Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárás anyukák, kaphatnék...

Császárás anyukák, kaphatnék egy kis nyugtatást/ biztatást tőletek?

Figyelt kérdés
Két sima szülésem volt 2010-ben és 2014-ben. Most újra babánk lesz és 34 hetes vagyok. A picuri még mindig medencevégű(faros),emiatt valószínűleg császár lesz. A gond itt kezdődik! Rémálmom a császár, rettegek tőle! Már nem alszom éjszakánként, annyira félek, imádkozom, hogy még megforduljon a bébi, mert okot nem láttunk uh-n a farfekvésre. Pár jó tanácsot szeretnék hallani, ha császárra kerül a sor, mire figyeljek, és hogy ne pánikoljak be nagyon ( enyhe pánikbetegségem van sajnos)!
2017. jan. 16. 14:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem is két sima szülés után lett a 3. császárral, igaz én nem tudtam előre, mire megijedtem volna már a műtő asztalon feküdtem, nekem nem volt negatív élmény, már másnap ugyan úgy közlekedtem mintha simán szültem volna.
2017. jan. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szia! Bocsi, én válaszolni nem tudok, de nagyon hasonló cipőben járok, mint Te. Engem is nagyon érdekelnének a válaszok. Én is 2010-ben és 2014-ben szültem simán, és most faros a harmadik babám. Bár nálam már nem sok remény van a megfordulásra, mert már 37 hetes vagyok. Én kezdem teljesen elfogadni, hogy ennek most így kell lennie, valami oka biztosan van, hogy nem fordult meg. Neked mekkorára becsülték a babádat? Ne idegeskedj, még lehet, hogy befordul a picurkád, nálatok még van idő. :)
2017. jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi #1-es!

#2, nincs kedved priviben/ vagy ha van facebookod beszélgetni? Úgy könnyebb lenne! :)

2017. jan. 16. 14:53
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem igazából semmi fájdalmam nem volt, se a fejfájás, se a műtét utániak. Annyi, hogy nehéz volt mozogni az első két napban, aztán egyre jobb lett. Mire mehettünk haza, már teljesen jól el tudtam látni a babát.
2017. jan. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem tervezetten került sor császárra, de nekem abszolút pozitív élményként maradt meg. Minden rendben ment, gyorsan felépültem.
2017. jan. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Úgy mint az #5-ös válaszolónál, nekünk is sima szülés végződött császárral. Abszolút nem is készültem lelkiekben, elméletben császárra, utólag azt mondom, hogy nagy szerencse, mert előre én is biztos rástresszelek, pedig tényleg SEMMI, de SEMMI félelmetes és kellemetlen nem volt benne, ahhoz képest, ahogy ismeretlenül elképzeltem volna.


Az érzéstelenítés nem rosszabb, mint bármilyen injekció, utána meg semmi fájdalmat nem érzel nyilván. Persze, a hasi seb kellemetlen, főleg az első pár napban, de aztán rohamosan javul. A hüvelyi úton szülők sincsenek szerintem kevésbé meggyepálva, sőt, csak máshol.


Tényleg nincs mitől félned! :)

2017. jan. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Snorri ***** válasza:
Ha ennyire nem akarsz császárt, akkor miért nem próbálod megszülni? Harmadszorra elvileg még akadálya sem lehetne, csak elsőre. Vagy befordítás? Nem kötekedni akarok, csak kérdezem.
2017. jan. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szia, múlthét kedden császároztak, harmadik baba harmadik császár. Most nekem is sokáig medencevégű volt de 38. heti uh-ra megfordult. Csodálkoztam én is de nekem az előzmények miatt is császár lett. Péntek óta otthon vagyok. Nem mondom hogy nem lesz rossz, de minden nap egyre könnyebb. A felkelés az fáj de elmúlik az is, annyi ha oldalt fekszel könnyebb felkelni. Minnél többet mozogsz annál jobb. Remélem megfordul szülésig a babád-van akinek Aznap fordult meg. Valaki írta hogy miért nem próbálod megszülni, ha az orvosod engedi meg benne van akkor lehet próbálni, általában engedik ha valaki már természetes úton szült.
2017. jan. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én az egész tehesség alatt azt éreztem, hogy képtelen vagyok hüvelyi úton szülni, valahogy éreztem, hogy nekem császárom lesz. (Volt már korábban műtétem, így kb tudtam mite számíthatok, csak itt a végkifejlet egy csoda). Aztán a sors úgy is hozta, hogy sürgősségi császárom lett. Időm nem volt felfogni, hogy mi történik. Csak a baba miatt izgultam, hogy nehogy baj legyen. Engem elaltattak, nem volt idő érzéstelenítésre. De így szerintem mégjobb volt. Semmit nem vettem észre az egészből, a műtőben 3percet voltam ébren, utána már a szobámban ébredtem. Az ébredezés nem volt a legjobb, fáztam, remegtem, fájt a seb. De mikor teljesen magamhoz tértem behozták a kislányom. Minden bajom megszűnt, csak őt láttam.

Délben volt a műtét, este 7kor már zuhanyoztam a nővérke segítségével, a katétert is kivette utána.

Az első pár nap kemény, de túlélhető. Már másnap kihelyezték a szobámba a babát, minden gond nélkül el tudtam látni.

Kb egy hét volt ami nehezebb volt, de utána napról napra sokkal jobb lett. Ennek már 12hete. Mostanra meg sem érzem, hogy császárom volt. Gyönyörűen gyógyul a heg, már csak egy kis piros csík. Én nem bánom, hogy így alakult. Ne izgulj. Nem olyan szörnyű, mint ahogy sokan gondolják. Cserébe úgyis a legnagyobb ajándékot kapod. 😊

2017. jan. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én még csak a 17. héten vagyok, de az életkorom miatt 50%-ra mondta a doki, hogy császár lesz. Első baba.

Nagyon nem szeretném! :( Amúgy is orvos- meg kórházfóbiám van, nem tudom, hogy lesz. :(

2017. jan. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!