hogy nem, akkor másnap szinte hajnalba jött. Segíteni 0, még csak meleg ételbe se,ellenben ült a kiságy mellett és nézte az órákig alvó gyereket,haverokkal telefonálgatott közbe, várta hogy lesz e ma ebéd meg mi?Majd beült az ágyam szélére mikor ledőltem aludni és bámult, közölte hogy amúgy ő ráér. Na újabb vita,ott befejeztem mindenkivel. Anyósék full tiszteletbe tartottak,le a kalappal komolyan. Anyám meg mint egy bolond komolyan. Közöltem utána,hogy 6 hétig nem kell senkinek jönnie és pont,mert ajtót nem nyitok. Utána is előre szólva,nem beesve, család vagyunk már. Felfogták,mert rájöttek hogy mostantól nincs szórakozás velem,mint egy 5 évessel. 13-as te biztosan örülnél egy ilyen szülőnek.

2023. okt. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
94%
17# vagyok. Ja és a férjem míg kórházba voltunk kitakarított még egyszer. Egy ideig bent voltunk,anya egyszer nem jött volna segíteni. Cserébe mikor hazajöttünk és jött közölte,hogy hű ide majd fér egy takarítás. :D pár hét múlva megkérdezte mibe vagyok olyan fáradt? Teher a gyerek vagy mi?Meg nem érti mi miért nem alszunk,mi a tesómmal aludtunk piciként végig. Mert a lányunk felkelt éjjel enni,2 órákat aludtunk.
2023. okt. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
89%

Nyugi, kérdező, máshol is van ilyen.

Szépen lassan türelmesen lehet nekik adagolni, hogy mit szeretnétek, közösen fellépve a férjed támogatásával. Ha mégis mennek, zárt ajtók.

Én csak márciusra vagyok kiírva, de apósom közölte, hogy egy hétre elviszi a férjemet búvárkodós tejfakasztóra Egyiptomba, a rokonok engem meg majd otthon várnak. Ez náluk így szokás.

Körberöhögtem, aztán kiderült, hogy komolyan gondolja.

A férjemmel közösen már leültünk vele, hogy nem fog elmenni semmiféle egy hétre és hogy egy-két hétig az anyukámon, az anyósomon és apósomon kívül senki sem jöhet. Erre ment a lázadás, hogy mi lesz a dédikkel, a szomszédban leszünk és nem jöhetnek át? Hát nem. Tesók? Nem! Majd később, miután minimálisan összeszedtük magunkat. Egyelőre nagyon megy a saját feje után, mondogatja, hogy ezt nem mi döntjük el, de majd lesz meglepetés, ha zárt ajtókat találnak.

Szeretjük, imádjuk őket, de határokat kell szabni. Ti is akkor fogtok új családdá válni, összeszokni, semmi szükség rájuk, ha te nem akarod, hogy ott legyenek.

2023. okt. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
91%

Megmondjátok, hogy nem engedtek be senkit, és aki rátok töri az ajtót, arra rendőrt hívsz. Pont.

A baba immunrendszere nulla, a te egészséged erősen kérdéses lesz, mert bármi komplikáció lehet, ami miatt kezelésre szorulhatsz utána is és teszem azt két kórházi látogatás közt, friss kötéssel, egy pár napos babával a hátsó ülésen nem arra akar haza esni az ember, hogy a nagypapa ül a küszöbön, és követeli az unokát és a kávét.

2023. okt. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!