Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mesélnétek faros (lány)...

Mesélnétek faros (lány) hüvelyi szüléséről? Bevállalnátok?

Figyelt kérdés
37+0hkm vagyok, lánnyal várandós 2 ujjnyira nyitva. Újra kórházban és elkezdte mondani az orvos, hogy gondolkozzak el a hüvelyi szülésen, mert kislánnyal simán mehet. Igaz, hogy gyorsabban gyógyulnék fel, de valahol kockázatosabbnak tartom.
dec. 5. 05:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%
Én nem vállalnám be és ha lehetne császárt választanék, de!! És itt jön a lényeg: Nekem van egy rossz természetes és egy jó császár előzményem, ahol minden simàn ment, gyorsan, szépen gyógyultam. Én ezért döntenék így. Lehet ha lenne egy jó természetes szülés élményem azt mondanám, persze próbáljuk meg! Mindenki más. Minden szülés anya/baba függő. Szerintem bízz az orvosokban. Ha veszélyes lenne nem engednék, ha mégsem megy pedig úgyis császár lesz.
dec. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

Saját tapasztalatom nincs, sógornőm szülte az elsőt (aki szintén kislány) farosan, mert az orvosnak nem volt kedve császározni. Reggel elfolyt a magzatvíz, 10 körül került be a kórházba, este 7 felé lett meg a baba.

Szerencsére alapban kis méretűek nálunk a gyerekek.

dec. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Az orvoson is múlik. Nem mindenkinek van rutinja faros baba szüléslevezetésében. Én, ha az orvosom a császárt nyomatná, akkor valószínuleg azt választanám. Ha bíztatna a hüvelyire, akkor lehet hajlanék rá.

Nekem van egy jó hüvelyi szülés élményem, de ha a helyzet úgy hozná, bármikor belemennék a császárba is ha az a biztonságosabb út a kisbabám számára.

dec. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
55%
Én a császárt választanám. Ezt a felesleges riogatast pedig nem értem a császárral kapcsolatban, császár után 1 nappal már simán maszkaltam a folyosón fájdalom nélkül. Nem hiszem, hogy egy faros baba megszulese kevesebb fájdalommal jár.
dec. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

4#


3* császáros anyukaként írom. Lehet neked nem fájt és másnap simán mászkáltál, de ez nem az átlag.

dec. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Két gyerekem van, mindkettő végig faros fekvésű volt, 4 kg körül saccolták őket az utolsó hetekben (jól látták). Mindkettő császár lett, egyiket szörnyű és a másodikat sima felépülés követte. Szerintem a baba mérete is számít, azt mondták, én szétszakadtam volna, mire megszülöm őket. Én nem döntenék másképp utólag sem.
dec. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
5-ös Én meg olyat ismerek aki a hüvelyi szüléstől szakadt szét úgy, hogy két hónapig nem bírt felállni, fél év alatt raktak benne mindent helyre. Ez se általános, de van ilyen. Mindkettőt meg lehet szívni, vagy ha szerencséd van, nem fáj annyira, jóval több nőt ismerek akinek nem volt gond a császárral, mint aki szenvedett.
dec. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%
Császár csak ha muszáj. De alapvetően döntsék el az orvosok. Ha lehet, próbálnám úgy intézni a dolgokat, hogy faros szülésben is tapasztalt orvoshoz kerüljek - jelenleg sajnos nem igazán van erre mozgástér.
dec. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Császár. Két hüvelyi szülésem volt, fejvégűek, az első után a teljesen átlagos méretű lánygyerekem egyértelműen enyhe oxigénhiányos lett, annak következményeivel, mert két órát kínlódott a szülőcsatornában. Ha visszamehetnék az időben, ragaszkodtam volna a császárhoz. Lehet hogy lassabban épülök fel, de inkább egy hónap felépülés nekem, mint most több éves intenzív fejlesztés és aggódás.
dec. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
74%

7#


Én is ismerek olyant nem is egyet, aki természetes szülésben sérült. Senki nem vitatja, hogy a természetes szülés csupa móka és kacagás, vagy nem történik komplikáció.

A csm viszont minden esetben egy életmentő műtét.


Csak ez a "másnap nem fájt és simán mentem" duma azt sejteti, hogy a csm egy kis karcolás, holott akárhonnan nézzük egy nagy hasi műtét, ami nem kis komplikációt tud maga után vonni.

Az első úgy lerúgott, hogy 2 évig alig volt immunrendszerem, folyamatosan mindenem gyulladásban volt (bél, méh, húgyhólyag). 3 hétig menni alig bírtam, az ágyból is csak segítséggel tudtam kimászni(4.naptól ingáztunk a PIC-re másik városba)

A másodiknál fenyegető hegszétválás miatt azonnali császár, itt derült ki, hogy mindenem mindennel összenőtt letapadt,a vastagbelem megtekeredett. 2 órás műtétem volt. Másnap bélgyulladást kaptam.

A harmadiknál is 1 órás műtétem volt, összenövések enyhébb formában. Itt a belső varratom gyulladt be, dupla adag antibiotikumot toltam le mire helyre jöttem.

dec. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!