Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császár: tényleg...

Programozott császár: tényleg "árt" a babának?

Figyelt kérdés
Mármint hogy rosszat tesz, hiszen ő maga még nem akart volna világra jönni, csak kirángatták.

2012. nov. 5. 21:37
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
88%
Én csak biológiai oldalról tudok hozzászólni, mert eü hallgató vagyok, a gyerekgyógyászat könyvem ezt írja: "a folyadék részben a szülés alatt a tüdőből kipréselődik, a maradék néhány órán belül a nyirok utakon és a vénás keringésen keresztül eliminálódik" (azaz a tüdőből a víz kipréselődik, mikor a baba áthalad a szülőcsatornán, nem egy utolsó szempont!). A másik részlet: "császármetszés után alacsonyabb a vér cortisol-, prostaglandin-, prolactin-, és cathecolamin koncentrációja, mint hüvelyi szülés esetén - ezek fontosak a szülés utáni cardiorespiratoricus (szív és érrendszeri) adaptációhoz." Azaz könnyebben alkalmazkodik a hüvelyi úton született baba az új környezethez, mint a császáros. Az anyagok szintje és hogy ezek miket befolyásolnak már nem másolom ide, végül is ez nem előadás, csak egy példa, hogy igen, van különbség. A kezdetekben mindenképp. Hogy hosszabb távon mit okozhat, nem tudom, de nem hiszem, hogy "maradandó" károsodása lenne egy császáros babának, főleg, ha programozott a császár és fel vannak készülve a fogadására, segítésére, és nem koraszülöttről van szó.
2012. nov. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
20-asnak: én is elsősorban erre a részére gondoltam, hogy lelkileg hogy hathat a babára. (A fizikai hatások ismertetését köszönöm, 21-es!) Éppen mondjuk alszik, vagy az ujját szopizza, amikor benyúl egy kéz és kirángatja a méhből. Rögtön tök hideg van - mert a műtőben azért elég hideg van - a lámpák a szemébe világítanak, stb. Ez vajon milyen nyomot hagy benne? Rányomhatja a bélyegét akár az egész életére? (Ezt mondjuk én nem hinném, de bármi lehet.) Biztos hülyeség, de én a programozott császárjaim előtt sokat "beszéltem" a gyerekeimhez, hogy készüljenek, itt az idő, hamarosan találkozunk. :)
2012. nov. 8. 13:57
 23/29 anonim ***** válasza:
az nem lehet, hogy neked okozott lelki serulest?
2012. nov. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Még az is lehet. Tudod, azért kicsit úgy érzem, hogy még egy gyereket sem tudtam megszülni, ami a világ egyik legtermészetesebb dolga. Pl. megkérdeztem a szobatársamat legutóbb, hogy "Te is császáros voltál?" Erre a válasz: "Nem, én SZÜLTEM." Az ilyen jellegű beszólások azért megforgatják az emberben a kést. Nem beszélve arról, hogy az összes kismama újság ontja a történeteket, ahol sikerült elkerülni a császárt, mert a műtét maga lett volna a pokol. Stb,stb. Értem én ezt, hogy jobb lett volna természetesen, de ha nem ment, attól még nem kéne ráhúzni az emberre rögtön a vizes lepedőt. Ehhez jön még az is, hogy nemcsak az anyának, de ezek szerint a gyereknek is rosszabb így megszületni. Nehéz feldolgozni. Legalábbis nekem. Minden gyerekem császáros volt.
2012. nov. 9. 11:45
 25/29 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Én vagyok, írta a lelki oldalát a dolognak. Egyetlen percre se érezd Magad rosszul a császárod miatt, nem Te tehetsz róla! Való igaz, hogy a császár elkerülhető lenne a legtöbb esetben, de az orvosok felelőssége (felelőtlensége?), hogy nem így történik. Ismerek egy anyukát, aki 3 császár után szült természetes úton, úgyhogy még Nálad sem lehetetlen, ha szeretnéd.. Az egészségügyi világszervezet a császárokat átlag 15% körüli arányban tartja indokoltnak, Magyarországon ez az arány közel 50%. Nagyon valószínű, hogy Te is csak azért voltál kénytelen így szülni, mert nem volt elég felvilágosult az orvosod. Ne bánkódj, ettől még Te vagy az édesanyja a gyermekeidnek, és ugyanúgy szeretnek, ahogy az enyémek engem. Ápold a lelküket, az minden sebet begyógyít.
2012. nov. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:

Én első babámat várom és programozott császárom lesz. Farfekvésű, és az utolsó vérvételen az ellenanyagszűrésem pozitív lett, így indokolttá vált a császár. 4 nappal a várható érkezés előttre lettem előjegyezve.

Egész terhességem probléma mentes volt ( se hányinger, hányás, se derékfájás, semmi negatív oldalát nem tapasztaltam, kivéve, hogy sokat jártam mosdóba, de ez nem hiszem, hogy nagy hátrány ). Bíztam benne, hogy ha ilyen probléma mentes volt a babavárásom, akkor a szülés is az lesz. És most csak olvasok, keresgélek a neten,hogy árthat-e a babának, és lesz-e valamilyen következménye, hogy még nem készült fel az érkezésre / indulásra... Bízom benne, hogy minden rendben lesz.

2013. jan. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Nem akarlak befolyásolni, utolsó, de én biztosan nem mennék bele a programcsászárba. Simán megvárhatnák, míg megindul a szülés, és császároznának akkor. Szerintem teljesen indokolatlan így.
2013. jan. 22. 09:59
 28/29 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben azért már bőven indokolt orvosilag....azért egy orvos bizonyára jobban tudja, mikor szükséges a programcsászár....
2013. jan. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
A császár indokolt, de miért nem várják meg, míg megindul a szülés? Azért egy első baba nem fél óra alatt születik meg! Vagy legalább jósló fájások, bármi jel, hogy a baba ki akar jönni. Van ismerősöm, aki ugyanígy idő előtti program császárral szülte a lányát, és olyan is, akinél megindult a szülés és úgy lett császár. Mindkettő farfekvés miatt. Szerintem ez tipikusan az orvos kényelmére megy ki, akkorra írja ki a program császárt, amikor ő amúgy is bent van.
2013. jan. 22. 14:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!