Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mesélnétek faros (lány)...

Mesélnétek faros (lány) hüvelyi szüléséről? Bevállalnátok?

Figyelt kérdés
37+0hkm vagyok, lánnyal várandós 2 ujjnyira nyitva. Újra kórházban és elkezdte mondani az orvos, hogy gondolkozzak el a hüvelyi szülésen, mert kislánnyal simán mehet. Igaz, hogy gyorsabban gyógyulnék fel, de valahol kockázatosabbnak tartom.
dec. 5. 05:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%
10 A te eseted sem gyakori. Irhatnék baromi riasztó dolgokat, bármiről. Mindeneben van kockázat, egy foghuzásban, vagy egy injekcióban is. De azért nem olyan gyakori, hogy valakiben komolyabb kárt okozzon egy császár, én pl. nem is ismerek ilyet. Te, a saját tapasztalataid alapján kialakítottál egy véleményt és nem veszed figyelembe más emberek tapasztalatát. Nem mondom, hogy baj, mindenkivel előfordul, csak egy elfogult vélemény. Legalább annyira az, mintha én azt mondom, hogy a császár nem fáj és nem lehet belőle semmi baj. De ilyet nem mondtam, csak azt, hogy egyesek nagyon szeretik hangoztatni, hogy nekik mennyire fájt, miközben nagyon sok nőnek nem fáj annyira.
dec. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Császár szerintem ha teheted. Tesóm szült faros babát nem olyan rég, sajnos a nyakán volt a gyereknek a köldökzsinór és elakadt félúton. Tesómat altatásban műtötték sürgősségivel, őt is megviselte és a baba is oxigént kellett kapjon. Ez csak egy rossz sztori,biztos van pozitív is. De sajnos azt tapasztaljuk, hogy annyira nyomatják ma a magyar kórházakban a hüvelyi szülést, hogy az már a ló tulsó oldala. Húgom is nagyon pipa erre a szitura, mert úgy néz ki korai fejlesztésre szorul a pici, szinte biztos, hogy emiatt.

Faros szülés, nem egy "normál" szülés sajnos. Rizikósabb.

dec. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Szülészeten dolgozom, eszem ágában nem lenne vállalni.
dec. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
73%
Sok múlik rajtatok, a kórházon és az orvosokon. Nekem a második lány baba volt faros, rutinos orvos volt ügyeletben, minden gond és különösebb sérülés nélkül megúsztuk. Más sajnos nem ilyen szerencsés. Nekem sokat segített, hogy az ismeretségi körben már volt olyan, aki abban a kórházban farosan szült, ráadásul első babát és az orvosról is tudtam, hogy ért hozzá. Ha hüvelyi, ha császár, sajnos elég nagy szerencsejáték.
dec. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
78%

Biztos nem vállalnám. Ha meg oxigénhiányos lesz, mossa kezeit.


Gondolom valami 70 plusszos doki, aki könyvet nem mostanában látott vagy mániákus hüvelyi szülés párti, aki ha a nyakadig repedsz is kirángatja belőled, nehogy császár legyen.

dec. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

15) "vagy mániákus hüvelyi szülés párti, aki ha a nyakadig repedsz is kirángatja belőled, nehogy császár legyen"

Van ilyen kollégám, neki is jócskán ideje lenne nyugdíjba vonulni... Kedvencem tőle egy brutális szakadás után: "ne nyavalyogjon, anyuka, a gyerek egy darabban kijött, magácska meg csak tudta, hogy ez mivel járhat. Nem világvége, most egy darabig úgyis a gyerekkel fog foglalkozni, nem ezzel".

