Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után kiszerettem a...

Szülés után kiszerettem a férjemből? Ez valódi érzés vagy csak a hormonok változása okozza?

Figyelt kérdés

Öt hetes a babánk. A férjembe őrülten szerelmes voltam az első perctől,(három éve),végig a terhesség alatt is,de már szülés után két nappal a kórhazban éreztem,hogy baj van. Egy hetet voltunk bent komplikációk miatt,és mire hazajöttünk,valami megváltozott bennem. Ahogyan erősödött bennem a kislányom iránti szeretet,ugy csökkent a párom felé minden pozitív érzelmem. Mára már kimondottan irritál a közelsége,az érintése. Nem mutatom ki,kényeztetem,ahogyan korábban is,minden módon,de irtózom az érintésétől,pedig a kapcsolatunk alappillére a jó szex volt. Pár napja már az jár a fejemben,milyen jó lenne,ha elhagyna,sokkal könnyebb lenne nélküle.(Gyerektartasra se lenne igényem,csak menjen el)

Borzasztó érzés,hiszen semmiképp nem akarnam,hogy a gyermekünk csonka csaladban éljen,ingázva apu es anyu között,de már nem bírok enni sem,folyamatosan fogyok,pedig nem is tudok szoptatni. Van remény,hogy helyreállnak a régi érzelmek a hetek múlásával? Tapasztaltatok ilyet?


2015. dec. 29. 17:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg ne csinálj semmi visszafordíthatatlant!

rá vagy kattanva a gyerekre,ez természetes,persze,hogy nem tudsz a férjedre figyelni,sok ez a változás.

Maradj veszteg,lehet,hogy pár hónap alatt visszaállnak az érzéseid

2015. dec. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
78%

Megdöbbentő mennyi itt az ítélkező és irígy hozzászóló...


Kedves kérdező, igen, lehetséges ilyen. A szülés után hatalmas hormonális változáson megy keresztül az anyuka, ehhez társul a kialvatlanság, a hatalmas felelősség... Én pl minden nap menetrendszerűen sírtam, ingerlékeny voltam, lobbanékony...

Igen,van remény, hogy minden újra a régi lesz! Adj időt magadnak, magatoknak!

2015. dec. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó válaszoló, Szerinted ki irigy itt es mire is pontosan?
2015. dec. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%
Nyugi,előfordul ilyen,az nem igaz,hogy egy gyerek csak erősíti a kapcsolatot,sőt,a legtöbbet próbára teszi! Én még a baba előt megfogadtam,hogy nem leszek olyan anyuka,akinek csak a gyerek számít és háttérbe szorítja a férjét,ő mindig az 1. helyen fog nálam szerepelni a baba mellett. Ehhez képest,mikor megszületett a lányunk egy szempillantás alatt megváltozott bennem minden,pedig a terhesség alatt még szerelmesebb voltam,mint azelőtt. Nem olyan mértékben változott a dolog,mint nálad,nem undorodtam tőle,csak pl. nem kívántam a szexet és nem számított nekem semmi és senki más,csak a kislányom. Szerintem ez is a színre lépő anyai ösztönöknek köszönhető és nem mondom,hogy mindenkinél így kell lennie,de természetes,ha nagyot fordul veled a világ és mások lesznek a priorítások. Viszont nekem aokat segített,hogy a férjem mellettem állt és próbált velem együtt javítani a helyzeten,annak ellenére,hogy többet vitázunk és kicsit el is távolodtunk egymástól,de biztosak vagyunk benne,hogy együtt éljük le az életünk. Azóta lassan 2,5 éves a lányunk,van egy fél éves fiunk is,mpdtanra rázódtunk bele igazán és kezdünk jobban visszatalálni egymáshoz is! Szerintem is beszélj vele és gondold át,milyen más okai lehetnek tudat alatt az érzéseidnek (pl. magadra hagyott szülésnél és rosszul élted meg vagy nem segített a baba körül...) Akár pszichológust is érdemes bevonni a boncolgatásba. Egy anya gyermekét a szerelemhez hasonló intenzitással szereti,persze másképp,de a lényeg,hogy ez egy mindent elsöprő érzés és nem mindenki tudja mindjárt a helyére rakni a dolgokat és persze ott vannak azok a bizonyos hormonok is. Kitartást,az,hogy bánt téged a kialakult helyzet jó jel szerintem,próbáld inkább rendezni a viszonyotokat és igen,beszéld meg vele,Te is megkönnyebbülsz és nem taszítod csak jobban el magadtól
2015. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Elnézésetek a sok hibáért!
2015. dec. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
68%
Irigy? Mégis mire lennék irigy? Arra hogy 3 év alatt kiszeretett a férjéből és írtozik tőle? Hát ha Szerinted erre van mire irigynek lenni akkor én biztos az vagyok! A szex volt az alapja a házasságnak, ami minden, csak nem holtomiglan-holtodiglan akár tetszik, akár nem!
2015. dec. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nagyon fontos a jó szex és bizony, az a kapcsolat EGYIK alappillére.. Ha ez már nincs, miközben az adott illetőnek fontos volt, úgy eléggé megnehezíti a későbbieket.


Én is azt javaslom, hogy adj időt magadnak.

2015. dec. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a hozzaszolasokat. Igen,csalodtam is benne egy oriasit a szules utan,jobban belegondolva akkor romlott el minden. Es azota,hogy kiirtam ezt a kerdest,ismet tett valamit,ami szamomra nem osszeegyeztetheto a csaladapa szereppel,ezert ki is mondtam,hogy nem szeretem,es szeretnek szakitani. Kulonosebben nem razta meg,legalabbis nem erezte szukseget,hogy emiatt hazajojjon. Nyilvan ugy gondolja,hogy majd holnap kimagyarazza,addig meg jol erzi magat,ahol van. Miert is akarnam ujra szeretni,amikor egy s...fej?
2015. dec. 29. 23:26
 19/27 anonim ***** válasza:
akkor itt nem csak ez a probléma.hanem eljár dajdajozni az újszülött gyereke mellől?
2015. dec. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Mi volt az ami miatt csalodtal benne?En ugy ereztem szules utan sosem szerettem igy a ferjem es orokre osszetartozunk(pedig egyedul szultem) o utana jott be!De elkepzelhetonek tartok h vki ilyet erez,mert annyira intenziv az anyasag es a sok felszabadulo hormon.Sztem turelmesnek kell lennetek egymashoz.Megbeszelni es oszinten elmondani az erzeseket,javitani rajta.Neha mar az megkonnyebbules h kimondod.Valamint neki es neked is tanulni kell a szuloi szerepet.Ido mig mindenkiben tudatosul es belerazodik...Nem kell ennyire sulyos dolgokat egybol kimondani!Kar csalodottsagot erezni is.Turelem...
2015. dec. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!