Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kitolás ennyire szörnyű...

A kitolás ennyire szörnyű lenne, ti is ennyire kiabáltatok?

Figyelt kérdés

Ebben a YouTube videóban szereplő anyuka jócskán megszenvedte a kitolást, elég hangosan is kiabált, meg hát nagy babája született.


Viszont érdekes, hogy régebben azt olvastam, hogy a nők többsége inkább a vajúdás alatt nyögdécsel, esetleg ordít többet, a kitolás meg nem is annyira vészes, azt végigsóhajtják.


jan. 5. 20:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%
A vajúdás rosszabb volt, úgy is, hogy az orvos úgy nyomta ki belőlem, mert elakadt kifelé, és nem találtak szívhangot, és pluszban végig is repedtem.
jan. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
89%

Én üvöltöttem kitolásnál az elsö szülésnél igen, pedig előtte el se tudtam képzelni, mert de ciki, én biztosan nem....


De olyan fájdalom volt, hogy egyszerűen nem tudtam már kontrollálni magam. Azt se tudtam, mi van velem. 18 órája vajúdtam, az is brutál durva volt az utolsó 3 órában, kb. meg akartam halni, szóval kitolásnál már üvöltöttem.


De amúgy szülőszoba mellett vajúdtam, egész nap azt hallgattam, hogy kiabálnak a kismamák.


A második szülésnél már nem kiabáltam amúgy, az sokkal tűrhetőbb volt.

jan. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
23%

Nekem is a vajùdàs volt fàjdalmasabb. Visìtottam, mint a disznò, mikor ölik. A kitolàs sokkal kevèsbè fàjt. 10-es skalan max. 3, volt màr olyan, hogh bùtorba rùgtam, ès az jobban fàjt.

Egyèbkènt a kitolàs elejèn mèg üvöltöttem pàrat, de ott màr egèsz mèly hangon, mint egy bőgő anyatigris. Onnan tudtam, hogy az màr a kitolàs, ès akkor vàltottam ,,partra vetett hal" (hanyattfekvő) pòzból nègykèzlàbra.

jan. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kiabáltam és a vajúdás ezerszer rosszabb volt. De. A kitolas mintha egy forró rudat huzgsltak volna bennem szárazon. Rettenetesen fájt. Repedtem is belül kívül. Nem tartott sokáig de akkoris borzalmas volt.
jan. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
75%

Nekem kicsi babám volt (a 37. héten szültem, 52 cm, 3120g), de a vajúdást sokkal nehezebben viseltem, mint a kitolást.

Nekem is az volt a lényeg, hogy végre nem vissza kellett tartani, hanem beleadhattam "apait-anyait" 😀 Szerintem 3-4 fájásnál kellett nyomnom, és kint is volt.

Emlékeimszerint egyiknél sem ordítottam, DE a lepénynél üvöltöttem, mint a fába szorult féreg. Pedig az már elvileg semmi, csak épp nem akart leválni, úgy cicálták ki belőlem, miután az egész "stáb" végigkönyökölte a hasam is ráadásként... Ez az egyetlen rossz emlékem a szülésemről.

jan. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
77%

15! Szintén...

Annyira tapadt a lepény hogy mindkét szülés után el kellett altatni küretet végezni.

Szültem egy egy 4 és egy 4,5 kilós gyereket de az sétagalopp volt a lepényhez képest. Azt hittem ottmaradok

jan. 6. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Nekem is jobban fájt maga a vajúdás, de az első lányomnál pl hiába próbáltuk, nem jött össze a gátvédelem, és amikor ott repedt a bőr, az azért nem volt egy kellemes érzés, az megvan, hogy akkor konkrétan felsikítottam a fájdalomtól. A másodiknál meg az az érzés van meg, amikor pont ezt az élményt elkerülendő a félig kibújt fejű gyerekkel kellett ellélegeznem egy fájást, szóval jó sokáig volt a legrosszabb részen tartva az egész kitolás. Még ha nem is fájt úgy, mint a vajúdás, azért ez sem volt egy kellemes érzés, na. De ott legalább összejött a gátvédelem, szülés után már kb csak a vérzés (meg a kisbabám) emlékeztetett rá, hogy mi történt, az szuper volt, 10/10-es élmény :D
jan. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
44%

Nekem k.. fájt a kitolás, meg hosszú is volt. Elhúzódott legalább másfél órát, viszont cserébe sikeres volt a gátvédelem. Viszont hulla is voltam már. Épp lefekvés előtt kezdődött a 24 órás vajúdás… lehet ez is közrejátszott. Én engedtem, hogy olyan hangok jöjjenek ki, amik akarnak. Inkább üvöltöttem meg nyögtem hangosan, morogtam.. ilyesmi. Én úgy olvastam egyébként, hogy a vékony, magas hangok (sikítás) nem jók vajúdás közben, mert megfeszül az arcizomzat, ajak, ezáltal valahogy lenn sem tudnak belazulni a dolgok. Meg hogy azt jelezheti, hogy a szülő nő meg van ijedve, fél, pánikol. Lehet egyébként a szülésnek egy természetes része, amikor a nő akár halálfélelmet is érezhet. Nálam volt egy pont, amikor úgy éreztem nem fér ki a gyerek, és kétségbeesésemben sikoltottam, nyöszörögtem, mondtam h nem fog menni. Viszont ott volt a férjem, dúlám, segítettek átlendülni rajta.

Na meg a végén a kezemben volt a babám! Szerencsére ezt csak egyszer kell végigcsinálni.

jan. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Egyébként én annyira tudom sajnálni a kismamákat amikor úgy szenvednek, a csatolt videó nézése közben is bekönnyeztem, amikor az anyuka nagyon hangosan kiabált a kitolás alatt.



Persze tudom, hogy a végeredményért bőven megéri, de akkor is. :)

jan. 6. 10:13
 20/23 anonim ***** válasza:
39%

Nagyon intenzív fájdalom a tágulás második része és a kitolás is, de én például nem kiabáltam egyáltalán, maximum hangosan nyögtem 1-1 nyomásnál.

Az állatok sem visítanak ellés közben.

jan. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!