Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mikor hívnátok mentőt?

Ti mikor hívnátok mentőt?

Figyelt kérdés
Minél többedik szülés, annál gyorsabban túl vagyok rajta és most elgondolkodtam, hogy a jelenlegi terhességemnél mikor érdemes hívni a mentőt? A legkisebb nekem összesen négy óra alatt volt meg elejetől a végéig. Nem szertnék itthon szülni.
2016. aug. 27. 15:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%
De tudunk olvasni. Nekem első gyerek 3 óra alatt született, mégsem fogok mentőt hívni. El van rendezve, hogy legyen aki bevisz a kórházba. Ilyen egyszerű. Egyébként nem szükségszerű, hogy a többedik gyerek hamarabb születik. Van, hogy lassabban, van hogy valaki az összes gyerekét 4 óra alatt szüli. Én ha úgy érezném, hogy szülök,akkor beindulnék a kórházba és kész. Te nem érted amit írunk. A mentő sürgősségi esetekhez van, nem olyan kismamáknak, akik úgy gondolják, hogy hamar fog születni a gyerek. Ilyen egyszerű.
2016. aug. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
54%
De, megy az értő olvasás. Kevés szülés zajlik mentőben, a többség teljesen indokolatlan szállítgatás. A mentőben vagy otthon zajló szülések többsége azért történik úgy ahogy, mert pont hogy órákat, fél napokat várnak a fájásokkal "ejj ráérünk arra még" alapon, amíg nagyon besűrűsödnek a fájások, természetesen az ötödik gyereknél. A rohamos (2 óránál rövidebb) szülések ritkák, és ott is van idő kapcsolni és menni, hacsak nem a tanyavilágról van szó. Azt kéne megérteni, hogy a mentő nem kismama- és alkoholistataxi.
2016. aug. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Mondd, mi a fenét csinálnak a mentőben, amit a családi autóban nem? Elárulom, semmit. A mentő arra való, ha helyszíni ellátás kell, tehát csüng kinn a gyerek feje vagy spriccel a vér, nem pediglen beteg (kismama) furikázásra."

Már meg is adtad a saját kérdésedre a választ!

A családi autóban nem tudnak sürgősségi ellátást adni, ha éppen szükséges. És honnan tudod, hogy nem szükséges? Vagy én ismerek olyan anyukát, aki ahogy beért vele a férje a kórházba, azonnal szült, de szó szerint! És ha késnek 5-10 percet? Ja, megszül a nő az autóban...

2016. aug. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

És itt nem is arról volt szó, hogy ki hogyan oldja meg a bejutást. Mert természetesen ha úgy van, akkor autóval is simán be lehet menni. Csak ugye mindannyian tudjuk, hogy van olyan helyzet, amikor egyszerűen tényleg mentő indokolt. És itt én pl. annak a válaszolónak reagáltam a válaszára, aki minősíthetetlen módon, hangnemben és szavakkal illette a kérdezőt, csak mert esetleg a mentő is megfordult a fejében.

Mert nem mindig indokolatlan szülő nőnek mentőt hívni! És attól, mert mentőt kell hívni, az nem jelenti azt, hogy egy kismama hisztis, vagy hasonló!

A nővéremhez is annak idején mentőt hívott a férje és azzal ment be szülni, mert az éjszaka közepén történt a dolog, tömegközlekedés nincs (vidéken élünk), autójuk, sőt, még jogosítványuk sincs. És akkor még nekünk, közeli hozzátartozóknak sem volt jogosítványa, vagy autója, akiket esetleg az éjszaka közepén ugrasztani tudtak volna. Uram bocsáss meg, ha valahogy be kellett jutniuk a kórházba...

2016. aug. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Csak vészhelyzetben hívnék mentőt, pl. erős vérzés, stb., plusz ha egyedül vagypk ilyen állapotban.

Más esetben bevinne a férjem. Megjegyzem, a második szülésem vészhelyzet volt, mégis be tudtunk menni kocsival, gyorsabb volt mint mentőre várni.

2016. aug. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
93%
Jajj de cuki. Tiszta para mami. Nem hiszem hogy erdekel. De azert leirom. 5. Lanyommal du 5 kor elkezdodtek a 10 perces fajasok. Szoltam a szulesznonek. Azt mondta azonnal menjek. Mondtam neki hogy oke indulok. De. Elotte el kellett vinni a lanyokat a Papahoz. Be kellett nekik vasarolni mert aposom szegeny mar idos volt. Elotte meg otthon az allatokat is megetettem es utana mentem be. 7 orakor beestem. Aszuleszno idegesebb volt mint en. 😀 Fel 9 kor meg lett a lanyom. Szoval ha nem verzel nem omlik a magzatviz nem vagy rosszul tok felesleges mentot hivni. Ja es a 3.lanyomat amikor szultem sajat labon setaltam be akkor is a korhazba ami nem volt annyira kozel. Szoval ne parazz ennyire. Nem tesz jot az egeszsegednek. Es ha nem lesz semmi extra akkor hagyd a mentosoket tenyleg a surgos esetekhez kimenni. Sajna van belole epp eleg.
2016. aug. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Megindult szüléshez kell csak mentő.
2016. nov. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!