Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen volt a császárszülésete...

Milyen volt a császárszülésetek? Lelkileg megviselt valami benne? Vagy csak a szépre emlékeztek?

Figyelt kérdés

Engem két dolog viselt meg nagyon a második császárnál. Az egyik az, amikor meztelenre kellett vetkőzni a beteghordó és a szülésznő előtt premier plán, közben a férjem is ott akart lenni, ami akkor nagyon zavart, rosszul éreztem magam, hogy így lát..:(

A másik az volt, hogy a szülésem alatt a dokik egy másik esetet beszéltek ki.. Ennél több tiszteletet vártam volna, hiszen a temetésen is megadjuk a tisztességet a halottnak, itt pedig úgy gondolnám, hogy mind a kismama, mind a baba megérdemelné, hogy amíg megszületik, rá koncentráljanak...


Pozitív volt viszont nagyon, amikor odahozták a síró babát bemutatni és rögtön elhallgatott, amikor meghallotta a hangomat..annyira meghatódtam, hogy eleredtek a könnyeim..


Nálatok ez hogy volt?


2014. dec. 17. 11:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nekem 10 órát kellett feküdnöm.
2014. dec. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én is az Istvánban voltam császáros, és nekünk azonnal odaadták a babát. Levittek egy sima kórterembe, háromágyas volt, és alig hogy átevickéltem az ágyra,, már rakták is rám a babát, addig a férjem meg a szülésznő fogta. Du 6 kor lett meg és egész éjjelre otthagyták, és masnap sem kellett kint hagynom, tényleg végig velem volt. De hozzátartozik hogy 2 óra múlva felkeltem és éjjel már etettem, pelusoztam, szóval nekem a császár semmi volt. Én leráztam magamról, és különösebb fájdalmam sem volt. Lelkileg nem viselt meg mert engem kizárólag a baba érdekelt, egyáltalán nem foglalkoztam azzal hogy melyik úton jön ki.
2014. dec. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez a bababarát kórházak nagy pozitívuma: a baba végig veled lehet. Én is az Istvánban szültem 3x is. Mindhárom császár volt. A babák, születésüktől fogva velem voltak, ami nagyon jó volt. A császár egyébként nem viselt meg. Egyértelműen az volt a fontos, hogy a gyermekeim egészségesek legyenek!
2014. dec. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon szép emlék. Úgy látszik selejtes vagyok mert engem nem viselt meg. 41. héten indították a szülést, 12 óra vajúdás után derült ki h császár lesz. Nálunk is le kell vetkőzni de csak a szülésznő lát, igaz 12 óra után nekem aztán mindegy volt ki lát, nem bírtam mozdulni sem, rakniuk kellett mindenhova. Míg engem összevarrtal addig a páromnál volt a baba, visszavittek a szülőszobába és ott lehettek velem mindketten. 8 órát kellett utána feküdni pont este volt úgyh párom mikor ment haza bevitte a babát az örzőbe és csak reggel hoztuk ki és onnaltól velem volt végig.
2014. dec. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
győr is baba barát! de ott egy napig elviszik a babát! vagyis egyszer elhozzák próbaszopizni. és egy 24 óra után raknak vele egy kórtermbe
2014. dec. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nekem szép emlék volt. Este 21. 00 órakor kezdődtek a fájások 05.00 órától már kemények voltak, aztán délután elhúzódó vajúdás után kiderült a kitolási szakban a relatív térbeli aránytalanság. Nem kellett levetkőznöm a betegtologató abba a hálóingbe vitt a műtőbe amiben vajúdtam. Az altató orvos húzta fel a mellemig a ruhát bent a műtòben. Bent az a sok ember arról beszélt hallottam hogy várják hogy milyen lesz a baba ztána pedig arról beszéltek hogy milyen ari. Oda hozták megpuszilgathattam és amig varrtak apa meztelen melkhasára tették. Aztán bevittek az őrzőbe apa hozta a picit utánam rátette a melkhasamra és egy órát velünk volt. Aztán 5 óra múlva felvittek a kórterembe már késő este volt bejött a csecsemős megkérdezte hogy hogy vagyok és hogy hozhatja e a babát egy kicsit. Megkaptam egy órára. Aztán elvitte hogy pihenjek. Reggel 05.00 órakor lábra állítottak lezuhanyoztam és rögtön meg is kaptam a babát. Innentől velem volt. Nekem jó élmény volt, de erről a kórházi személyzet gondoskodott a kedvességükkel és odafigyelésükkel.
2014. dec. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Jah és ahogy a babát megkaptam már semmim sem fájt úgy. Utolsó vagyok...
2014. dec. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nekem 12 napja volt csaszarom egy magan klinikan kulfoldon.Teljes mertekben pozitiv elmeny volt, a felepules is sokkal gyorsabb volt utana mint az elso termeszetes szulesemnel.

Haloingben voltam a mutet alatt,igazabol nagyon feltem igy altatast kertem.Negyen voltak bent a mutoben,mikor felebredtem mindegyikuk bejott megnezni jol vagyok-e.A kisfiam es a ferjem mellettem voltak mikor felebredtem.A ferjemnek is volt agya a szobamban,igy a korhazi napokat vegig harmasban toltottuk.

Amig nem kelhettem fel a noverek mellettem etettek, pelenkaztak a kisfiamat.Delben volt a mutet es keso este kellett eloszor felallnom.

Mindenki nagyon kedves volt,a fajdalom elviselheto,nem tudok negativumot emliteni.

2014. dec. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem a második babám született császárral- vegyes élmények- apa nem tudott pont akkor haza jönni, éngem altattak , nagyon gyenge voltam, szinte csak kicsi részletekre emlékszem. Szinte semmi nem jön be, a babám a karomban van, és mindenki nevetett. A babámat, aki most 8 éves, levették a hasamrol és én csak arra emlékszm hogy kitoltak a folyosóra, a barátaim is ott voltak. A legroszabb a pelus csere volt, mármint az én pelusém, este nem kérdeztek, bepelenkáztak, és másnap meg harmadnap is pelenkáztak, hát ezt átélni kell.
2014. dec. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!