Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadjak fel szülésznőt is...

Fogadjak fel szülésznőt is (bp-i Szent István kórház)?

Figyelt kérdés

2 évvel ezelőtt sürgősségi császárral szültem, most természetes szülésre készülünk a fogadott dokimmal. Eredetileg arra gondoltam, hogy nem fogadok fel szülésznőt, elég lesz csak a nőgyógyászom, de ő a legutóbbi vizsgálatkor erősen javasolta, hogy inkább fizessek (egy konkrét szülésznőnek), különben nem fognak rám nézni, egy császáros heg esetében meg ajánlott lenne a gyakori felügyelet.

Most ott tartok, hogy nem tudom eldönteni: ez csak "üzleti fogás", hogy a szülésznő is keressen egy kis pénzt, vagy tényleg szükséges lenne... :(

Nem állunk fényesen anyagilag, de azért ki tudnánk fizetni a dokit és a szülésznőt is, csak hát az ember szívesebben költi azt a pénzt is a családjára...

Ti mit tennétek a helyemben?


2011. júl. 19. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Háát te tudod,de szerintem ez "üzleti fogás",ha meg vagy vele elégedve hazafelé is adhatsz a szülésznőnek!

Mi nem terveztük,hogy adni fogunk,de az egész vajúdás alatt velem volt,még enni sem ment el a szülésznőm.

10000ft-ot adott neki a párom,és szó szerint alig akarta elfogadni.

2011. júl. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"erősen javasolta, hogy inkább fizessek (egy konkrét szülésznőnek), különben nem fognak rám nézni, egy császáros heg esetében meg ajánlott lenne a gyakori felügyelet. " Tudod, ha a fogadott orvosod így nyilatkozik, akkor az én szememben egy hatalmas 0. Lehet, hogy más után néznék... Különben: a vajúdó kismama felügyelete az orvos és a szülésznő közös feladata. Ha már volt egy császárod, eleve tudni fogják és jobban oda fognak rád figyelni. Ennek függetlennek kell(ene) lenni attól, hogy perkálsz a dokinak és a szülésznőnek vagy sem. Én nem fogadtan szülésznőt, meg se fordult a fejemben. DE maximálisan odafigyelt rám, segített, masszírozott, szóval le a kalappal előtte... Pedig nem sejtette, hogy utólag majd kap valamit. 4 gyereket szültem, a szülésznők mindig maximálisan megtettek mindent, amit lehetett... pedig az első 3 szülés után még pénzt se kaptak..

Szóval: ha csak akkor figyelnek rád, ha fizetsz, akkor nagyon sajnálom... nem ezen kellene múljon..

2011. júl. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pont ez a problémám: nem tudom, hogy milyenek a kórházban a szülésznők, vagyis hogy ha tényleg egyiküket sem kérem fel, akkor csak ritkán néznek rám, vagy ez nem így van... :(
2011. júl. 19. 21:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem így van!

Szerencsére nem olyanok mint az orvosok!

Lesz mire elköltened azt a pénzt,nem?

2011. júl. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én dokim (az Istvánban szintén) azt javasolta, ne fogadjak szülésznőt, mert mind nagyon jó szakember, oda nem is vesznek fel másfélét. Gondolta, így több marad neki, mármint pénz.

Nem fogadtam. A beosztott szülész kiscsaj elég flegma volt, nem sokat beszélt, azt is motyogva, de különösebben nem izgatott. Nem volt szükségem rá. A férjem segített, amiben kellett (vizes ruházás, orvosnak szólni, stb).

Egyébként vittünk pénzt magunkkal, hogy utólag odaadjuk, merthogy szegény szülésznők csinálnak mindent, és a dokik laknak jól, de végül a takarítónő kapta meg. Az jött állandóan, kérdezte, minden rendben van-e, kitolás közben ő fogta a lábam stb. A dokim is többször nézett rám, mint a szülésznő.

2011. júl. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én két éve szültem ott doki és szülésznőt nem fogadtam, mégis bent volt velem végig a szülésznő és a párom is! Távozáskor pedig egy forintot nem fogadott el a szülésznő! Most is ott készülök szülni!
2011. júl. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nemrég szültem itt. Nem volt sem fogadott orvosom, sem szülésznőm. Kicsit keveset néztek rám, valóban, de ha szóltunk, jött azonnal, és nagyon aranyos volt. Igazából nem is igényeltem, hogy ott legyen velem, hiszen ezért volt bent a párom!
2011. júl. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!