Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet még orvost fogadni...

Lehet még orvost fogadni szüléshez? Olyanokat olvastam, hogy már nem lehet. Csak akkor gondolom a területi korházban kell szülni annál aki épp ott van. És nem tudom hogy most nekik is kell e valamennyit fizetni?

Figyelt kérdés
Csak mert ha rossz élmeny lesz a szülés, mert bunkó velem vagy csúnyán bánnak velem nem igazán fizetnék neki:/

dec. 1. 13:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehet.
dec. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet orvost fogadni és nem lehet fizetni sem senkinek, ha nem magánba mész.
dec. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Csak magankorhazban van ra lehetoseg, allamiban annal szulsz, aki epp ott van.

A halapenz is tilos.

dec. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm:)
dec. 1. 14:08
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Sosem kellet, csak szokás volt.

Most már egyértelműen tiltják, komoly szankciói vannak.

dec. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
Hivatalosan nem lehet, de kismamák között pl a mi városunkban terjed, hogy kihez kell menni és mennyit kell adni... Gőzöm nincs, hogy oldja meg az adott orvos, de egy ismerősöm így szült. Viszont az ami mondjuk "ár" volt, annyiból már magánban is szülhetett volna.
dec. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%
Elárulom én semmilyen különbséget nem vettem észre azok közt akik fogadtak dokit es koztem. Ja és amugy maganal a szulrsnel nem lehet bennt hacsak nem pont akkor ugyel..ertelmr sincs igy , gondozasra jarhatsz persze maganúton. A masik meg hogy szamos remsztori azzal kezdődik hogy fogadtam orvost mert azt hittem hogy.. és kozben bunkó es lekezelő volt. Amíg oda nem kerülsz nem tudhatod milyen lesz. Arról nem is beszélve ha valami sürgős dolog történik jobb ha nem kell várni a saját dokira, mert a másik nem mer hozzanyúlni..regen sok ilyen volt.Úgyhogy én nem estem ketségbe amikpr kiderült nem lehet fogadni. Aki ott van frissen ellát. Amúgy a nagyja munkat a szülesznők végzik.
dec. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

7-re:

Igen, régebben gyakran megesett, hogy ha fogadott orvosa volt a szülő nőnek, akkor másik orvos nem nagyon nyúlt hozzá. Nem is azért, mert nem mert, hanem inkább úgy voltak vele, hogy "úgyis neki fog tejelni, miért én dolgozzak helyette".

dec. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%
7# tesómnak annak idején még lehetett volna fogadni, de nem akart. Aztán olyan mákja volt, hogy a szülésen egy nagyon aranyos team volt, kb a seggét kinyalták.
dec. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%
Kétszer szültem. Mind a kétszer a szülésznő többet volt jelen és segített, mint az orvos, aki tulajdonképpen csak a kitolási szakasz végére jött be,, meg utána ellátott.
dec. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!