Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császár: tényleg...

Programozott császár: tényleg "árt" a babának?

Figyelt kérdés
Mármint hogy rosszat tesz, hiszen ő maga még nem akart volna világra jönni, csak kirángatták.

2012. nov. 5. 21:37
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
85%
A császár is lehet szép élmény! Nekem sem program császár volt, de bíztam, benne, hogy császár lesz, 2 oxi folyt le, totál zárt voltam, a magzatvíz reggel elkezdett folyni, burkot repeszteni nem kellett. Az orvosommal megbeszéltük, mivel semmit nem változott a helyzet 7,30-15 óráig, császár: mert nem akartuk, hogy 16-20 órát folyjon belém értelmetlenül az oxi. A császározás közben derült ki, hogy a kisfiam feje a méh passzív szakaszát nyomta, nem a méhszájat. 40+6 napra sem akart a kisfiam kibújni, de a fentiek alapján várhattunk volna addig még valami érték romlik és sürgősségi beavatkozás kell? Én megpróbáltam, a dokim kérdezte, biztosan ezt akarom-e, de ő sem látja értelmét a várakozásnak. Örültem, hogy a karomban tarthatom a kisfiam. Szerintem fejben dől el és szívben, nem abban, hogyan jön a világra, attól még lehet valaki jó anya, hogy császárral hozza világra a gyermekét.
2012. nov. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
szerintem megint sokan félreértitek a kérdést.arról van szó hogy valakinek megmondják hogy biztos császár lesz,mert mondjuk faros,de nem várja meg a doki hogy beinduljon a szülés hanem kitűz egy napot.és hogy ez árt e a babának.nem arról van szó hogy most valaki az alkja miatt,vagy félelem miatt akar császárt.nekemis az első császár volt,mert faros volt.megbeszéltük hogy mikor szülünk mert szerintem nincs értelme megvárni a fájásokat,mikor tuti a műtét.a második is faros lett,ráadásul a műtét előtt 3 nappal elkezdett vékonyodni a hegem így őt hamarabb kivették mint a megbeszélt.de semmivel sem ártottak neki ezzel,sőt,ha megvártuk volna hogy beinduljon lehet rosszul végződött volna a második szülésem.
2012. nov. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ha alapos indokod van a progis császárra, egy szakorvos vagy a nőgyógyász úgy látja jónak régebbi vagy fenálló betegség miatt, akkor biztosan többet árthatsz a babának a természetes szüléssel, mint azzal, hogy kiveszik a babát.

Ha úgy látják jónak, akkor biztosan nem kockázatnék amiatt, mert lehet, hogy árthat a babának.

2012. nov. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár kicsit eltértünk a kérdéstől. A két kisebbik gyerekem programozott császárral született, betöltött 38. hét után, azaz orvosilag éretten. (Nem saját kérésre, indokolt volt mindkettő.) Tegnap olvastam valamelyik kérdésnél, hogy a babának stresszt okoz a programcsászár. Ezért írtam ki a kérdést. Tényleg észrevehető, rányomja a bélyegét akár az egész életére, hogy így született? Vagy ez csak megint egy olyan dolog, amit felfújnak, hogy lehessen rajta vitázni? (Ebből a szempontból nézve mindegy, hogy az anya alakja miatt vették ki a gyereket korábban, vagy indokolt volt. Előbbit én nagyon elítélem, de hát nem vagyunk egyformák...)
2012. nov. 6. 12:44
 15/29 anonim ***** válasza:

2 gyerkőcöm született program császárral, indokkal!!


Én is azt olvastam, hogy stresszt okoz a babának, amiben lehet is valami, ha épp ésszel belegondolunk, mert nincs meg a vajúdás időszaka, ami felkészítené őt a kinti életre. Egyszer csak jön a kés és öt per alatt hipp hopp kikapják.


Ami a fejlődésüket illeti, hát az enyémekét nem hinném hogy rossz irányba befolyásolta volna a császár. Mindkét gyerkőc eleven, vidám, mozgékony okos gyerek. A nagy 4,5 , a kicsi 2 éves. Egyáltalán nem volt gond egyik császárnál sem, sőt nekem is szép emlék maradt mindkettő, utána sem volt gond a babákkal. A nagy 3,5 éves koráig egyáltalán nem volt beteg, a kicsi volt, de neki a nagy haza cipelte a bacikat. De 1-2 náthával ő is megúszta.

2012. nov. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy a nagy irtó sírós kisbaba volt, a pici meg a világ legjobb gyereke volt, evett aludt fél éves koráig! :))
2012. nov. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
MIndent egadtam volna a termésuetes szülésért, de progr.császár mellett döntött a doki, porckorongsérv miatt. A kislányom két és fél éves, szerencsére, sosem láttam, hogy csak a legkisebb gond is lett volna abból, hogy a 38.héten kivették.
2012. nov. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Én nem tudom megérteni azt aki indok nélkül császároztatja magát. Így is nehezen tudok felkelni az ágyból a nagy pocim miatt, hát még ha egy vágás is lenne a hasamon brrr.
2012. nov. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Az én babámmal volt a gond, már nem tudom hanyas válaszoló voltam. A későbbi fejlődésében egyáltalán nem mutatkozott baj, 4 hósan oda vissza fordult 6 hósan felállt, és 10 hósan ment... Ez nem törvényszerű, sztem, hogy akinek volt gond később is lesz...
2012. nov. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
25%

Az én számomra van egy másik olvasata a kérdésnek, én ebből a szempontból adnék választ..


Szögezzük le, hogy a császár egy életmentő műtét, és hálásak lehetünk, hogy van, amikor szükség van rá. A gond ott van, hogy nincs szükség annyiszor rá, amennyiszer alkalmazzák! Az utóbbi években szökött az egekbe az aránya, és azelőtt nem halt meg minden 3. kisbaba - tehát nem indokolt ilyen magas arányban végezni.


Nem feltétlenül fizikai értelemben hagy nyomot a gyermek fejlődésén a császáros születés. A születés életünk legmeghatározóbb élménye, még ha sokan nem is emlékszünk rá. Férjem, 47 évesen emlékszik a születésére, arra, hogy az anyja félte megszülni, és elakadt a vajúdás, és vágtak, és kitépték az anyjából, elszakították onnan, stb. Nem akkor és nem úgy született, ahogyan kellett volna. Évtizedekig okozott neki lelki problémákat, míg végül rájött, hogy mi frusztrálja, és feloldotta lelkében ezt a mély sebet.


Talán érdemesebb ilyen szempontból vizsgálni. Igen, árt.

2012. nov. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!