Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császár: tényleg...

Programozott császár: tényleg "árt" a babának?

Figyelt kérdés
Mármint hogy rosszat tesz, hiszen ő maga még nem akart volna világra jönni, csak kirángatták.

2012. nov. 5. 21:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
0%

biztos vagyok benne (nem vagyok nőgyógyász)

De az "árt" ne úgy értsd, hogy nagy baja lehet - bár talán az is ritkán előfordulhat - inkább pszichésen, koraéretten lehet gond. Minek kivenni, amikor nincs itt az ideje?

2012. nov. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Az enyémnek nem ártott.

Nyilván az a legjobb, ha természetesen születik meg a baba. Programozott császárt alapos indokkal végeznek, ilyenkor nyilván valamiért ez a jobb megoldás.

2012. nov. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Minek kivenni? Nálam azért kellett kivenni, mert a babára veszélyesebb lett volna, ha tovább bennt marad, mint az, hogy pár nappal hamarabb kivették. Sok esetben pedig az anyára lenne veszélyes a terhesség folytatása, vagy a spontán szülés.

2012. nov. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek azzal, ha orvosilag indokolt.....ha csak azért indokolt, mert kényelmes és lefizetik a dokit....hát barátnőm ezt tette...nem mesélnék az esetéről :(
2012. nov. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
32%
Nyilván árthat és nem csak a kirángatásról van szó. Gyakorlatilag minden császáros baba magzatvizet nyel aminek lehetnek következményei. Emiatt gyakran szorulnak antibiotikumnos kezelésre vagy súlyosabb esetben akár légzés támogatásra is. Ugyanígy "árthat" a mamának is, mert hatással lehet a császár a későbbi terhességek kimenetelére is. Hiába van az a köztudatban, hogy a császár egy rutin műtét, azért nem az. Nyilván vannak esetek amikor indokolt és nyilván az előnyöket és kockázatokat mérlegelni kell.
2012. nov. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Rokonom magánorvossal kiírt időpont előtt 3,5 héttel megoldotta, hogy ne hízzon többet. (12 kilót szedett fel)
2012. nov. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem a kérdésben benne van a válasz, ő maga nem akart volna akkor még világra jönni....Mindenki hozott "tervvel érkezik", nem biztos, hogy jó már az elején így bekavarni....Kilók miatt főleg:)))Én 17 kilót híztam, senkinek eszébe nem jutott, hogy ki kéne venni a kicsit, nem is hagytam volna...Azóta kevesebb vagyok mint amivel teherbe estem... Orvosi ok miatt persze más a helyzet...
2012. nov. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
22%

a kilok miatt nincs az az orvos, aki csaszarozna, hidd el nekem nagyokos!

Vagy a szemevel volt gond, vagy a vernyomasaval, faros baba stb stb.

MEgtehetem, hogy maganklinikan szulok, de ilyen baromsagrol meg nem hallottam.

2012. nov. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Az én babámnak sajnos ártott. Igaz nem program császárom volt, tehát nem fizettem senkinek, és nem is volt megbeszélve. Egyszerűen semmit nem tágultam, még vizet se tudtak nézni, betöltöttem a 41 hetet, oxitocintól semmi, ezért császár. Sztem pont aludt mikor kivették, igaz már ordított akkor, mikor még csak a fejecskéjét húzták ki, még a dokik röhögtek is rajta.du 2 kor született este 11-kor már inkubátorban volt,lélegeztetőn... hál isten meg gyógyult 2 antibiotikum kúra, és folyamatos infúzió.. stb... először azt mondták valamiféle fertőzést kapott, aztán azt, hogy kapkodta a levegőt, nehezen adoptálódott, a mai napig nem tudom mi volt a baj, nagyon rossz emlék maraadt az egész terhesség, és szülés... sokáig okoltam magam, ha sikerült volna megszülni hüvelyi úton, nem jártuk volna végig ezt a kálváriát...
2012. nov. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
16%
Na nálam is biztosíték veregető ez a téma. Nem vagyok ősanya sőt... De már úgy kérik egyesek a császármetszést mint a kenyeret a vegyesboltban. Körülöttem is volt olyan hogy kedves anyu már nem bírta idegekkel a terhességét, valamilyen oknál fogva megcsászároztatta magát..(amúgy teljesen problémamentes 2.terhessége volt ez). A baba annyira fent volt még és orvos szerint is felkészületlen a megszületésre hogy "alig bírták" kirángatni belőle. Lassan minden 3szülés császárral végződik, nem vagyok orvos de kétlem hogy minden esetben indokolt. a barátnőmnek a férje nem engedte a hüvelyi szülést, a doki meg lefizethető, sőt megkérdezte hogy hogyan szeretné világra hozni!.:O.. Sajnálom hogy ennyi anya eldobja magától az élményt...egy életre szóló szép emlék.:)
2012. nov. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!