A legtöbb szoci időkből ittragadt matuzsálemnek hót mindegy, mit él át egy szülő nő, csak darabszám, ezt szakmabeliként mondom. Ha neki nincs kedve császározni, simán nekiáll ijesztgetni a császár rémségeivel a kismamát, aki utána ilyen fórumokon hivatkozik az 'orvosi szakvéleményre'y

dec. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
55%

15: Nem csak idős orvos vagy mániákus hüvelyi szülés párti orvos vetheti fel esetlegesen a hüvelyi szülést. Nálunk annyira benne van szinte mindenkiben, hogy a faros baba tutibiztos, hogy császár, hogy az anyukában esetleg fel sem merül, hogy a hagyományos kijáraton is érkezhet. Nálam például érdekes kettősség volt, mert az orvosom szerintem ki sem mondta a császár szót, nem is paráztatott azzal, hogy faros, úgy volt vele, hogy a kórházban majd eldöntik. Az asszisztense eredetileg szülésznő volt, ő is természetes dolognak fogta fel, hogy van, amelyik baba így akar megszületni. Rokon szakmában dolgozó barátok, ismerősök úgy kezelték ezt a témát, hogy vagy ez vagy az. Olyanok is voltak, akiknek a testvére vagy a gyerekei, esetleg ő maga így született. Mindenki más paráztatott, hogy ó jajj, tuti császár, mikor lesz a műtét, ilyesmi. Más miatt, de felhívtam a kórházat, az orvos, akivel beszéltem azt mondta, hogy ha minden rendben van (baba, én, fájások), akkor lehet hüvelyi. Amikor beindult a szülés, pont ő volt ügyeletben. Egyébként egy fiatal doktornőről van szó. Az első szülésem után nem hittem volna, hogy ilyen könnyű is lehet. Abból látszott csak, hogy bonyolultabb a történet, hogy nem a bába, hanem két orvos állt a kijáratnál. De annyira nyugodtak, csendesek, rendesek voltak, mintha ez csak egy könnyed kis ujjgyakorlat lett volna.

A szülésnő/orvos látja ott helyben, hogy mi a helyzet, nekik van benne tapasztalatuk vagy nincs, de ezt ők tudják magukról. Ha a kórházi protokoll egyáltalán engedi és az orvos is ért hozzá, akkor szerintem nincs értelme előre rémisztgetni a kismamát. Nagyon sok múlik az ő érzésein. Legalábbis nálam az elsőnél valószínűleg emiatt húzódott el a vajúdás (bementem a kórházba és elmúltak a fájások). 14-es voltam.

dec. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
58%
17) tök jó, hogy nálad jól alakult, megjegyzem, extrém szerencse. Az esetek túlnyomó többségében a császár igenis SOKKAL kevésbé kockázatos egy faros szülésnél.
dec. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vállalnám be, de én eleve kiszámíthatóbbnak és biztonságosabbnak tartom a császárt és nekem semmi bajom nincs azzal, hogy ez amúgy egy műtét.
dec. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

18: Én terhesen csak az orvosra, a környezetem faros szüléseire és a szakirodalomi kutakodásra* támaszkodhattam, az alapján úgy voltam vele, hogy normál esetben nem kirívóan kockázatos, ha az orvos szerint lehet, megpróbálom. Ha nem, akkor meg császár. Ha olyan kórházhoz tartoztunk volna, ahol egyből csm. a protokoll, akkor nem lett volna kérdés. Viszont a mienk pont olyan, ahol engedik, akad hozzáértő orvos és ismerős is szült ott így. Írtam a 14-es válaszomban, hogy szerintem bármilyen szülésnél nagy szerepe van a szerencsének. Na meg az anyának és a kórháznak is.

*Szakcikkek bogarászása annyiban torzít, hogy nagyrészt külföldi adatokat találtam, sok múlik az adott országon, mi az alap protokoll, mennyire rutinosak az orvosok. Azt meg ugye úgy szerez, ha gyakorol. Ha nincs rá módja és itthon sok kórházban nincs, merész bevállalni. Nálam pont úgy jött ki, hogy szakorvos, rezidens és nézőnek még egy gyakorlaton lévő orvostanhallgató.

dec. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!