Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kitolás ennyire szörnyű...

A kitolás ennyire szörnyű lenne, ti is ennyire kiabáltatok?

Figyelt kérdés

Ebben a YouTube videóban szereplő anyuka jócskán megszenvedte a kitolást, elég hangosan is kiabált, meg hát nagy babája született.


Viszont érdekes, hogy régebben azt olvastam, hogy a nők többsége inkább a vajúdás alatt nyögdécsel, esetleg ordít többet, a kitolás meg nem is annyira vészes, azt végigsóhajtják.


jan. 5. 20:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
A kitolás abszolút nem fájt, pedig én is ettől féltem. Sőt inkább megkönnyebbülést éreztem mintsem fájdalmat.
jan. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Nem.
jan. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
4080 grammos volt a második babám, 3 nyomásra kint volt, éppen csak horzsolásaim lettek. Feszült a bőr, kellemetlen volt, de ennél rosszabb emlékeim nincsenek róla. A vajúdás nagyon fájt, de sem kellett kiabálnom, nem azért, mert ilyen zseniális önkontrollom van, hanem mert ösztönösen jobban esett a lélegzésre koncentrálni. Nekem az segített, hogy befelé koncentráltam, és nem arra gondoltam, hogy úristen mennyi van még, hanem a jelenben maradtam és mindig egy-egy fájást próbáltam túlélni. Mindkét szülésem nagyon fájt, de kifejezetten szép emlékeim vannak róla.
jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Nekem brutálisan fájt, az volt a csúcspont a fájdalmat tekintve. Akkor és ott azt éreztem, hogy egyszerűen szétszakadok, hörögtem és üvöltöttem. Nekem pont a vajúdás volt kevésbé gáz.
jan. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
4-es vagyok, azt hozzáteszem még, hogy szerencsére mindkét szülésemnél gyorsan lezajlott ez a szakasz és mikor kint volt a baba, mintha elvágták volna a fájdalmat, fantasztikus volt.
jan. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%

4,5 kilós babát szültem, de még így is a vajúdás volt a fájdalmasabb, azalatt üvöltöttem...

Kitolásnál már a nyomásra koncentráltam, oda tudtam tolni az energiát nem az üvöltésre.

jan. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%

Az első szülésnél a vajúdás alatt voltam hangos. Na nem kiabáltam, de folyamatosan nyögtem, nyöszörögtem, elég hangosan. A kitolásnál egy hangom nem volt.

A második szülésem iszonyú gyors volt. És úgy jött a gyerek, mint a sebesvonat. Na ott kiabáltam, mert iszonyatosan fájt. Rám is szólt a doki, hogy halkabban.... mondom cseréljünk...? De nem tartott sokáig, a kitolási szakasz nagyon max.8 perc volt.

jan. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
Egy hang nem jött ki nálam. Abszolút bírható volt.
jan. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%
A vajúdás nálam is sokkal rosszabb volt. Maga a szülés inkább megváltás bolt számomra.
jan. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%
Ugyanaz, mint a 4esnek. Annyi, hogy én csendben szültem. Elsőnél adtam ki hangot a kitolásnál. 3x szültem, mindegyik nagy baba volt. Mindegyiknél kicsit belehaltam. Nekem a vajúdás elviselhető volt a kitoláshoz képest.
jan. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!