Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hallottatok már a fájdalomment...

Hallottatok már a fájdalommentes természetes szülésről?

Figyelt kérdés
Nem az érzéstelenítésre gondolok...
2010. dec. 15. 18:13
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


A 2. válaszoló nagyon jól leírta.


Én az első babámat szültem meg így. Tejem sem lett, nem tudtam szoptatni sem.

A szülés után vígan újságoltam mindenkinek, hogy semmit nem éreztem, bármikor szülném a tesót. Na, őnála azért megéreztem milyen a szülési fájdalom:) :(

2010. dec. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Én hiszek benne, hogy létezik, de nem tudom, nekem is sikerülhet -e. Most olvastam egy könyvet a dologról, és elég meggyőző volt. Talán nem is arról van szó, hogy semmit nem érzünk, csak borzalmas fájdalmakat nem. Van egy szegedi agykontrollos kismama akinek nem fájt. Amit még más cikkekben is olvastam, az a lényeg, hogy nyugodtnak kell maradni,amennyire csak lehet, és próbálni ellazulni. Én még nem szültem, már csak néhány hét van hátra, és persze nem tudom, hogy élesben mire képes az ember. Reménykedem, hogy a természet valahogy megsegít és a szerencsésebbek közé jutok. Állítólag, ha gyorsítót kap az ember, akkor pl. azért fáj, mert sokkal rövidebb időben kell véghezvinni a szervezetnek a tágulást. Én is csak tapogatózom... Viszont valamikor muszáj ugye beavatkozni.

Kívánok mindenkinek minél gyorsabb, könnyebb, komplikációmentes szülést!

2010. dec. 20. 13:34
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én hiszek az agykontrollban...de azt szerintem nagyon nehéz elérni,hogy fájdalommentes legyen...hiszen mindenki azt mondja,hogy fáj,tehát eléggé rögzült...

inkább tervezz könnyű,nyugodt szülést!...én ezt tettem...a szülésznő is a végén könnyűnek mondta ...és én is :-)

Fájt...de a nyugalom segíti az izmok munkáját,a könnyebb tágulást...

Sok sikert...és hidd el,hogy képes vagy arra,amit szeretnél!

Könnyű szülést! ;-)

2011. jan. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer szültem, visszatekintve elsőre nem voltam túl ügyes (de hát mindent ki kell próbálni 1x. :o)

Másodjára tudatosan készültem (no nem agykontrollal, vagy ilyesmi, ez távol áll tőlem nagyon)

Fejben dől el a legtöbb dolog itt is, mint mindennél szinte az életben.

A fájdalom biztos hogy nem volt kisebb másodjára sem, csak a hozzáállásom volt más. Elhatároztam előre, hogy a fájások alatt arra gondolok, hogy azok "jók", mert közben a baba megy előre, és el is képzeltem ezt közben. Magamban még biztattam is a picit, hogy "ez az, gyerünk!" ilyesmi. A fájás közben nem magamra koncentráltam (hogy NEKEM mennyire elviselhetetlen), hanem a BABÁra figyeltem, hogy ő most mozdul előre.

Ez sokat segített.

Az időtartamon is meglátszik: első 26 óra, második 4,5. (Persze tudom, hogy a többedik szülés általában gyorsabb, mert az ember már könnyebben tágul, de akkor is).

A félelem lelassítja a folyamatot...


Számomra minden fájdalom ellenére mindkét szülésem nagy élmény volt, és már tervezzük a kistesót. (Fájdalomcsillapítást nem akartam, és közben ez eszembe sem jutott...)


Szép szülést mindenkinek!

2011. jan. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Az agykontroll jo lehet.

Biztos vagyok benne hogy igy is faj de meskent.Engem benyugtatoztak mert hiaba voltak brutalis fajasaim nem tagultam semmit mert ugy feltem.

A vajudotarsam meselte hogy fajasok kozben ajultan fekudtem es enekeltem,beszeltem a babahoz.(gondolom eleg hulyen nezhettem ki,semmire nem emlekszem.Komunakalni nem lehetett velem csak a kitolasi szakaszban.

A dokim estere josolta a babat,de a nyugtato utan olyan utemben elkezdtem tagulni hogy 1kor mar megszuletett a lanyom.A dokim erre csak azt mondta hogy mivel nem voltam magamnal egyuttmukodtem a testemmel,elfogadtam a fajasokat.

2011. jan. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

csak akkor fáj mikor ott vagy ha a kezedben van a pici már nem is érdekel hogy milyen kínok között jött a világra...

7hónapos kisfiú anyukája=)

2011. jan. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyik jó ismerősöm mindkét gyerekét úgy szülte, hogy csak a tolófájásokat érezte. Az orvos szerint előfordul ilyen. A 2.babánl mondta neki, bármilyen furcsaságot érez a kiírt dátum környékén, irány a kórház. Így is volt, egy kis hasmenés, aztán 1-2 óra múlva szült.
2011. jan. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van ez az 1000-ből 1 nő, aki nem érez fájdalmat. Egy hormon hiánya végett, de a szoptatás lehetőségének elvesztése az azért nagy fájdalom lenne számomra! Kicsi fiam 20 hónapos és még mindig imád cicizni, amiről még egyikünk sem mondana le! Az 1,5 óra fájdalom a születésénél, ami tényleg fájt: megérte! :)
2011. jan. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
50%

Fájdalommentesen szültem szeptemberben.Nem az agykontrollban,hanem Istenben hiszek,és az Ő egyszülött fiában,Jézusban,aki elszenvedte fájdalmainkat a kereszten.Várandósságom alatt,sokszor kértem az Urat,hogy ha Ő is úgy akarja,adja ezt a csodát meg nekem,az Ő dicsőségére,és megadta:).Egy egész sereg kórházi dolgozó láthatta,hogy így is lehet szülni.Végig beszélgettünk,nevettünk,és az orvos szólt,hogy akkor most szülünk,és kb.4 nyomásból megszületett a fiam.A dr. Úr engem dícsért,így volt alkalmam elmondani hogy ez nem az én ügyességem volt,hanem Isten kegyelme.

Olvassátok el:Gyermekszületés természetfeletti módon(Jackie Mize)Nem értek mindennel egyet ami a könyvben szerepel,mert olyan érzésem van,mintha azt akarná mondani,hogy olyan,mint egy kávéautomata:bedobom a pénzt(ima),kiválasztom,hogy mit szeretnék,megnyomom a gombot,és megkapom.Isten valóban kegyelmes,de nem kapunk meg mindent amit kérünk,de reménykedhetünk benne,és ha mást kapunk,mint amit kértünk,akkor a hívő ember biztos lehet benne,hogy azért kapta azt,mert az a javát szolgálta.Ennyi magánvéleményt fűznék a könyvhöz,a többit rátok bízom,és kívánom,hogy minél többeteket vezessen el ez a könyv fájdalom mentes szüléshez is,de legfőképpen ISTENHEZ,ÉS FIÁHOZ JÉZUSHOZ!

2011. jan. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Fájdalom mentesröl még nem, de találkoztam már 2 emberrel is, söt 3-mal aki azt mondta, hogy nem nagy dolognak tartja, illeteve, nagyon könnyü és gyors szülést éltek át. Van olyan is. én se hittem volna.:)
2011. jan. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!